Kryefjala Logo

Çfarë rezervon dita juaj,e zbulon astrologut Paolo Fox

13 Shtator, 2023 | 10:11 am

Dashi-Këto janë ditë në të cilat do të mund të keni më shumë dhe gjithashtu të përjetoni emocione të bukura. Favorizohen projekte të reja, po ashtu edhe marrëdhëniet. E meta e vetme është Marsi përballë që shkakton blloqe praktike, por së shpejti do të fillojmë përsëri në një mënyrë të madhe.

Demi-Ka disa probleme të vogla që lidhen me çështjet e shtëpisë apo private me të cilat duhet të merreni sot. Kushtojini vëmendje edhe parave të cilat mund të bëhen shkak për diskutim me partnerin tuaj. Afërdita disonante nuk ju ndihmon, por tetori do të jetë një muaj i mrekullueshëm, jini të durueshëm.

Binjakët-Këto dy ditë sjellin një rënie të lehtë si në planin e punës ashtu edhe në atë sentimental. Kujdes mos futni shumë hekura në zjarr dhe mos derdhni turbullirat në familje. Ju mendoni se ka shumë gjëra për të bërë dhe pak njerëz janë të gatshëm t’ju ndihmojnë.

Gaforrja-Ju jeni duke luftuar me disa probleme me zemrën këto ditë. Duhet të tregoheni të duruar sepse arritja e marrëveshjeve me partnerin nuk do jetë e lehtë. Gjërat janë më të mira në punë edhe nëse ka shumë përgjegjësi.

Luani-Afërdita kalon në shenjë dhe do të largohet në fillim të tetorit, ndaj prisni diçka të bukur në këto ditë nga pikëpamja sentimentale. Periudha e shkëlqyer për çiftet që duan njëri-tjetrin por edhe për beqarët. Ka shumë për të bërë në punë.

Virgjëresha-Në këtë ditë dashuria do të zërë vendin e dytë në krahasim me punën. Ju keni filluar të kuptoni ndryshimet e mëdha të përjetuara në pranverë dhe gjithashtu të korrni disa fruta.

Peshorja-Ju jeni veçanërisht të zënë në këtë periudhë dhe gjithashtu shumë të lodhur. Në punë, megjithatë, ka shumë kënaqësi pavarësisht disa polemikave të vogla. Në dashuri ka ende pasiguri dhe pak besim te të tjerët.

Akrepi-Kujdes nga disa shqetësime fizike që do t’ju bllokojnë paksa. Në punë ka pak frikë dhe tension, sidomos për disa projekte që mund të mos shkojnë mirë. Mundohuni të menaxhoni sa më mirë stresin dhe jepni më shumë hapësirë ​​dashurisë.

Shigjetari-Jeni njerëz shumë bujarë dhe Afërdita e favorshme e rrit edhe më shumë këtë dhuratë tuajën. Në dashuri, kushtojini vëmendje tundimeve dhe përgatituni sepse fundjava do të ofrojë shumë, sidomos në planin emocional.

Bricjapi-Ka shumë planetë në favor këto ditë ndaj është një periudhë e shkëlqyer nga të gjitha këndvështrimet. Jeni veçanërisht të mençur dhe kjo do t’ju lejojë të bëni zgjedhjen e duhur. Në dashuri është më mirë të sqaroni menjëherë se çfarë nuk funksionon.

Ujori-Po përjetoni një moment konfuzioni të madh dhe kjo ju bën nervoz. Në dashuri ju kërkoni pika referimi por nuk duket se i gjeni dot.

Peshqit-Sot do të keni një dëshirë të madhe për të hedhur gjithçka, por përpiquni të mos e bëni këtë. Gjithçka është në rrjedhë ndaj mos kini frikë nga ndryshimet, përballuni me guxim. Së shpejti do të keni kënaqësinë e merituar.

Të ngjashme