Kryefjala Logo

Çfarë na pret sot, 2 tetor 2023, sipas yjeve?

2 Tetor, 2023 | 10:14 am

Dashi-Dashi është në prag të veprimit, ndonjëherë aq i vrullshëm sa mund të duket i tepruar. Kjo është një shenjë dalluese e Dashit, fuqia e tij. Megjithatë, kjo fuqi duhet të udhëhiqet dhe të kontrollohet. Tani do ta kuptonit sikur po filloni një fazë të re të ekzistencës suaj, të jetuar në liri të plotë. Është e qartë se kushdo që ka qenë i kufizuar në një rol të caktuar për një kohë të gjatë, i detyruar të bëjë diçka që nuk i pëlqen, kur vjen mundësia për të marrë kontrollin e plotë të jetës së tij, mund të rrezikojë të ekzagjerojë, veçanërisht në marrëdhëniet emocionale. . Është e rëndësishme të gjesh ekuilibrin.

Demi- Si një Dem i vërtetë, ju jeni në mes të fazës kozmike, duke luajtur rolin e një shpëtimtari të vërtetë në këto kohë. Hëna është shenja juaj, siç është edhe Jupiteri i mrekullueshëm. Përgjegjësitë bien mbi ju, një situatë e përkeqësuar nga humbja e një pike referimi kohët e fundit. Ndjej se që nga qershori i kaluar ju jeni përballur me një sërë sfidash të luftuara fort për të ruajtur atë që është e çmuar për ju. Dikush duhet t’ju duartrokas për vendosmërinë tuaj, duke kuptuar lodhjen tuaj. Sidoqoftë, mbani mend, në kohë sforcime të mëdha, jeta hap një rrugë të re, ndonjëherë në mënyra të çuditshme të shtrembëruara, duke sjellë me vete mundësi të reja. Pra, ndërkohë që lodhja ndonjëherë mund t’ju turbullojë shpirtin, nuk duhet ta lini atë t’ju ndalojë të qëndroni vigjilentë dhe të përgjigjeni ndaj rrethanave aktuale.

Binjakët- Sot, njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve kanë qartë dëshirën për t’u përfshirë në aktivitete të këndshme dhe unë e kuptoj se, duke marrë parasysh ngjarjet e fundit, një pushim nga intensiteti mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet. Jeni më rehat kur mund të buzëqeshni dhe të keni ndërveprime pozitive me të tjerët. Megjithatë, ekziston gjithashtu një nevojë reale për të trajtuar disa çështje urgjente të punës, por mbani mend se mund të merrni një moment edhe për veten tuaj.Ka nevojë për të trajtuar dhe zgjidhur çështje dashurie që janë lënë në pritje. Bëjeni këtë përpara ditës së 8-të, sepse në atë pikë Afërdita mund të hyjë në një fazë kritike, duke kërkuar vëmendjen tuaj.

Gaforrja-E ndjej zhgënjimin tuaj me vendin tuaj në renditje, por nuk është për shkak të pengesave në punë apo dashuri. Duket sikur ndiheni të trajtuar në mënyrë të padrejtë, sikur keni vuajtur një lloj abuzimi kohët e fundit. Në punë, edhe pse po arrini rezultate, ndjeni njëfarë mosnjohjeje. Ju gjithashtu mund të ndjeni se dikush po vë në dyshim ose po zhvlerëson përpjekjet tuaja. Por mos lejoni që acarimi të mbizotërojë, horoskopi juaj do të përmirësohet nga data 8 kur Afërdita do të jetë në shenjën tuaj, në favorin tuaj.

Luani-mund të ndjeni peshën e përgjegjësive të tepërta ose të keni përshtypjen se jeni të rrethuar nga individë tek të cilët nuk mund të mbështeteni. Mund të ndodhë që ju të ndjeni mungesë njohjeje nga njerëzit përreth jush dhe që e keni perceptuar vlerësimin e tyre për aftësitë dhe forcën tuaj si thjesht oportuniste. Megjithatë, ju jeni vërtet të fortë dhe të aftë. Rekomandimi im për ju është të kanalizoni energjinë tuaj pozitive drejt atyre që me të vërtetë e meritojnë besimin tuaj.

Virgjëresha-Në këtë epokë është e nevojshme të tërhiqni vëmendjen tuaj për një ngjarje të rëndësishme astrologjike që ndodh në tetor. Në fakt, do të vini re kalimin e Venusit në shenjën tuaj, një moment që ju sjell mundësinë për të rizbuluar dashurinë. Për çiftet që përjetojnë turbulenca, kjo periudhë ofron një shans për t’u rikuperuar dhe nëse kriza është provuar të jetë e ndaluar, do të ketë ende vend për të arritur një kompromis. Megjithatë, nuk po flasim vetëm për afera sentimentale. E kuptoni që shqetësimi juaj kryesor për momentin është puna. Padyshim që dëshironi të çliroheni nga barra që ndjeni për shkak të kundërshtimit të Saturnit, por rekomandimi im astrologjik është të mos i shpëtoni situatës. Edhe nëse lundrimi është me shikim, ndihma e Jupiterit është në anën tuaj. Këtë situatë e keni ndjerë që në qershor, por duhet të keni besim se rezultatet nuk do të vonojnë.

