Kryefjala Logo

Çfarë na pret në këtë ditë të re sipas horoskopit të Paolo Fox sot 23 janar 2024?

4 javë më parë

Dashi-Ky është tashmë një sezon ndryshimesh për ju, i cili në qershor do të bëhet edhe më i thellë dhe i rëndësishëm, ndaj do të ishte e dobishme të filloni të mendoni tani se çfarë drejtimi të ri doni t’i jepni jetës tuaj… Ndërkohë, përpiquni të keni argëtim sepse ke shumë shqetësime në kokën tënde dhe duhet të gjejmë sërish pak lehtësi. Mos nxitoni në vendime, veproni me qetësi.

Demi-Është e rëndësishme që ju të rifitoni qetësinë në dashuri. Ju duhet të zgjidhni dhe të vendosni se çfarë të bëni: ndërprisni një marrëdhënie që tani është afër jush ose përpiquni të rikuperoni një marrëdhënie të rëndësishme, reflektoni dhe më pas veproni në përputhje me rrethanat. Në këtë kohë, këshillat, madje edhe ato profesionale, do të jenë të paçmueshme, ndaj nëse keni nevojë, kërkoni. Të rinjtë dhe ata që merren me nisma të reja janë shumë të favorizuar.

Binjakët-Qielli i vrenjtur më në fund ka kaluar, tani planetët po bëhen përsëri më pozitivë dhe dëshira për t’u argëtuar dhe për t’u përfshirë rikthehet, shmangni fokusin vetëm në shqetësimet që ende ju shqetësojnë dhe mos e teproni duke e ngarkuar veten me angazhimet dhe detyrat.

Gaforrja-Një qiell i veçantë për ju, ku mbërrin disa kundërshtime që mund të krijojnë disa pengesa. Ju jeni shenja e së kaluarës, kështu që këto ditë tundoheni të shikoni prapa dhe të rinisni hapat, veçanërisht në dashuri: do të tundoheni të kërkoni njerëz me të cilët nuk keni dëgjuar për një kohë dhe nuk do të kthehet gjithmonë. të jetë një ide e mirë. Klima guerile në punë, lëvizni me kujdes.

Luani-Po vjen një sukses pak i madh. Kjo është sigurisht një periudhë stresuese për ju edhe sepse ndryshimet po vijnë. Një kohë e mirë edhe për të bërë plane dashurie, për të menduar për të jetuar së bashku, për t’u martuar, për të krijuar një familje. Mos u bëni shumë krenarë për ata që duan vetëm t’ju mbështesin.

Virgjëresha-Ky është një qiell shumë i rëndësishëm për ju, në shumë fusha të jetës suaj: për punë, për biznes, për të hequr qafe një barrë, për të përballuar shkurtimet e nevojshme të shpenzimeve, për të ndryshuar stilin e jetës tuaj për mirë duke marrë më të shëndetshme. zakonet dhe të menduarit më shumë për mirëqenien tuaj, me pak fjalë, yjet ju mbështesin në këtë moment dhe ju premtojnë një rikuperim të mirë pas një periudhe të vështirë që tashmë është pas nesh.

Peshorja-ka pak tension në qiellin tuaj, nuk mund të mohohet. Për të qenë i suksesshëm duhet të ekspozoni veten, të përmirësoni aftësitë tuaja, kontributin tuaj, por kini kujdes që të mos tjetërsoni një shef. Jeni duke pohuar veten, duke u përpjekur të merrni shpërblimet që meritoni dhe që mendoni se ju mohohen në punë dhe kjo mund të krijojë tension.

Akrepi-Për ju kthehet dëshira për të dashuruar, ndaj ndaluni me rrethet e zakonshme, miqtë e zakonshëm. Angazhohuni për të zgjeruar perspektivat, interesat dhe njohuritë tuaja. Lëvizni, bëni gjëra, udhëtoni dhe do të shpërbleheni sepse takimet që do të keni gjatë kësaj periudhe do të jenë premtuese dhe interesante.

Shigjetari-Sot lindin tensione nga njerëzit që janë pranë jush dhe ju kërkojnë siguri të vazhdueshme. Ju e urreni një dashuri që është shumë posesive, keni mënyrën tuaj për të qenë pranë atyre që ju interesojnë, por ndonjëherë mund t’ju duhet të përballeni me njerëz që kanë nevojë për siguri të ndryshme nga ajo që mendoni se jepni.

Bricjapi-Ju keni qiellin më të bukur dhe me të vërtetë të rëndësishëm për momentin. Ju mund t’i lejoni vetes ta shikoni të ardhmen me optimizëm, ose më saktë, me entuziazëm dhe duhet të filloni të punoni në projekte që ju interesojnë dhe mbi të gjitha në të cilat besoni, sepse asgjë nuk është e pamundur për momentin. I shkëlqyer është edhe momenti që po përjetoni në fushën sentimentale

Ujori-Në këtë moment situata në qiellin tuaj është veçanërisht interesante në fushën e dashurisë, ku ekziston mundësia për të forcuar një marrëdhënie që ka nevojë. Edhe për zemrat e vetmuara, këto yje janë plot premtime dhe, deri në fund të shkurtit, takimet me fat janë të mundshme.

Peshqit-Një lajm i mirë po vjen, edhe në sferën e brendshme, gjërat dalëngadalë po përmirësohen në familje. Mos harroni gjithmonë se xhelozia rrezikon të jetë një thikë me dy tehe, ju dëshironi siguri dhe vëmendje më të madhe nga ata që ju duan, por përpiquni të mos jeni shumë mbytës.

Të ngjashme