Kryefjala Logo

Çfarë mund të presim për dymbëdhjetë shenjat e horoskopit në fillimin e një jave të re?

4 Mars, 2024 | 8:45 am

Dashi-Ne fillojmë me këtë javë të re, e cila ende i sheh Venusin dhe Marsin të favorshëm, ju ngriheni fjalë për fjalë nga hiri juaj dhe edhe nëse viheni në provë, gjë që ju pëlqen shumë. Nëse kujdeseni për marrëdhënien tuaj në çift, shmangni çdo lloj diskutimi në këtë moment sepse një përballje shumë e drejtpërdrejtë mund të jetë e rrezikshme, ndaj shtyjeni atë.

Demi-Jeni ende nën një presion të madh, muaji mars është një muaj që ju vë në provë ndaj ju mbetet vetëm të vendosni se si t’i trajtoni situatat me të cilat do të gjendeni, sepse nuk ka asnjë mënyrë për t’i shpëtuar. Me dikë apo diçka që nuk mund ta durosh më, do të vish të ndalosh përfundimisht, por mos harro të shohësh gjithçka të zezë, sepse një derë që mbyllet hap një derë.

Binjakët-Duhet të përfitoni nga kjo periudhë sepse ka ende disa yje që shkëlqejnë për t’ju mbështetur. Kohët e fundit keni kaluar një moment të vështirë për aftësinë tuaj fizike dhe ndoshta edhe për shëndetin tuaj ose të njerëzve tuaj të dashur, tani keni të drejtë të rikuperoheni kështu që lëre veten të shkosh, përkushtoju botës së dashur, nëse e ke mbyllur edhe veten. shumë për shkak të shqetësimeve tani dilni dhe përpiquni të takoni njerëz, ju jeni kafshë sociale dhe kjo është një nga gjërat që ju bëjnë të ndiheni më mirë.

Gaforrja-Jupiteri dhe Saturni ju mbrojnë, por gjithashtu ju bëjnë të mbani gjithçka brenda, ndaj kini kujdes, duhet të shmangni rënien pas tij. Mos u ulni duke u ndalur në gjëra të së tashmes dhe të kaluarës, nëse ka diçka që nuk ju duket e mirë, thuajeni qartë, mos lini vend për paqartësi dhe keqkuptime. Nga data 11 mars, një Venus e bukur do t’ju vijë në mbështetje dhe do të ndriçojë marrëdhëniet tuaja dhe do të sjellë shumë lajme të bukura për dashurinë dhe më gjerë.

Luani-Ditët e fundit keni vënë në dyshim shumë histori por edhe shumë miqësi. Kjo pasi kjo Venus në Ujor nuk është treguar aspak e butë me ju dhe ju ka vënë në provë, duke tërhequr fijet në çdo mënyrë. Takimet e fundit nuk janë të besueshme, ndaj mos u mbështetni shumë në to dhe mos ndërtoni kështjella në ajër që do të zhduken brenda një kohe të shkurtër. Megjithatë, ky qiell është i bukur për punë, po hapet një periudhë rritjeje.

Virgjëresha-Pas nja dy javësh të lodhshme të shënuara nga përplasje, debate, prerje dhe ndërprerje të papritura të marrëdhënieve dhe njohjeve, ai tani gjen paqen. Jeni ndër shenjat më të detyrueshme dhe jeni gjithmonë shumë aktivë dhe të zënë, por yjet flasin qartë, e keni neglizhuar shumë jetën tuaj sentimentale dhe nevoja juaj për dashuri duhet të plotësohet kështu që bëni pushime nga angazhimet tuaja dhe përkushtojuni pak jeta private.

Peshorja-Këto janë ende ditë mjaft të vështira për ju. Edhe pse periudha është më e mirë se ajo që keni kaluar në fillim të muajit të kaluar, mbetet pak tension, por tani ndiheni gati për t’u rikthyer në lojë në një mënyrë shumë të vendosur, jo më diplomaci dhe hezitime. Pra, ju e keni gjetur përsëri grintën tuaj, por keni aq shumë energji sa rrezikoni të bëni dëm, prandaj përpiquni të mos e impononi veten shumë dhe të mos e teproni me vetëpohimin tuaj.

Akrepi-Në këtë moment ndjen një nevojë të fortë për të lënë pas të kaluarën, dëshiron të harrosh dhe ndoshta të hapësh dyert e zemrës ndaj njerëzve të rinj, ndjenjave të reja. Është një shtytje që e ndjeni fort, por është më mirë të prisni edhe disa ditë dhe për të qenë të saktë deri më 11 mars, datë në të cilën Venusi do të mbërrijë te Peshqit. Lodhja: mos e mbingarkoni veten.

Shigjetari-Shkathtësia juaj është e bukur, është gjithmonë një karakteristikë që shkëlqen tek ju dhe admirohet vërtet. Këto ditë mund të jeni duke luftuar me ndonjë problem të ri në punë, por domosdoshmëria e bën virtytin dhe, duke bërë më të mirën, së shpejti do të gjeni zgjidhjen e duhur për të kapërcyer pengesat që dalin përpara jush. Nga ana tjetër, marrëdhëniet sentimentale janë të bukura dhe ende të ndriçuara shkëlqyeshëm nga Venusi dhe Marsi. Më i riu prej jush këto ditë do të ketë njohuri të vlefshme për planet tuaja të ardhshme.

Bricjapi-Ka shumë mendime për punën, por shmangni të qenit shumë në qendër të ngjarjeve, në këtë moment ekziston rreziku për t’u humbur në konfuzion ndaj gjeni kohë dhe hapësirë ​​për të reflektuar me qetësi: keni nevojë për përqendrim. Ata që jetojnë së bashku ndoshta po luftojnë me një bllokim psikologjik, me pak fjalë ka pak rrëmujë në shtëpi, por nëse mendoni se keni bërë një gabim, dijeni se keni ende kohë për të riparuar hapat tuaj dhe për të korrigjuar.

Ujori-Ju jeni akoma pak i nënshtruar, por Afërdita ju bën magjepsës dhe kjo superfuqi duhet shfrytëzuar siç e shihni të arsyeshme, në punë dhe në dashuri. Ndryshime të mëdha po vijnë tek njerëzit e afërt. Shijoni dashurinë dhe mos e mbingarkoni veten duke e ndarë veten mes shumë angazhimeve.

Peshqit-Venusi do të mbërrijë për pak ditë, nëse mbylleni në shtëpinë tuaj asgjë nuk do të ndodhë, por nëse keni një qëndrim pozitiv do t’ju vijnë shumë gjëra të mira, dashuri të reja por edhe mundësi të reja pune. Çiftet e reja të gatshme për të bërë një hap në cilësi do të gjejnë guximin për të hedhur një hap të rëndësishëm. Gjëra të shkëlqyera ju presin në gjysmën e dytë të muajit.

Të ngjashme