Çfarë po mdodh me yjet? E di astrologu Paolo Fox

2 muaj më parë

Dashi-Në këtë fazë ka një tension që ndikon në marrëdhënien tuaj me të tjerët. Po përpiqeni të gjeni një qetësi shpirtërore, e cila do të jetë e dobishme për rifillimin e marrëdhënieve me njerëzit që doni. Këtë të mërkurë duhet të jemi të kujdesshëm në dashuri sepse nuk është dita e duhur për të përballuar problemet e zemrës. Në vendin e punës ka diçka që nuk ju bind dhe duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë është. Ditët më të mira të kësaj jave janë të premten dhe të shtunën.

Demi-ju i keni idetë mjaft të qarta, veçanërisht për sa i përket vendimeve që duhet të merrni. Në këtë periudhë jeni duke menduar nëse do të ndryshoni apo jo jetën tuaj personale dhe profesionale. Në dashuri ka disa diskutime, ndaj bëni kujdes të mos debatoni shumë. Në punë do të ishte më mirë të mos qëndroni në vend, por të vazhdoni me idetë tuaja si gjithmonë. Këto ditë ka shumë shpenzime për t’u përballur. Të dielën për t’iu përkushtuar ndjenjave.

Binjakët-Kjo është një ditë që favorizon marrëdhëniet personale. Për beqarët mund të jetë një moment i rëndësishëm për të bërë takime të reja. Në dashuri do të ishte më mirë të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë dhe të veproni në përputhje me rrethanat. Në punë ka ndryshime dhe gjithashtu mundësi për t’u kapur në fluturim. Hëna do të jetë në opozitë si të premten ashtu edhe të shtunën, ndaj duhet të veproni në përputhje me rrethanat. Kujdes nga zhgënjimet.

Gaforrja -Është një 24 orarsh i rëndësishëm kur bëhet fjalë për dashurinë dhe ndjenjat. Ndiheni shumë të fortë dhe kjo do të thotë se do të arrini të kapërceni situata të vështira. Në dashuri është Hëna që mbron kështu që ju mund të përballoni gjithçka me pjekuri të madhe. Në sektorin e punës favorizohen bashkëpunime të reja. Hëna nuk do jetë gjithmonë në anën tuaj këtë javë, për shembull e diela do të jetë kundër saj.

Luani-Në këtë ditë të mërkurë ju mund të lini mënjanë. Kjo nuk ju pëlqen shumë, pasi dëshironi të jeni gjithmonë në qendër të vëmendjes. Në përgjithësi, megjithatë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe diplomatik ndaj njerëzve që doni. Fotografia astrale është ideale për të përjetuar ndjenjat në maksimum dhe nëse ka pasur polemika, përpiquni të zgjidhni gjithçka me qetësi. Në punë, ka ardhur koha për të shkëlqyer dhe për të çuar përpara idetë tuaja. Vendosni objektiva për vjeshtën.

Virgjëresha-Sipas parashikimeve astrale të horoskopit të Paolo Fox, në këtë fazë duhet të përfitoni nga mundësitë që ju paraqiten. Mund të ndjeni vështirësitë e ditëve që sapo kanë kaluar, por në dashuri duhet të përpiqeni të zgjidhni çështjet e pazgjidhura pa u zemëruar shumë. Në sektorin e punës ka disa ndryshime për t’u përballur, por asgjë e pamundur. Hëna mund të jetë më djallëzore se zakonisht gjatë fundjavës, mbase është më mirë të zgjidhni disa çështje fillimisht, për të shmangur komplikimet.

Peshorja-Fillon një periudhë rikuperimi për të lindurit në shenjën e Peshores. Ju vini nga javë ku shpesh keni qenë nën presion. Dikush u përpoq t’ju fuste në telashe në punë. Në dashuri duhet të hapni një dialog me partnerin, por pa qenë shumë kritikë dhe argumentues. Kënaqësitë vijnë në ditët në vijim, qoftë edhe në aktivitete praktike. Fundjava do jetë pozitive, ndoshta mund t’i përkushtoheni sportit, ose një hobi.

Akrepi-Kjo e mërkurë është një ditë paksa nervoze, edhe pse si gjithmonë kjo varet nga ju dhe qëndrimet tuaja. Mos u kapni nga pesimizmi, përndryshe rrezikoni të prishni edhe marrëdhëniet tuaja romantike. Mund të ketë probleme për t’u marrë gjatë këtyre orëve, por mos u shqetësoni shumë. Projektet e reja hyjnë në punë, kështu që ju mund të lini kreativitetin tuaj të egër.

Shigjetari-Tani për tani nuk mund të bëni gjithçka që dëshironi. Kjo është një fazë e rëndësishme rikuperimi për ju, edhe sepse së fundmi të gjithë ju janë drejtuar për mbështetje. Në dashuri ka nevojë për të sqaruar gjërat dhe për të vendosur se si të vazhdohet. Beqarët duhet të përpiqen të bëjnë pak pazar. Vera favorizon lidhjet romantike dhe kjo është koha e duhur për të zgjeruar horizontet tuaja. Në punë vijnë lajme interesante. Kreativiteti juaj do të nxitet në orët e ardhshme.

Bricjapi-Është e rëndësishme të mos respektoni askënd. Nëse po përpiqeni të krijoni diçka për të ardhmen tuaj, përpiquni të mos dekurajoheni në pengesën e parë. Në dashuri duhet të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë dhe kë dëshironi në krah. Në sektorin e punës mund të filloni të mendoni edhe për një zhvendosje. Do të ishte mirë të tregoheni të kujdesshëm për gjërat private, familjen dhe dashurinë. Shijojeni fundjavën që do të sjellë lajme dhe emocione të këndshme. Nëse jeni vetëm, mund të merrni një kompliment ose një ftesë interesante.

Ujori-Në këto 24 orë duhet të përpiqeni të zgjidhni problemet me partnerin. Mund të keni pasur edhe diskutime shumë të rënda, por tani nuk duhet ta ekzagjeroni situatën dhe ndoshta të provoni rrugën e diplomacisë. Kohët e fundit dashuria është vënë në plan të dytë për t’iu përkushtuar vetëm punës, ku do të ketë shumë ndryshime për t’u menaxhuar me kujdes. Gjatë fundjavës do të keni mjaft energji dhe mund të organizoni edhe diçka argëtuese.

Peshqit-Ju keni nevojë për siguri në këtë moment të jetës tuaj. Ju jeni një person që ju pëlqen të përjetoni ndjenjat në një mënyrë të caktuar, por ky mund të jetë një moment i vështirë. Hëna ju mbron, kështu që mund të përpiqeni të përparoni në marrëdhënie. Në sektorin e punës do të jeni në gjendje të vazhdoni idetë tuaja. Në fund të kësaj jave mund të vijë një lajm i këndshëm për sa i përket sferës personale.

Të ngjashme