Kryefjala Logo

Çfarë thonë yjet në ditën më me fat të vitit?

8 Gusht, 2023 | 10:29 am

Dashi-Në këtë periudhë do të jeni në gjendje të rikuperoni një ndjenjë, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur probleme, jo domosdoshmërisht të lindura për fajin tuaj, por më shumë gjasa për shkak të faktorëve të jashtëm. Për ju, vlera e familjes është e rëndësishme, ndaj sigurohuni që të keni pranë jush njerëz të besueshëm.

Demi-Nga tani deri të dielën përpiquni të rikuperoni një ndjenjë. Në gusht do të ketë situata që do të sjellin ndryshime në marrëdhëniet e punës dhe në idetë tuaja. Dashuria mund të jetë konfrontuese sepse flitet shumë për paratë kohët e fundit.

Binjakët-Tensionet në familje duhet të kapërcehen dhe në punë ka vonesa, është më mirë të shmangni shkarkimin e këtyre problemeve në shtëpi. Tani për tani ju keni një dëshirë të madhe për të dashur kështu që lëreni veten të vihet re.

Gaforrja-Duhet të flasim për gjëra të rëndësishme, së shpejti do të nisin projekte të reja dhe madje dashuria do të bëhet më e qetë. Mos prisni një kthim nga e kaluara, por shikoni përpara. Kushdo që ka një histori të mirë duhet ta përforcojë atë këtë muaj.

Luani-Dashuria po ecën mirë ndërsa puna sjell më shumë shqetësime, veçanërisht nëse keni detyra të rëndësishme. Kujdes nga hëna e kundërt. Lërini gjërat t’ju rrëshqasin.

Virgjëresha-Ju jeni shenja e analizës dhe nuk është rastësi që shpesh bëni punë që lidhen me psikologjinë por ndonjëherë do të ishte më mirë të mos tregoheni shumë racionalë. Lërini instinktet tuaja të shkojnë pak më shumë. Në dashuri duhet ta lini veten më shumë.

Peshorja-Muajt e fundit nuk kanë qenë të lehtë për t’u përballur, por tani duhet të rikuperojmë fillimisht tonin fizik dhe më pas pak dëshirë për të ecur përpara në krahasim me të kaluarën. Dashuria është e rëndësishme dhe ata që janë lënduar kanë qenë në gjendje të kuptojnë se kujt t’i besojnë.

Akrepi-Hëna e kundërt dhe Venusi i çuditshëm sjellin disa dyshime për dashurinë dhe madje pak intolerancë, por përpiquni të përqendroheni tek e reja, duke e lënë të kaluarën të qetë. Kujdes në punë ku do keni pak më shumë përpjekje për t’u përballur.

Shigjetari-Ju pëlqen të udhëtoni, të ndryshoni, të krijoni përvoja të reja. Jeni njerëz që nuk thoni kurrë jo dhe kjo shpesh ju bën të rrezikoni, qoftë edhe paksa shumë. Në punë filloni nga e para por në dashuri gjithçka shkon me not dhe ka një dëshirë të madhe për të përjetuar emocione.

Bricjapi-I keni pothuajse të gjithë planetët e favorshëm dhe më në fund mund të filloni të afirmoheni në punë. Në këtë periudhë në kokën tuaj ka më shumë sferën profesionale sesa dashurinë por përpiquni t’i jepni më shumë hapësirë ​​ndjenjave.

Ujori-Ka mungesë sigurie në jetën tuaj nga të gjitha këndvështrimet. Kushtojini vëmendje shpenzimeve por edhe luhatjeve të humorit. Jo çdo gjë po shkon ashtu siç dëshironi, as në dashuri dhe as në punë. Duhet të gjejmë pak qetësi.

Peshqit-Së shpejti do të vijnë mundësi të bukura pune. Ata që duan të ndryshojnë do të jenë në gjendje ta bëjnë atë dhe të arrijnë më shumë. Kujdes nga daljet e parave. Këto janë ditë disi të diskutueshme, por shkoni më tej. Dashuria duhet të trajtohet me shumë kujdes.

Të ngjashme