Kryefjala Logo

Dashuri, fat, punë. Çfarë thotë horoskopi për sot, e diel 26 nëntor?

3 muaj më parë

Dashi-Kjo është një kohë e mirë për t’u përfshirë, megjithëse shumë do të varen nga mosha juaj, e kaluara juaj personale dhe ajo që keni ndërmend të bëni (nëse është në të vërtetë diçka e arritshme); Fakti mbetet qe ne kete moment je i stimuluar, i vendosur dhe aspak dembel… keshtu qe nese nuk ke perparesi nga pozicioni i yjeve keto dite do te thote qe je i pari qe nuk deshiron te ndryshosh gjerat, ndoshta po e lini veten të pushtoheni nga plogështia. Tani është e mundur të planifikoni se çfarë të bëni për vitin 2024, një vit që do të fillojë me qëllime të mira dhe mund të përfundojë me entuziazëm të jashtëzakonshëm.

Demi-Alarm në dashuri: është e nevojshme të verifikoni stabilitetin e një ndjenje, të kuptoni nëse një marrëdhënie ka nevojë për mbështetje (ndoshta një rishikim) ose nëse nuk ka mbetur asgjë për të bërë për ta shkundur atë! Në dhjetor, Venusi në opozitë mund të nxjerrë në sipërfaqe disa keqkuptime që nuk janë zgjidhur kurrë, nuk do t’ju ndihmojë që ju pret një muaj plot angazhime… megjithatë në 2024-ën do të mbërrijnë edhe një lajm i mirë: ata që duhet rifitimi i konsensusit do të jetë i suksesshëm dhe do të jetë në gjendje të bëjë pikërisht atë që ata duan. Gjithashtu do të keni mundësinë të kapni shpejt lajmet dhe një mundësi të mirë, do të ishte e dobishme të vendosni synime të reja dhe të përshpejtoni nënshkrimin e marrëveshjeve të reja.

Binjakët-Bezdi dhe përplasje të mundshme për shkak të kundërshtimeve të planetëve të ndryshëm, kujdes nga debatet familjare apo vonesat në punë! Në shtëpi ka njëfarë shqetësimi për shumë apo më pak dialog, disa janë ndjerë edhe të izoluar dhe nuk kanë përjetuar momente të mira nga pikëpamja psikologjike. Ka edhe nga ata që janë ndjerë të lënë pas dore, situatë kjo që ka kontribuar në gjenerimin e humorit të keq dhe nervozizmit. Prisni deri më 4 dhjetor, pas së cilës tensionet do të zhduken menjëherë! Afërdita mund t’ju ndihmojë të sqaroni disa keqkuptime dhe t’i shihni gjërat më qartë.

Gaforrja-Jeni duke përjetuar ditë reflektimi të thellë në të cilat do të kuptoni se çfarë të bëni në 2024, zgjidhni midis disa opsioneve dhe jepni përparësi asaj që ju stimulon më shumë (përveç aktiviteteve me fitimet dhe përfitimet më të mëdha): Jupiteri dhe Saturni, të paktën të favorshme deri në maj, do të jenë udhërrëfyes të rëndësishëm dhe do t’ju ndihmojnë të hidhni hapat e duhur! Mundësitë po vijnë që mund t’i shfrytëzoni shpejt, por do t’ju duhet të mbani larg tensionin dhe melankolinë, veçanërisht në dashuri, ku kohët e fundit diçka nuk ka shkuar siç duhet…

Luani-Yjet vazhdojnë t’ju shpërblejnë dhe të vënë në plan të parë, është një periudhë kënaqësie dhe mundësish të mira por aspektin ekonomik do t’ju duhet ta mbani larg! Jupiteri mund t’ju bëjë të bëni disa gabime vlerësimi, vlerësoni me kujdes çështjen e të ardhurave/shpenzimeve, veçanërisht nëse shpenzoni më shumë sesa fitoni. Përkthyes të lirë po pyesin nëse ia vlen (ose jo) të vazhdojnë një bashkëpunim: disa e kanë pranuar tashmë vetëm për arsye ekonomike (gjithashtu duke lënë mënjanë pasionin), ndërsa të tjerë kanë ndryshuar planet dhe kanë treguar guxim. Mund të ketë përplasje me njerëz të së njëjtës shenjë, por është një e diel në të cilën dashuria (dhe të dëgjosh partnerin) është e rëndësishme!

Virgjëresha-Është koha për t’u çlodhur, për t’u shkëputur për të paktën 24 orë dhe për të shijuar kënaqësitë e jetës së bashku me njerëzit që doni (apo edhe vetëm): këtë javë nuk keni pasur asnjë moment pushim dhe e meritoni vërtet, duke pasur parasysh se sa keni ju jeni duke punuar fort! Përgjegjësi të rëndësishme kanë rënë mbi ju në një kohë kur nuk ndiheni shumë mirë nga pikëpamja fizike, situata të cilat megjithatë duhen çuar përpara dhe mbështetur në një moment vendimtar të vitit. Nëse ka konflikte, ato duhet të trajtohen qartë dhe qartë, siç dini të bëni vetëm ju.

