Kryefjala Logo

Çfarë na pret sot, 6 shtator 2023 sipas yjeve? Le ta zbulojmë me horoskopin ditor të Paolo Fox

6 Shtator, 2023 | 10:35 am

Dashi-Në këto 24 orë do të jeni hiper simpatik dhe magnetik, do të arrini të tërhiqni vëmendjen e një personi të veçantë dhe do të mund të luani letrat tuaja në maksimum. Është një kohë në të cilën do të ishte turp të mos hapeshim ndaj mundësive të reja, jo vetëm sentimentale por edhe të punës: sfida të reja po vijnë dhe ju mund të përfshiheni në fusha të ndryshme, të ruani qetësinë dhe të përdorni inteligjencën tuaj për të dalë prej saj si fitues!

Mundohuni gjithashtu të pushoni dhe t’i kushtoni kohë mirëqenies fizike, madje një shëtitje apo një seancë joga do të mjaftonte për të mbajtur ekuilibrin ose për ta përsosur atë.

Demi-Komunikoni me partnerin, nëse ka probleme apo çështje të pazgjidhura do të ishte më mirë të rregulloni gjithçka menjëherë dhe të flisni hapur. Nxirrni në pah gjithçka që keni për të thënë, me qetësi dhe sinqeritet, me të vetmin qëllim që t’i rregulloni gjërat dhe jo të grindeni! Në punë është pak më mirë pasi do të keni mundësi të tregoni dhe të demonstroni talentin tuaj, të bini në sy nga eprorët që mund t’ju ofrojnë diçka interesante (këtu, megjithatë, kushtojini vëmendje anës së keqe, ose rritjes së përgjegjësive). Ju ndiheni mirë fizikisht, por vazhdoni të ushtroheni rregullisht.

Binjakët-Një ditë plot energji dhe vitalitet, në këto kushte mund të keni vetëm avantazhe dhe përfitime: nëse punoni në një sektor ku kreativiteti është thelbësor, do të keni ide brilante për të vënë në lojë për të arritur qëllimet tuaja ambicioze, gjithashtu të mira në dashuri. si beqarët (që mund të bëjnë takime shumë interesante) ashtu edhe për çiftet në të cilët pasioni do të ringjallet! Jeni aktiv në shumë fusha dhe gjërat po shkojnë shumë mirë, megjithatë mos e neglizhoni shëndetin dhe gjeni kohë të kujdeseni mbi të gjitha për shëndetin tuaj emocional. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të dëgjoni pikëpamjet e njerëzve të tjerë, veçanërisht nëse nuk punoni vetëm, por si ekip.

Gaforrja -Mund të ketë diskutime të mundshme me partnerin në këto 24 orë, tensione dhe agjitacion, ndoshta edhe për arsye të kota; kushtojini vëmendje fjalëve dhe gjithçka do të funksionojë, do të duhet edhe gatishmëria për të vënë veten në vendin e atyre që keni pranë. Nuk duhet të lodheni shumë gjatë kësaj periudhe, provoni një strategji të re meditimi që mund të shërbejë si një kurë për menaxhimin e stresit. Lajme të mira në punë, propozime janë rrugës që mund t’ju çojnë drejt suksesit të lakmuar: mos hidhni asgjë apriori dhe shfrytëzoni çdo mundësi në fluturim!

Luani-Jeni në formë të shkëlqyer dhe keni një dozë të shkëlqyer energjie, thelbësore për të mbajtur atë që duhet të kujdeseni këto ditë: ka një pasion dashurie për t’u rindezur, me shanse të shkëlqyera suksesi dhe idealja do të ishte organizimi i një darke romantike. me partnerin. Në punë, vazhdoni rrugën tuaj dhe mos i humbisni qëllimet tuaja, nuk do të kalojë shumë kohë përpara se të arrini një qëllim, por heqja dorë tani do të ishte një krim i bujshëm. Tregojeni veten bashkëpunues nëse punoni në një ekip, por kini kujdes nga çelësat në punë që dikush mund t’ju vendosë në rrugën tuaj për të ngadalësuar përparimin tuaj dhe ndoshta për të përfituar prej tij…

Virgjëresha-Edhe ju, si miqtë e Luanit, jeni në një moment të mirë nga pikëpamja sentimentale dhe në humor për surpriza: organizoni një për partnerin tuaj, në mënyrë që ta bëni të lumtur dhe ta afroni me ju, ose thjesht kaloni pak kohë cilësore. së bashku me njerëzit që preferoni. Jeni plot me ide të shkëlqyera për momentin, zbatojini ato në praktikë dhe do të shihni rezultate vërtet të mahnitshme! Dikush mund të shkonte përtej pritjeve të tij dhe të merrte gjëra, qoftë edhe të vogla, që nuk e kishte menduar kurrë se do t’i kishte. Mos harroni gjithashtu rëndësinë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, për t’u alternuar me aktivitetin fizik për të shmangur problemet që lidhen me shëndetin ose ngjarjet e papritura.

