Kryefjala Logo

Çfarë na pret sot, 18 dhjetor 2023, sipas yjeve? E zbulojmë me horoskopin e ditës të Paolo Fox

18 Dhjetor, 2023 | 9:07 am

Dashi-Sipas horoskopit të Paolo Fox, nga nesër deri në fund të muajit do të mund të rizgjoni ndjenjat dhe të vendosni dashurinë në plan të parë. Me kalimin e kohës, do të gjeni ekuilibrin e duhur midis diskutimeve të punës, përparimit dhe sfidave të reja për të kapërcyer.

Demi-Tani e tutje, një histori e re dashurie do të lindë nën yjet me fat. Nëse kohët e fundit keni marrë një detyrë prestigjioze dhe vuani nga lodhja e punës, shtrëngoni dhëmbët dhe vazhdoni.

Binjakët-Tregohuni të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse jeni të shqetësuar ose të zhytur në punë. Mos lejoni që shqetësimet praktike të pengojnë marrëdhënien ose familjen tuaj. Shmangni zgjedhjet e nxituara.

Gaforrja-E nesërmja premton të jetë një ditë e mrekullueshme, e ndriçuar nga Hëna e mrekullueshme te Peshqit. Nëse keni pasur një keqkuptim ose një krizë të vogël marrëdhëniesh, është një kohë e mirë për ta diskutuar atë. Çështjet ligjore që ju shqetësojnë prej kohësh mund të zgjidhen.

Luani-Mos u frenoni në një lidhje, duhet të pohoni veten dhe të përfitoni nga kjo mundësi. Edhe beqarët e ngurtësuar mund të përjetojnë një pasion të papritur në fund të vitit; Çiftet që kanë debatuar vazhdimisht mund të kompensohen në nëntor.

Virgjëresha-Siç parashikohet nga horoskopi i Paolo Fox-it, Hëna në kundërshtim mund t’ju shtyjë të grindet shumë dhe të ngrejë polemika të reja në familje. Në punë, disave do ju duhet të kapërcejnë pengesat ose të përjetojnë momente stresi të mëdha.

Peshorja-Në këtë periudhë mund t’ju godasin disa momente ankthi, nga nevoja për të kërkuar rikuperim, nëse në muajt e verës dhe të vjeshtës nuk keni qenë mirë dhe keni punuar pak. Në përgjithësi, zona afektive dhe kontaktet janë shumë interesante.

Akrepi-E rëndësishme tani e tutje është të rizbuloni optimizmin dhe pozitivitetin dhe të mos lejoni që të pushtoni nga kujtimet negative apo zemërimi ndaj dikujt. Në pak muaj yjet do t’ju japin diçka të veçantë, por ju duhet të jeni gati për ta marrë atë.

Shigjetari-Gjysma e dytë e këtij muaji mund të karakterizohet nga takime të reja interesante në të cilat Shigjetari dëshiron të përfshihet. Për më tepër, Afërdita do të hyjë në shenjën tuaj në fund të dhjetorit. Inkurajohen aktivitetet krijuese dhe kontaktet me njerëzit.

Bricjapi-Sipas horoskopit të Paolo Fox, nesër mund të jeni konfuz ose të pavendosur për vendimet e brendshme. Një krizë dashurie më në fund po i vjen fundi. Konfirmimet dhe mundësitë e reja do të vijnë.

Ujori-Edhe nëse javët e fundit keni përjetuar ndarje dhe mbyllje të papritura, në ditët në vijim do të keni shansin të ngriheni përsëri në këmbë dhe mundësi të reja për të vepruar. Detyrojeni veten të jeni më të durueshëm me të tjerët, veçanërisht me ata që mendojnë ndryshe nga ju.

Peshqit-Mund t’ju duhet pak më shumë siguri në një lidhje. Prisni edhe pak! Po kaloni në një periudhë të bukur, veçanërisht për ndjenjat. Nga ana tjetër, duhet të jeni në gjendje të përballeni me turbulencat familjare.

Të ngjashme