Kryefjala Logo

Çfarë na pret në këtë ditë të re sipas horoskopit të Paolo Fox sot 20 shkurt 2024?

20 Shkurt, 2024 | 8:36 am

Dashi-Këtë të martë, 20 shkurt, yjet ju shohin të kapur nga emocionet shumë të veçanta që kanë shënuar të gjithë muajin shkurt, por fillimisht në vështirësi, tani në rikuperim të plotë. Ju keni një aftësi të madhe për t’u rikuperuar edhe kur gjithçka është e vështirë për t’u menaxhuar dhe duket se gjithçka ka humbur, arrini të bëheni sërish protagonistë falë forcës dhe vendosmërisë suaj. Ju mund të jeni lodhur duke luftuar kaq shumë, por është gjithashtu e vërtetë që nuk ju pëlqejnë gjërat e thjeshta..

Demi-Dalëngadalë po rifitoni lartësinë, por qielli juaj është ende plot me pengesa. Jini të durueshëm veçanërisht në çështjet e punës, sepse ka gjëra që ju shqetësojnë dhe ju stresojnë, dhe problemi është se ju e sillni më pas gjithë atë agjitacion në shtëpi, duke e bërë edhe dashurinë apo marrëdhëniet familjare të komplikuara. Qëndroni të qetë sepse situata do të përmirësohet shumë për ju në ditët në vijim. Jini të sigurt dhe mendoni pozitivisht.

Binjakët-Dita e 20 shkurtit për ju shënohet ende nga kjo Venus aktive e cila ju shtyn të fokusoheni te dashuria dhe miqësia. Ju pëlqen të jeni në shoqëri, të ndani mbrëmjet tuaja dhe madje të bëni takime të reja, kështu që është koha, tani më shumë se kurrë, të hidheni në sherr dhe të zgjeroni rrethet tuaja duke bërë njohje të reja, sepse njerëzit që takoni në këtë moment do t’i dëshmojnë të jetë i rëndësishëm, në nivelin e miqësisë, dashurisë, por ndoshta edhe i dobishëm për punë.

Gaforrja-Tani e tutje do të jeni gjithnjë e më shumë në qendër të vëmendjes dhe yjet do të bëhen gjithnjë e më të shkëlqyeshëm dhe bujarë për ju. Gjithmonë ka paqartësi, por ju jeni njerëz që keni një mijë dyshime dhe ndryshoni mendje papritur. Por ky është një moment në të cilin mund të jeni të sigurt për atë që dëshironi, ndaj nëse keni diçka për të thënë që deri më tani e keni mbajtur brenda për një jetë të qetë, qoftë në punë apo në dashuri, tani flisni.

Luani-E vetmja anë e pasigurt e qiellit tuaj për momentin është ajo e dashurisë tuaj, plot dyshime dhe pasiguri, në kuptimin që nuk i keni përgjigjet që kërkoni nga ata që ju rrethojnë. Nëse është e nevojshme, jepni fund marrëdhënieve që, sado të mundoheni, nuk po ju sjellin asgjë, sepse pasi të keni mbaruar me njerëz që nuk ju japin asgjë, mund të lini vend për takime të reja dhe më premtuese. Një pikë tjetër e lënduar për momentin janë paratë: problemet financiare.

Virgjëresha-Këtë të martë qielli ju sheh duke vazhduar të lundroni mirë në detin e jetës suaj, veçanërisht falë kënaqësive të fundit që keni sjellë në shtëpi dhe që tani ju japin qetësi. Ata që punojnë me komision dhe në veçanti përkthyes të lirë, në të vërtetë nuk kanë asgjë për t’u ankuar për momentin.

Peshorja-Yjet e 20 shkurtit janë shumë aktivë për ju. Planetët janë të gjithë aty për t’ju mbështetur dhe inkurajuar dhe për këtë arsye edhe për të ushqyer vetëvlerësimin tuaj të sapogjetur. Aq sa më në fund jeni rikthyer të thoni atë që mendoni, pa pasur shumë skrupuj dhe pa kapërcyer frikën e gjykimit. Shikojini gjërat pozitivisht, sepse gjithçka po përmirësohet, madje edhe ata që po përballen me krizën e marrëdhënieve, duhet ta dinë se, me pak angazhim, momenti kompleks mund të kapërcehet.

Akrepi-Ndjenjat janë në një pikë kthese. Kjo Venus ju bën të shqyrtoni marrëdhëniet tuaja dhe ju shtyn të merrni një vendim. Zemrat e vetmuara dhe beqarët në këtë moment do të ndeshen vetëm me mundësinë e lidhjeve të përkohshme, në çift mund t’ju duhet të përballeni me një krizë dhe me siguri jeni të lodhur nga ankesat. Në punë ka një projekt të rëndësishëm në ajër, por që do të konkretizohet vetëm më vonë, ndërkohë që jeni të shqetësuar për një çështje parash në pritje.

Shigjetari-Ky qiell për ju sot sjell disa shqetësime dhe disa ngadalësime dhe telashe shumë në punë, por ju mund ta ngushëlloni veten në fusha të tjera duke qenë se shtysa dhe pasionet nuk mungojnë në dashuri. Pra, nëse dita është e vështirë, me siguri do të rikuperoheni në mbrëmje.

Bricjapi-Nuk kënaqesh vetëm me pak, je gjithmonë kërkues, por për të marrë shumë duhet të japësh shumë. Sot jeta bëhet sërish një luftë për ju që jeni thirrur të luftoni për të realizuar dëshirat tuaja, kjo nuk ju shqetëson shumë, pasi i doni sfidat dhe konkurrencën, por ky qiell mund t’ju bëjë të ekzagjeroni. Ekziston rreziku i zemërimit.

Ujori-Këto janë ditë rritjeje për ju dhe, shpresojmë, edhe dashurie me këtë Venus të shkëlqyer që duhet të angazhoheni për të shfrytëzuar sa më shumë. Miqësitë që krijoni në këtë kohë mund të bëhen diçka më shumë në fushën sentimentale, por mund të jenë çuditërisht të vlefshme edhe në punë. Mos jini të pavendosur dhe të bllokuar nga frika kur përballeni me një propozim interesant.

Peshqit-Periudha më e bukur për ju është kthyer. Emocionet e zemrës rriten gjithnjë e më shumë dhe do të shpërthejnë në javët në vijim. Nëse jeni të zhgënjyer në dashuri do të mahniteni nga miqësitë që mund të bëhen diçka më e rëndësishme në ditët në vijim. Ajri i rinovimit në jetën tuaj

Të ngjashme