Kryefjala Logo

Çfarë nëne je sipas shenjës së horoskopit?

20 Prill, 2022 | 1:19 pm

Dashi-Kanë tendencën të kenë shpërthime zemërimi por janë të patrembura.
Demi-Punëtore dhe të qëndrueshme.
Shpesh bien pre e luhatjeve të humorit.

Binjakët-Mendjehapur dhe përshtaten me lehtësi por janë dhe pak të paqëndrueshme dhe kontradiktore.
Gaforrja-Janë të ndjeshme, sentimentale dhe të devotshme.Por i mbrojnë fëmijët më shumë seç duhet.

Luani-Janë argëtuese dhe kreative.Nuk u mungon vetëbesimi por shpesh mendojnë se janë qendra e botës dhe kanë tendencën të bëjnë drama.
Virgjëresha-Janë nëna që investojnë pafund në bagazhin intelektual të fëmijëve por ideja se kanë të drejtë për gjithçka është pika e tyre e dobët.

Peshorja-Janë shumë të duruara dhe fisnike por shpesh janë të paqëndrueshme dhe joshen lehtë nga tundimet.
Akrepi-Fuqia,intuita dhe vullneti karakterizon këto nëna.Por janë dhe shumë kontrolluese dhe paranojake.

Shigjetari-Aventuriere dhe me shumë humor janë nëna të zgjuara por janë dhe të paduruara duke i thënë gjerat siç i mendojnë,e kështu mund të lëndojnë dikë .
Bricjapi-Janë shumë tradicionale.
Kanë durim por shpesh tentojnë të jenë të shqetësuara dhe në ankth.

Ujori-Janë origjinale,rinore dhe të lira.E pikërisht kjo e fundit ju prish pak punë pasi kur duhet nuk dinë si të vendosin kufij duke dhënë liri më shumë seç duhet.
Peshqit-Janë kreative dhe plot ëndrra.
Por këto nëna priren të jenë edhe manipuluese dhe kokëforta!

Të ngjashme