Peshorja-Jeni optimistë dhe të gatshëm në këtë periudhë, pozitiviteti është zgjidhja më e mirë për t’u përpjekur të kapërceni shqetësimet fizike, morale apo edhe sentimentale; Ju keni pasur disa nga këto probleme këtë vit, veçanërisht në pjesën qendrore, por tani është koha të ktheni faqen dhe të shikoni të ardhmen me shumë më tepër qetësi! Ky qiell ju imponon kontrolle dhe vlerësime edhe për sa i përket punës, nuk do mungojnë mosmarrëveshjet por do të dilni fitimtarë edhe falë ndihmës së yjeve. Për më tepër, Venusi ju bën magjepsës, herë pas here të parezistueshëm ndaj shikoni përreth…

Akrepi-Është koha të harroni tensionet e vogla që ju kanë ndodhur së fundmi, këtë të diel keni shanse të shkëlqyera për të fituar një sfidë të vogël dhe për të folur me qetësi me njerëzit që ju duan. Dashuria po kthehet sërish në pikë referimi, tani për tani shmangni zgjedhjet e nxituara dhe nëse keni një lidhje të vazhdueshme, mos nxitoni të vendosni një pikë. Çdo konflikt dhe arsyetim mund të përfundojë me sukses vetëm pas javës së parë të dhjetorit!

Shigjetari-Do të kishit të drejtën të kaloni një ditë të tërë duke pushuar, kjo e diel do të duket ideale në këtë kuptim të paktën për të gjetur një qetësi! Dhjetori dhe janari do të jenë muaj të rëndësishëm në të cilët do të përgatiteni për një periudhë me qëllime të mira dhe lajme të mira. Ju e gjeni veten në një platformë nisjeje, e cila, nëse menaxhohet dhe udhëhiqet mirë, do t’ju japë frymëzim për të shkuar shumë larg. Periudha e rikuperimit edhe në dashuri, është koha për t’iu rikthyer përjetimit të momenteve të mira, emocioneve të forta dhe ndoshta edhe të rindezni pasionin! Lexoni gjithashtu pamjet paraprake për shenjat.

Bricjapi-Zgjedhjet që bëni në këtë periudhë janë drastike, të qarta dhe vendimtare: nuk ju pëlqejnë fjalët grirëse apo hipokritë, keni nevojë për qartësi rreth jush veçanërisht nëse në dashuri ka pasur mendime të dyta apo situata që ju kanë distancuar nga partneri. Mos e lini veten të ndikoheni nga gjykimi i të tjerëve në asnjë rrethanë, veçanërisht tani që ndiheni veçanërisht të brishtë dhe të pambrojtur. Gjashtë muajt e parë të 2024-ës do të jenë të evolucionit dhe eksperimentimit, të dobishëm për t’i dhënë formë projekteve që po punoni. Qëndroni në shalë edhe nëse herë pas here “shkyçja” e një të vërtete të pakëndshme mund ta bëjë dikë të dridhet.

Ujori-Do të bëni mirë të planifikoni lëvizjet tuaja të radhës paraprakisht, veçanërisht në një javë që premton të jetë plot: nëse mendoni se keni humbur kohë në fillim të nëntorit, ose keni filluar së fundi një projekt apo program, tani keni mundësinë për të vlerësuar me kujdes bërjen dhe prekjen e gjërave! Muaji dhjetor do t’i japë një shtysë të mëtejshme parave dhe punës, por pak më pak dashurisë.Nëse jeni përfshirë në një histori të rëndësishme do t’ju duhet ta mbroni atë dhe ndoshta të flisni me partnerin nëse ka diçka që nuk shkon. Jini më të vëmendshëm ndaj çështjeve të jetës së përditshme, mos bini në shpërqendrime.

Peshqit-Dielli, Marsi dhe Mërkuri në “aspektin e trazuar” shkaktojnë pak konfuzion: një projekt i nisur disa kohë më parë nuk po shkon ashtu siç e kishit shpresuar, pastaj ju urreni eksperimentet e vazhdueshme dhe e dini që nuk është koha për të rrezikuar! Vazhdoni të punoni për të përmirësuar gjërat dhe dijeni se në dhjetor dashuria do të jetë protagoniste e vërtetë, jo gjëra të tjera; Muaji i ardhshëm do të shpërblejë veçanërisht beqarët dhe të gjithë ata që kërkojnë më shumë qetësi me partnerin.

Të ngjashme