Kryefjala Logo

Çfarë thonë yjet për 12 shenjat e horoskopit?

16 Maj, 2024 | 9:32 am

Dashi-Po behet nje audit, ky merkuri e imponon. Ka nevojë për të zgjidhur disa situata ekonomike jo vetëm të së sotmes por të së shkuarës, Dashuria, e shtyrë nga Marsi i pasionuar në shenjë. Acarimet e vogla zgjidhen.

Demi-Jini të durueshëm dhe përpiquni të mendoni thellë për atë që po ndodh tani pa dramatizuar, por duke i mirëpritur pozitivisht ndryshimet, mos u dëshpëroni nëse po humbni sigurinë e rreme. Duke dashur të pushoni, së shpejti do të thirreni për të bërë zgjedhje afatgjata.

Binjakët-Numërimi mbrapsht për sezonin tuaj, kjo do të thotë që ju tashmë e ndjeni ajrin e rilindjes, jeni pozitivë dhe proaktivë, i ofroni veten jetës, merruni sepse vijnë mundësitë, në punë dhe të dashuruar me Venusin që në datën 23.

Gaforrja-Ju keni ende shumë planetë të favorshëm për t’ju mbështetur. Ky qiell kompenson vështirësitë e prillit. Shpërblimet në punë, për të cilat keni kërkuar, po vijnë tani, falë vendosmërisë që keni pasur për të pohuar veten.

Luani-Ka pasur shumë lodhje në tre javët e fundit, stresi që keni akumuluar ka qenë i rëndë, por tani po rifitoni qartësinë, planifikoni qëllimet tuaja të ardhshme, jini të kujdesshëm në dashuri, diçka nuk po shkon siç do të pëlqeni por mos u dorëzoni pas melankolisë.

Virgjëresha-Kjo hënë që vjen në shenjën tuaj ju kërkon të zgjidhni çështjet e pazgjidhura, veçanërisht çështjet praktike: paratë, biznesi, burokracia. Jeni të prirur t’u jepni gjithmonë garanci të tjerëve dhe të merrni përsipër shumë përgjegjësi, por me të vërtetë duhet të merrni një frymë tani.

Peshorja-Në fund të majit i juaji do të bëhet papritur një qiell i rëndësishëm dhe do të vijnë shumë mundësi, për sa kohë që ju të hiqni dorë nga pak rebelimi që është tundimi juaj kryesor për momentin, jo polemikave. Edhe në dashuri së shpejti mund të keni një kënaqësi të madhe.

Akrepi-Duhet të ruani nervat dhe të mos bini në provokime, sepse nervat tuaja janë të tensionuara dhe yjet janë sfidues edhe për disa ditë. Megjithatë, shumë vështirësi do të zgjidhen në fund të muajit, ndërkohë duhet të angazhoheni për të rifituar qetësinë, nëse është e nevojshme lini avullin dhe flisni.

Shigjetari-Sot është një ditë e turbullt nga disonanca e hënës, me siguri po vuan zhgënjime për momentin në nivel pune, si për shkak të njohjes, ashtu edhe për shkak të fitimeve të pakënaqshme, por në të ardhmen do të keni hakmarrjen tuaj. Konfuzion në dashuri.

Bricjapi-Ju keni ende shumë planetë aktivë, jeni ndër shenjat më të favorizuara nga yjet edhe sot: mund të bëni gjithçka, përfitoni nga ky qiell pa u shqetësuar për të tjerët: kundërshtarët tuaj do të shënojnë autogol. Fitore të mëdha në punë, pushtime të mëdha të zemrës.

Ujori-Tensionet e shumta të periudhës së fundit do të zgjidhen në fund të majit, ndaj nëse keni çështje të vazhdueshme për t’u sqaruar dhe jeni në pritje në pritje të një përgjigjeje që ju shqetëson, mos u frenoni, shtyni diskutimet. : nga data 23 do të jetë më e lehtë.

Peshqit-Së shpejti do të vini në flakë jetën tuaj në marrëdhënie, prandaj kushtojini vëmendje marrëdhënieve tuaja të dashurisë, familjes dhe miqësisë sepse të gjitha do të shqyrtohen dhe analizohen dhe mund të zbuloni surpriza të pakëndshme. Jini të fortë me veten, mos u ndikoni nga të tjerët.

Të ngjashme