Kryefjala Logo

Cilat janë shenjat më me fat dhe ato që thirren për të qenë më të kujdesshëm këtë të martë?

9 Janar, 2024 | 8:32 am

Dashi-Këto janë ditë të menduara por edhe pozitive, nëse jeni të pavendosur mund të filloni sërish. Pjesa qendrore e javës do jetë veçanërisht nervoze për ju, ndaj drejtojuni sqarimeve të nevojshme. Dashuria është e rëndësishme tani.

Demi-Ju gjithmonë dëshironi t’i bëni gjërat me qetësi, por në këtë periudhë ka nga ata që ju nxitojnë, nëse ka një problem në planin sentimental apo mosmarrëveshje në familje duhet të përpiqeni t’i zgjidhni. Vëmendje në këtë kohë për marrëdhëniet me Akrepin dhe Luanin.

Binjakët-Ky Venus vë në pikëpyetje ndjenjat, duhet të kuptojmë se çfarë ka ndodhur në një lidhje kohët e fundit, tashmë është duke u përmirësuar kah fundi i këtyre muajve.

Gafprrja-Edhe një debat i vogël duhet të zgjidhet menjëherë. Mes janarit dhe shkurtit do t’ju duhet të vendosni pika të reja referimi, ndaj në këto ditë mund të ndiheni pre e pavendosmërisë. Në dashuri, ajo që lind në këtë periudhë do të bëhet e rëndësishme në të ardhmen.

Luani-Duket se gjërat po shkojnë mirë në dashuri falë kësaj Venusi të bukur. Detyrat, porositë, mundësitë kanë filluar të kthehen dhe në punë ka pak më shumë qartësi.

Virgjëresha-Stresi juaj është më shumë e jashtme sesa e brendshme, ju këshilloj maturi në jetën tuaj të dashurisë, në marrëdhëniet midis prindërve dhe fëmijëve dhe me të afërmit. Kushtojini vëmendje fjalëve.

Peshorja-Ju që e doni drejtësinë, gjeni veten mes dy zjarreve dhe gjeni veten që duhet të përcaktoni se kush ka të drejtë apo gabim në familje, në dashuri, në ngjarje që kanë të bëjnë me partnerët, fëmijët.

Akrepi-Ju përjetoni ditë stimuluese, por duhet të keni më shumë durim në dashuri. Kujdes nga xhelozia, e cila mund të kthehet në një thikë me dy tehe. Nëse ndjeni dëshirën për t’i propozuar një person të ri, mos hezitoni të dilni përpara.

Shigjetari-Shumë planete janë në anën tuaj, megjithatë disa prej jush ndihen të pakënaqur, jo plotësisht të kënaqur dhe kjo ndodh për shkak të përsëritshmërisë, mërzisë, fajit të Saturnit kundër? Me gjasë. Përfshirja do të jetë karta juaj fituese.

Bricjapi-Ju i dini gjërat tuaja dhe kjo është koha për të planifikuar për të ardhmen. Çfarë duhet bërë më shumë? Duhet të kujdeseni më shumë për formën tuaj fizike, nëse e lini veten të shkojë shumë, duke e vënë gjithmonë punën në plan të parë, rrezikoni të neglizhoni shumë pjesën tjetër.

Ujori-Zgjedhjet e këtyre ditëve janë të rëndësishme, po përjetoni një agjitacion që është pozitiv dhe që ju bën të trazoni gjërat. Deri në maj do ndryshojnë disa situata në punë. Ndjenjat në këtë moment janë më të ngrohta, histori të reja të mundshme. Kujdes në financat.

Peshqit-Tensione të mëdha, mos i shkarkojini partnerit apo familjarëve. Këto janë ditë të lodhshme dhe nervoze por rrezikoni të jeni në gabim, ndaj bëni kujdes sepse në fund të muajit do të gjeni sërish qetësinë tuaj. Durim dhe maturi.

Të ngjashme