Peshorja-Është një periudhë delikate si në punë ashtu edhe në dashuri, një fazë në të cilën do të duhet të jeni të mirë në menaxhimin e vështirësive: nga njëra anë ka sfida të rëndësishme për të çuar përpara ose një moment ngërçi që duhet kapërcyer me durim, konflikte të tjera të mundshme me partnerin për mendime të ndryshme për një çështje. Problemet nuk zgjidhen me arrogancë dhe impulsivitet, ruani qetësinë dhe flisni hapur me personin e “detyrës” për të zgjidhur gjithçka. Në disa raste, do të mjaftonte edhe vetëm një pushim, duke u ndalur për një moment për të rimbushur bateritë dhe për të rikuperuar kthjelltësinë e nevojshme (ju jeni të apasionuar pas punës dhe nuk kurseni kurrë para, a mund të jetë kjo arsyeja e kaq shumë nervozizmit?).

Akrepi-Jeni aq magjepsës në këtë periudhë saqë do të tërhiqnit edhe objekte të pajetë! Ju keni një magnetizëm të jashtëzakonshëm, përfitoni prej tij për t’u afruar më shumë me personin që ju pëlqen ose për të bërë takime të reja me shanse shumë të larta suksesi! Edhe në punë do keni mundësi të mira për të demonstruar aftësitë tuaja dhe për të rënë në sy, shfrytëzoni sa më shumë çdo mundësi që ju del. Jeni duke jetuar një moment të shkëlqyer, kini kujdes të mos e teproni dhe të mos e vishni trupin tuaj deri në kufi, përndryshe shumë shpejt mund t’ju sjellë faturën…

Shigjetari-Jeni plot energji, padyshim të freskuar nga pushimet dhe mezi prisni ta shfrytëzoni këtë forcë për aktivitetet tuaja më të rëndësishme: kthehuni te projektet që kishit ndërprerë (nëse e kishit bërë) për t’iu përkushtuar pushimit dhe do ta kuptoni. se keni një pajisje, qëllimet po afrohen! Kjo është në fakt edhe një ditë e përkryer për t’iu dedikuar dashurisë, për të organizuar një mbrëmje romantike apo një dalje të veçantë me partnerin tuaj për të përjetuar emocione të bukura. Nëse, nga ana tjetër, jeni beqarë, keni shumë mundësi për të lënë përshtypje! Në gjithë këtë, përpiquni të flini numrin e duhur të orëve dhe mos kërkoni shumë nga trupi…

Bricjapi-Ndoshta është koha për të bërë një pushim të vogël, sidomos ata që nuk janë ndalur as në gusht! Në punë po krijohen situata të pakëndshme ose mund t’ju duhet të përballeni me diskutime/ndryshime sentimentale, e vetmja mënyrë për të dalë mirë prej tyre është të flisni me qetësi dhe hapur. Gjithsesi, e gjithë kjo, siç pritej, jo përpara se të ndalemi për një moment për të reflektuar ose thjesht për të pushuar dhe për të rimbushur bateritë. Sfidat e radhës do të duhet të përballen me vendosmëri dhe qëndrim të duhur, ndaj do t’ju duhet të jeni 100% nga pikëpamja psikofizike.

Ujori-Një mundësi dashurore në horizont nuk duhet të sjellë probleme të veçanta në jetën e Ujorit, i cili në këtë fazë të muajit duket më i interesuar për kontekste të tjera. Homologu i dashuruar mund të vuajë nga injorimi, por të mos e bësh të ndihet fare e konsideruar nuk do t’i bëjë mirë profilit i cili do të priret të shënohet nga grindje, një kusht i cili, nëse nuk respektohet me kujdes, rrezikon të rrezikojë një periudhë ndryshe pozitive. të kohës. Edhe nëse Ujori do ta ketë mendjen diku tjetër, thuajse detyrimisht do t’i duhet të marrë në konsideratë personat që do ta rrethojnë qoftë edhe me forcë, një qortim i mirë do t’i vlejë profilin në fjalë.

Peshqit-Do të mund të ndjekin ambiciet e tyre konkretisht nga e premtja e tutje. Para kësaj, ai do të duhet të kujdeset për urgjencat e tij personale dhe të punës, në mënyrë që të mos mbetet i papërgatitur nga fundjava. Prandaj, në mënyrë racionale rezulton të jetë një periudhë në të cilën shenja duhet të bëjë pak përpjekje për të qenë racionale në planin afatgjatë. Vetëm me miqtë ai do të jetë në gjendje ta lërë veten të shkojë në një mënyrë vërtet të natyrshme, duke kujtuar të mos e tërhiqet zvarrë nga dikush që të mos përmbushë përgjegjësitë e tij.

Të ngjashme