Kryefjala Logo

Çfarë thotë horoskopi për ditën e hënë 13 nëntor? Paolo Fox, astrologu më i famshëm jep parashikimet e tij

3 muaj më parë

Dashi-Java që do të nisë do jetë shumë e rëndësishme për Dashin, veçanërisht për ata që janë duke punuar për një projekt të ri. Do të ketë të gjitha kushtet për t’ju dhënë një kënaqësi të madhe sidomos në pjesën e fundit të muajit nëntor, midis datës 23 dhe 30. Pozicioni i shkëlqyer i Mërkurit nuk do të bëjë gjë tjetër veçse të forcojë forcën tuaj dhe ngarkesën e madhe të energjisë që keni në trupi. Ende ka pak gri në sferën sentimentale. Shumë takime pune po ju shpërqendrojnë nga angazhimet tuaja familjare.

Demi-Jupiteri në shenjën tuaj do t’ju japë një ndihmë të madhe, veçanërisht për sa i përket punës dhe marrëdhënieve romantike. Ka njerëz që në tetor përjetuan një fazë shumë kritike në planin njerëzor, por jo vetëm. Tani fillon një fazë rikuperimi për ju. Çiftet afatgjata duhet të përpiqen të rikuperojnë njëfarë intimitet edhe sepse keni qenë të mbingarkuar me angazhime kohët e fundit. Mundohuni të jeni veçanërisht të kujdesshëm me njerëzit që ju kanë zili.

Binjakët-Në këtë moment ju mungon paksa për sa i përket energjisë. Në këto ditë stimujt mund të mungojnë pak. Edhe nëse keni ide dhe zgjidhje shumë brilante, rreth jush mungojnë njerëz që mund të mbështesin dhe të jenë bashkëpunëtorë në planet tuaja. Kundërshtimi i Mërkurit përfaqëson një paralajmërim, veçanërisht për ata që tashmë kanë shpenzuar shumë para dhe që duhet të përpiqen të ngadalësojnë pak shpenzimet e tyre. Në çiftet afatgjatë, çështjet që kanë të bëjnë me paratë janë thelbi i vërtetë i grindjes.

Gaforrja-Jupiteri dhe Saturni, me mbrojtjen e tyre, do t’ju garantojnë një pjesë të fundit të vitit plot pozitivitet dhe entuziazëm. Por kjo javë që do të fillojë do të ketë disa aspekte paksa problematike që duhet t’i kushtojmë vëmendje. Sipas horoskopit ditor, shumë Gaforre janë dyshues ndaj partnerit të tyre dhe duan të zbulojnë të vërtetën. Për këtë arsye mund të ketë përplasje dhe tension brenda katër mureve të shtëpisë. Do të nevojitet maturi në çdo gjë që thoni apo bëni.

Luani-Do të jetë një javë e shënuar nga krahasime të rëndësishme nga e cila nuk është e garantuar se do të dilni fitimtar, por do të mund të nxirrni elementë të dobishëm për të fituar përvojë dhe për të shmangur gabimet në të ardhmen. Ata që janë kapur mes dy historive tani duhet të përpiqen të qartësojnë jetën e tyre duke u përpjekur të gjejnë një zgjidhje dhe përfundimisht të zgjedhin me kë të jenë. Do të ketë shumë rrethana në të cilat do të jeni në prag të humbjes së durimit. Mundohuni të jeni të matur, duke moderuar tonet dhe fjalët tuaja.

Virgjëresha-Nëse java e kaluar ishte shumë pozitive në përgjithësi, kjo javë do të jetë shumë e ndryshme dhe sigurisht e mbushur me gracka dhe situata negative. Tani nuk e keni më ndjenjën se keni gjithçka nën kontroll dhe kjo ju bën të ndiheni shumë keq. Mundohuni të jetoni nga dita në ditë dhe mos bëni plane afatgjata. Do të duhet pak më shumë pragmatizëm dhe racionalitet, sidomos në dashuri. Mos lejoni që të pushtoni nga frika dhe ankthet dhe përpiquni t’i mbizotëroni ato, ndoshta duke kërkuar ndihmë nga një person i mençur dhe i pjekur.

