Kryefjala Logo

Dashuri, punë, mirëqenie, fat: Çfarë thonë yjet sipas astrologut më të famshëm?

15 Qershor, 2024 | 11:03 am

Dashi-Hëna do të jetë në opozitë sipas horoskopit të Paolo Fox. Ky ndikim negativ do t’ju bëjë të jeni pak në depresion, por gjithashtu mund të shkaktojë një ngjarje të papritur ose një debat me dikë. Duhet shumë kujdes, veçanërisht kur doni të shprehni idetë ose opinionet tuaja. Në këtë moment jeni tepër impulsiv, ndaj dorëzojuni diplomacisë, qetësisë dhe durimit, ndoshta duke numëruar deri në 10 para se të thoni një fjalë, përndryshe do të thoni diçka të gabuar.

Demi-Vjen një moment kur mund të filloni të kuptoni se keni nevojë për një pasion të ri në jetën tuaj. Ju dëshironi stimuj të rinj dhe të ndërveproni me njerëz të ndryshëm. Këtë fundjavë duhet të përpiqeni të qëndroni larg debateve dhe të qëndroni të qetë, gjithashtu për të rikuperuar pak qetësi dhe energji. Tani për tani duket se as dashuria dhe as puna nuk janë në plan të parë.

Binjakët-Përdoreni këtë kohë për të zgjidhur problemet fizike që ju shqetësojnë prej kohësh. Kushdo që mendon se puna e tyre nuk po merr vlerësimin që meriton, duhet të flasë me eprorët e tij në mënyrë transparente, por me sjelljet dhe tonet e duhura, me pak fjalë, asnjë lloj qëndrimi arrogant. Në çdo rast, duhet të merret një vendim se si do të veprohet. Jupiteri në shenjën tuaj ju kërkon të mos hiqni dorë nga projektet e suksesshme.

Gaforrja-Hëna është në disonancë dhe mund të krijojë probleme dhe t’ju nervozojë, situata nuk është lehtësisht e menaxhueshme. Çfarë duhet bërë? Para së gjithash, jini të kujdesshëm, sugjeron Paolo Fox, dhe së dyti, mos bëni gabimin më të madh që mund të bëni tani, që është të kapeni pas të shkuarës, duke kujtuar jo aq shumë gjërat e këqija, por përkundrazi ato të mirat. për të krijuar nostalgji! Dije se nuk do të arrish askund në këtë mënyrë dhe vetëm do t’i përkeqësosh gjërat.

Luani-Me kalimin e kohës, rritet nevoja për t’u lënë më shumë hapësirë ​​emocioneve dhe për të vendosur pika të qëndrueshme referimi. Korriku do të jetë një muaj shumë i fokusuar në dashuri, jo çuditërisht, Afërdita do të hyjë në qiellin tuaj. Kjo është një ditë e dobishme për të bërë plane për të ardhmen. Paolo Fox ju këshillon të jeni më të qetë dhe të qetë, përndryshe do të bëni diçka të gabuar.

Virgjëresha-Është një ditë e bukur dhe a e dini pse? Sipas horoskopit të Paolo Fox do të keni sigurinë se më e keqja ka kaluar, ky është një ndërgjegjësim i madh. Nëse duhet të merrni një vendim të rëndësishëm në punë, duhet të flisni për të si familje për të marrë miratimin e anëtarëve të tjerë. Për ju, familja është gjithçka dhe ju gjithashtu besoni se do t’ju mbrojë ose të paktën do të jetë aty ose do t’ju ndihmojë kur keni probleme.

Peshorja-Hëna formon një kënd të favorshëm me Jupiterin dhe kjo çon në favorizimin e takimeve të reja. Ata që së fundmi janë vetëm mund të vendosin të qëndrojnë në shoqërinë e miqve dhe të mos mendojnë për një lidhje tjetër, më së shumti mund të mendojnë për një flirt. E gjithë kjo vjen nga fakti se ekziston besimi se kjo është koha për të shpërqendruar veten dhe për të qëndruar i lehtë.

Akrepi-Rrota kthehet dhe koha juaj më në fund ka ardhur. Duke filluar nga java e ardhshme do të merrni përgjigje të shkëlqyera, lajme interesante dhe mundësi për të vlerësuar, por disa nuk duhen humbur. Dita e 18 qershorit premton të jetë shumë interesante dhe intriguese, prisni gjithçka, përfshirë edhe surprizat. Në të ardhmen e afërt, Paolo Fox sheh vetëm suksese personale.

Shigjetari-Disa të lindur nën këtë shenjë kanë përjetuar tradhtinë e një miku që i ka lënduar thellë. Sipas Paolo Fox, do të dëshironit të ecni përpara sepse ka kujtime që ju lidhin, por ju e dini që falja mund të bëhet një autogol i rrezikshëm. Nëse mund të mendoni të falni aty ku është i dukshëm besimi i mirë, nuk mund ta bëni këtë në të gjithë të tjerët. Të ecësh përpara dhe të harrosh të gabuarën dhemb menjëherë në çdo rast. Më mirë të mos e mashtrojmë veten shumë, ndonjëherë mendojmë se disa njerëz do të jenë gjithmonë me ne, por në fund e kuptojmë që nuk janë.

Bricjapi-Sipas horoskopit të Paolo Fox, mund të gjendeni në vështirësi ose nën presion, veçanërisht nëse keni pritur një kohë të gjatë për diçka që vonon të arrijë. Stresi shfaqet, tensioni përparon, por a e dini se çfarë ka të re? Sido që të jetë, një rezultat, një lajm, në fund do të jetë pozitiv! Konsensusi i ri vjen në frontin e punës. Është koha për t’u rikthyer në rrugën e duhur me më shumë kuaj fuqi në motor.

Ujori-Jupiteri i ngadaltë dhe energjik do t’ju ndihmojë të gjeni stabilitet në një nivel emocional. Projektet e reja krijuese mund të fillojnë në këtë ditë. Mundohuni të bëni pak më shumë përpjekje në dashuri, veçanërisht nëse partneri juaj ka pasur vështirësi kohët e fundit. Nëse nuk ju shkon ndërmend ta bëni, ose jeni shumë egoist ose ndoshta nuk e doni personin pranë jush.

Peshqit-Nuk është realisht koha për të bërë gabime në dashuri, prandaj nuk bëhet fjalë të rrezikoni, aq më pak të bëni zgjedhje të papritura. Ndoshta do të ndiheni sikur duart tuaja janë të lidhura, por kjo është një gjë e mirë sepse do t’ju lejojë të vëzhgoni dhe kuptoni se çfarë lëvizjesh duhet të bëni. Ankthi ka arritur nivele gatishmërie, nuk jeni aspak të qetë për të vepruar me qartësi. Me pak fjalë, kush ju bën të jeni të nxituar ndërsa keni një shans të madh për të bërë një gabim?

Të ngjashme