Peshorja-Në këtë periudhë është absolutisht normale nëse ndiheni të irrituar apo të lodhur. Marsi është aktualisht në shenjën tuaj, një simbol i acarimit, inflamacionit dhe tensionit; në një kuptim më shpirtëror, mund të tregojë gjithashtu një lloj neverie ndaj disa aspekteve të jetës suaj. Megjithatë, ju rekomandoj që të jeni të kujdesshëm. Ka njohje të reja pozitive në rrugë, megjithatë, është thelbësore që të vendosni veten në mënyrë që të gjeni një qetësi dhe ekuilibër të brendshëm këto ditë.

Akrepi-Le të rishikojmë së bashku se çfarë ndodhi në episodet e kaluara. Mes qershorit dhe tetorit, diçka e pazakontë duket se ka qëndruar në ajër në lidhje me çështjet e dashurisë dhe marrëdhëniet familjare. Siç thamë dje, në rastin më të mirë, asgjë nuk ka ndryshuar. Megjithatë, sa monotone! Në fakt, ndiheni mjaft të shqetësuar për situatat e punës dhe nuk është periudha ideale për të bërë lëvizje të nxituara për shkak të kundërshtimit të Jupiterit. Por ndoshta duke e kthyer situatën në favorin tuaj, mund të merrni diçka më të qëndrueshme. Prisni që të vijnë edhe emocione të reja!

Shigjetari-Më duket e qartë se në fushën tuaj të punës është thelbësore të eksploroni qasje të reja, veçanërisht kur siguritë e së kaluarës duket se nuk ekzistojnë më dhe rezultatet janë të dobëta. Për më tepër, nëse keni një pozicion drejtues, kërkimi për konsideratën e të tjerëve do të bëhet edhe më i ngutshëm, megjithëse mendimi i të tjerëve nuk ju ndikon shumë, të jem i sinqertë. Por kjo është e kuptueshme, ju jeni një individ i rrënjosur në besimet e tij. Në lidhje me këto besime, jeni të sigurt për dashurinë dhe pasionin tuaj të vazhdueshëm për dikë, i cili, për të dëgjuar, muaji tetor do t’ju vërë në stres.

Bricjapi-Miq të Bricjapit, ne e gjejmë veten përballë një Marsi armiqësor që sjell me vete lodhje dhe rraskapitje. Shumë shpesh, për të shmangur përballjen me gabimet e njerëzve të tjerë, ju e gjeni veten duke marrë frenat. Shfaqet një periudhë akute tensioni dhe vetmie, e cila ju shtyn të reflektoni mbi ngjarjet e jetës suaj. Bëhuni gati për një javë të ardhshme që është më shumë meditative sesa operacionale. Nëse keni lënë pas dore ndjenjat tuaja ose keni shtyrë zgjimin e dashurisë, ose nëse dikush ka vënë në dukje një qëndrim disi të largët, është koha të ktheheni në lojë.

Ujori-Ka një hënë atipike, sikur në këto ditë e gjeni veten duke u përballur sërish me një provë. Një formë çlirimi që kërkon shkëputje nga disa zakone, të cilat megjithatë e kam vënë re është e vështirë për ty për momentin dhe nuk mund të vihet në dyshim. Duhet t’i kushtojmë vëmendje edhe çështjes ekonomike, sepse për shumë të lindur në këtë shenjë ka një sfidë që lidhet me sferën e punës. Me pak fjalë, është mirë të mos rrezikoni shumë. Megjithatë, ky është një qiell që favorizon një ndryshim domethënës duke nisur nga tetori i 89-ës, sepse Venusin nuk do ta kemi më në opozitë. Pra, nuk është e sigurt që do të ktheheni apo do të takoni shpirtin tuaj binjak, por sigurisht që do të jeni më të hapur për dialog dhe më pak të tensionuar në marrëdhëniet tuaja.

Peshqit-Diçka më shumë po shfaqet për Peshqit në këtë periudhë, ndoshta një pasiguri në lidhje me ndjenjat. Distancat, si fizike ashtu edhe emocionale, duhet të reduktohen. Duhen më shumë momente dialogu me partnerin, për të kuptuar pritshmëritë e tij. Nëse ndjeni se diçka nuk shkon, është e rëndësishme të mbani mend se vendasit e shenjës së Peshqve shpesh nuk e shprehin me fjalë nevojën e tyre për dashuri, por shpresojnë që partneri ta kuptojë nevojën. Nëse partneri nuk përgjigjet siç duhet, mund të shfaqen pasoja. Përveç kësaj, duhet të kemi parasysh edhe kundërshtimin e Venusit. Ndaj, të lindurit në shenjën e Peshqve, të cilët e vlerësojnë kaq shumë dashurinë dhe dëshirojnë t’i përgjigjen, do të duhet të jenë të kujdesshëm. Nëse kjo nuk ndodh, ata mund të kryejnë hakmarrje të vogla. Është thelbësore të shmangni konfliktet për të ruajtur ekuilibrin. Aktualisht, për t’u ndjerë mirë është gjithashtu e rëndësishme të rishikoni punën tuaj dhe ndoshta të shqyrtoni taktika të reja për t’u përmirësuar.

Të ngjashme