Peshorja-Kalimi i Venusit në shenjë përfaqëson një pikë kthese për njerëzit e lindur nën shenjën e Virgjëreshës. Edhe në vitin 2024, sidomos në 6-mujorin e parë, do të ketë të gjitha kushtet për të përparuar si në dashuri ashtu edhe në punë. Peshorja është gati të dalë nga hija e vitit 2023 dhe të kthehet në rrugën e duhur pas një viti të kaluar mes polemikave dhe tensioneve. Mungesa e pikave reale të referencës përfaqësonte gjithashtu një burim çorientimi për ju. Por tani po rizbuloni forcën dhe energjinë e ditëve më të mira. Do të ketë kushtet për të bërë zgjedhje të rëndësishme që mund të jenë të suksesshme.

Akrepi-Një ditë vërtet interesante do të nisë për ju nga shumë këndvështrime. Sipas horoskopit të ditës, shumë prej jush do të kenë takime të rëndësishme pune. Do t’ju duhet të flisni dhe të ndërveproni me njerëz që mund të bëjnë një ndryshim në jetën tuaj profesionale. Afërdita në shenjë do të rikthejë gjithashtu pasionin dhe mirëkuptimin në marrëdhëniet në çift edhe tek ata çifte që së fundmi kanë përjetuar një fazë disi gri. Për një kohë të gjatë keni jetuar me forca të blinduara mbi ju që maskuan dobësitë tuaja. Por tani ekzistojnë kushtet për të çliruar shpirtin tuaj dhe për të ekspozuar mënyrën tuaj të vërtetë të të qenurit.

Shigjetari-Një takim i rëndësishëm që keni pritur prej kohësh mund të humbasë për shkak të një ngjarjeje të papritur. Mundohuni të filloni të vendosni bazat për arritjen e sukseseve të rëndësishme në pjesën e dytë të nëntorit. Një marrëveshje ose kontakt mund të rezultojë të jetë shumë më i rëndësishëm nga sa e kishit parashikuar. Projektet e reja janë veçanërisht të favorizuara. Kreativiteti juaj do të jetë në maksimumin e tij dhe gjithashtu do t’ju lejojë të keni ide të shkëlqyera për të ardhmen.

Bricjapi-Jeta juaj praktike dhe profesionale zë një rol udhëheqës në jetën tuaj, duke ju detyruar të lini mënjanë dashurinë dhe familjen. Do të ishte një gabim i madh të përqendroheni vetëm në biznesin dhe projektet tuaja. Dashuria është si një bimë që duhet ujitur çdo ditë, përndryshe përfundon duke u tharë. Nëse pranë jush keni një person që ka nevojë për kujdes dhe konfirmim, nuk mund të qëndroni indiferentë apo pasiv. Përndryshe rrezikoni të humbni mbështetjen dhe vlerësimin e njerëzve tuaj më të dashur.

Ujori-Kjo është një fazë e shënuar nga blloqe dhe vonesa. Për këtë arsye do të duhet shumë kujdes dhe durim për të mos mbetur duarbosh. Sidomos ata që po kultivojnë një projekt të rëndësishëm do të duhet të përpiqen të mos përfshihen nga dëshira për të dëshiruar gjithçka menjëherë. Disa situata kanë nevojë për kohë për t’u pjekur, por edhe kushte të favorshme astrologjike. Dhe këto janë pikërisht ato që mungojnë këto ditë. Ky qiell do t’ju lejojë të thelloni një miqësi, veçanërisht nëse jeni ende në kërkim të një shpirti binjak.

Peshqit-Saturni në shenjë do të sjellë konfirmime, por do të sjellë edhe nevojën për të mos kryer pakujdesi sepse sa herë rrezikoni mund të hasni surpriza të pakëndshme. Sipas horoskopit të ditës, kjo është koha e duhur për të menaxhuar atë që keni pa ankth pa pritur asgjë më shumë. Historitë e dashurisë që lindin në këtë periudhë mund të rezultojnë të suksesshme dhe plot pasion dhe përfshirje edhe në nivel emocional. Dita e sotme do jetë shumë kërkuese nga pikëpamja fizike. Kjo është arsyeja pse ju do të duhet të shmangni qëndrimin deri vonë.

Të ngjashme