Kryefjala Logo

Çfarë mund të presim për dymbëdhjetë shenjat e horoskopit në fillimin e një jave të re?

11 Mars, 2024 | 8:47 am

Dashi-Mërkuri është në shenjën tuaj ashtu si hëna, sot jeni vërtet një lumë në përmbytje: keni dëshirën për të vepruar, furinë për të mbërritur, për të bërë një zgjedhje të rëndësishme. Shfrytëzojeni këtë ditë të bukur për të filluar arritjen e objektivave që i keni vënë vetes.

Demi-Marsi është një muaj kontrollesh dhe rishikimesh. Një moment shumë i rëndësishëm që duhet ta vlerësoni për të rregulluar jetën tuaj: rregulloni llogaritë tuaja, shumë zgjidhje do të vijnë deri në maj. Kjo është gjithashtu një periudhë krijuese, ngadalë do të bëni lëvizje më të mira në dashuri.

Binjakët-Vlerësojeni dashurinë ashtu siç është, mos mendoni se të gjitha dashuritë janë domosdoshmërisht të stuhishme dhe të ndërlikuara, kjo Venus i vë në provë marrëdhëniet tuaja: vazhdoni nëse historitë tuaja janë të frytshme. Ky aspekt disi i komplikuar astrologjik sjell dyshime dhe stres për disa javë.

Gaforrja-Yjet flasin për dashurinë për ju, por zgjidhni mirë, mos u magjepsni nga njerëzit e pakapshëm apo edhe të pakapshëm, synoni konkretitetin: keni nevojë për stabilitet. Në të kaluarën jeni përballur me probleme në marrëdhënie dhe e dini mirë që nëse ka mërzi edhe pasioni zbehet, por gjithçka mund të rikuperohet nëse dëshironi, duke filluar nga sot.

Luani-Merkur dhe Hënë e favorshme, kjo është me të vërtetë një ditë e shkëlqyer për gjithçka: për idetë, për paratë, për të ecur përpara në punë, me pak fjalë ka vetëm një gjë që duhet të bëni sot: të jeni të zënë. Dashuria me këtë nuk është më në kundërshtim, Venusi ngadalë fillon të funksionojë përsëri.

Virgjëresha-Duhet të bësh shumë gjëra, ke shumë angazhime, por ka edhe shumë konfuzion në ajër dhe në kokë. Thjesht planifikoni gjithçka në detaje: gjëja më e mirë për ju që të bëni tani është të pranoni jetën ashtu siç vjen, ditë pas dite. Carpe diem dhe fatalizëm në dashuri.

Peshorja-Në fillim te shkurtit ka pasur vertet shume komplikacione, dikush te ka bere goje, tani je i vendosur te flasesh, ndoshta shume, por e verteta eshte qe je ngjeshur prej kohesh dhe tani nuk duron dot. ajo më dhe ju jeni gati për ta bërë atë të ndjehen.

Akrepi-A mund të përfundojë dashuria brenda natës? Nga sot, shumë do të gjejnë ide të mira, duke përfshirë zgjidhjen e një krize në çift të përjetuar javët e fundit, rikuperimin e ndjenjave por edhe takime të reja të bukura, këto janë premtimet e Venusit te Peshqit për ju. Bëhuni të zënë në punë.

Shigjetari-Fundi i një dashurie mund të parashikohet nga ndjesi të veçanta: padurimi, mërzia, dëshira për të lënë një distancë me tjetrin. Këta yje vënë në dyshim marrëdhëniet tuaja, ndaj përpiquni ta menaxhoni situatën sa më mirë: jo dyshimeve, jo mohimeve, jo xhelozisë. Më shumë se një krizë, është një moment rishikimi.

Bricjapi-Nga sot Afërdita dëshiron që të përqendroheni sërish jo vetëm te puna, por edhe te dashuria. Çiftet solide dhe lidhjet e gjata do kalojnë një kohë të mirë. Nëse dëshironi të rikuperoni një marrëdhënie që ka kaluar në krizë, tani mundeni. Nga pikëpamja ekonomike, kushtojini vëmendje shumë parave që ikin.

Ujori-Afërdita largohet nga shenja, por ju lë më optimistë. Dashuria nuk do të pësojë ndonjë pengesë të veçantë, mjafton t’i kushtoni vëmendje rrezikut të xhelozisë, veçanërisht me Luanin dhe Akrepin. Projektet e lindura muajt e fundit janë nga njëra anë tërheqëse por nga ana tjetër edhe të rrezikshme dhe krijojnë shumë dyshime.

Peshqit-Çfarë te them kjo pjese e marsit eshte percaktuese per marreveshjet pune, kontrata, propozime por edhe per dashurine nga sot me Venusin dhe ne pergjithesi per te gjitha marredheniet psh ceshtjet familjare qe te kane shqetesuar shume kohët e fundit.

Të ngjashme