Çfarë planesh kanë yjet për ju?E zbulojmë me Paolo Fox

5 muaj më parë

Dashi-Këta yje ju ftojnë të jeni më optimistë në vendin e punës sepse shumë situata do të zhbllokohen së shpejti. Në dashuri është një moment disi delikat, disa çifte mund të kthehen për të diskutuar.

Demi-Një muaj shumë i rëndësishëm po vjen për ju. Ata që punojnë vetë po shohin tashmë rezultatet e para. Së shpejti do të kapërcehen të gjitha pengesat. Në dashuri fillon një periudhë më e mirë falë Venusit e cila do jetë e favorshme nga e diela. Perfshihesh.

Binjakët-Një energji e bukur rikthehet këtë fundjavë dhe Afërdita do të jetë ende në shenjën tuaj për disa orë, ndaj përfitoni nga ndikimi i saj. Në punë mund të ketë tensione që mund të zgjidhen me ndihmën e një personi të besuar.

Gaforrja-Ka ardhur koha për t’i treguar të gjithëve cilësitë tuaja më të mira si inteligjenca dhe aftësia për të vepruar. Deri tani jeni ndjerë të keqkuptuar por tani gjërat do ndryshojnë. Maji do të jetë një fillim i ri për ju, një rilindje.

Luani-Kohët e fundit tensioni është rritur shumë dhe ju është dashur të numëroni deri në dhjetë përpara se t’i përgjigjeni provokimeve të të tjerëve. Ka qenë një kohë e vështirë në punë dhe nuk keni mundur të mbështeteni as në ndihmën e të tjerëve, por tani gjërat do të ndryshojnë. Lërini provokimet t’ju rrëshqasin, sidomos këtë fundjavë.

Virgjëresha-Lajme të mira po vijnë për ju, por përpiquni të mos humbni shumë kohë duke analizuar çdo detaj të gjërave. Suksesi po vjen dhe nga mesi i majit mund të mbështeteni edhe në ndihmën e Jupiterit. Këtë të dielë edhe Afërdita është sërish aktive, duke bërë që çiftet që kishin debatuar të pajtohen.

Peshorja-Vjen një kohë stabiliteti dhe ekuilibri. Për disa muaj, në fakt, ju keni jetuar në konfuzion total, por tani, më në fund, mund të filloni të merrni pak frymë. Fillon një fazë e mirë rikuperimi. Sot dhe nesër ju ndihmon edhe hëna.

Akrepi-Kjo është një periudhë shumë e rëndësishme, e cila ju bën shumë intuitive, edhe falë hënës në shenjën tuaj. Megjithatë, Jupiteri do të jetë në opozitë pas disa ditësh dhe disa pakënaqësi mund të kthehen, sidomos në punë. Mundohuni të mos e largoni shumë dashurinë.

Shigjetari-Kalimi i hënës në shenjën tuaj ju shtyn të dëshironi të bëni shumë gjëra por edhe të ndjeni një farë agjitacioni brenda. Mund të jeni pak debatues sot dhe në dashuri, pas javësh jo tamam perfekte, mund të keni mendime të dyta.

Bricjapi-Ky qiell i bukur është një prelud i një fillimi të ri për ju, po po një fillim i ri. Këtë fundjavë do mund të bëni shumë gjëra por mos harroni dashurinë që duhet kultivuar edhe pak.

Ujori-Hëna është disonante kështu që mund të vijë një bezdi fizike. Kohët e fundit keni qenë mjaft të shqetësuar dhe ndjeni një nevojë të fortë për t’u çlodhur. E diela do jetë një ditë më e mirë.

Peshqit-Bëhuni gati sepse maji dhe qershori do të jenë muajt e zgjedhjeve të rëndësishme, veçanërisht për ata që kanë biznesin e tyre. Vetëm kini kujdes nga hëna disonante sot dhe nesër që ju bën të lodhur dhe nervoz. Nga gjysma e dytë e muajit Jupiteri do jetë më aktiv.

Të ngjashme