Kryefjala Logo

Çfarë mund të presim për dymbëdhjetë shenjat e horoskopit këtë të shtunë?

1 muaj më parë

Dashi-Kjo fundjavë është një fillim shumë i mirë për ju. Dëshironi të keni eksperienca të ndryshme, të sfidoni veten në vende të tjera, të eksperimentoni, të mësoni gjëra të reja, të eksploroni vende, e rëndësishme është të mos prishni gjithçka duke u nxituar, ndaj bëni kujdes që të mos prishni ide të bukura duke u përpjekur që gjithçka të ndodhë menjëherë.

Demi-Duhet të kapërceni nervozizmin që mbani me vete që nga dhjetori. Komplikime në punë nëse keni një rol që të tjerët e kanë zili. Ju duhet të lidhni majat e lira dhe të merrni vendime për punën. Në dashuri, kushtojini vëmendje marrëdhënieve të tensionuara me Peshoren, Gaforren dhe Dashin.

Binjakët-Hëna në shenjën tuaj këtë fundjavë është një mbështetje e rëndësishme, e cila ju jep kreativitet, energji dhe entuziazëm. Në dashuri, nëse keni pasur debate javët e fundit është momenti në të cilin mund të rikuperoni. Durimi është në kufi me Shigjetarin dhe Virgjëreshën.

Gaforrja-Këta nuk janë yje plotësisht të qetë për ju, ju jeni mjaft i shqetësuar për momentin. Duhet të argëtoheni, të hiqni dorë nga marrëdhëniet negative. Megjithatë, dijeni se ky është një moment shqetësimi i përkohshëm, ndaj mos u shqetësoni shumë.

Luani-Ka disa thashetheme që po qarkullojnë rreth jush në këtë moment që duhet të pushojnë. Një person Gaforre ndoshta ju bezdis dhe ju vë një fole në rrota në punë ose në dashuri, por ju vazhdoni, vazhdoni rrugën tuaj.

Virgjëresha-Përballë Saturnit ju sfidon në shumë mënyra. Ndoshta është dikush që dëshiron t’ju krijojë probleme dhe t’ju pengojë, por planetët ju mbështesin dhe do të keni mundësinë të sqaroni situatat më të komplikuara dhe gjithashtu të bëni një zgjedhje të rëndësishme në fushën e dashurisë.

Peshorja-Do të rekomandoja një pushim dyjavor. Tregohuni të kujdesshëm me diskutimet, sepse pa e kuptuar mund të përfundoni në anën e gabuar, për t’i shtuar fyerjen lëndimit. Për më tepër, në këtë moment vuani nga pak lodhje, për shkak të shqetësimeve dhe mendimeve. Megjithatë, nëse keni dëshirë të hiqni dorë nga gjithçka, numëroni deri në dhjetë, sepse këto ditë jetoni gjithçka në një mënyrë të acaruar.

Akrepi-Zgjohesh i hutuar, i përgjumur, por më pas dita përmirësohet. Në këtë periudhë ju është dashur të përballeni me disa konflikte në punë, por tani shijoni fundjavën.

Shigjetari-këtë të shtunë mund të vuani pak nga hëna në kundërshtim, mbi të gjitha mund të ndiheni të mërzitur dhe të kërkoni vetminë. Nëse në fund të vitit të kaluar keni bërë një zgjedhje, duke lënë një situatë të vjetër, ndoshta në këtë moment ndiheni ende në ekuilibër, pasi nuk keni vendosur ende gjithçka në rregull.

Bricjapi-Ka shumë planetë që kalojnë tranzit në qiellin tuaj, nëse vërtet nuk keni dëshirë të bëni asgjë, atëherë rrezikoni të zhgënjeheni. Ndoshta ndiheni të mbingarkuar nga kaq shumë angazhime, por duhet të jepni gjithçka dhe të shfrytëzoni sa më shumë këtë qiell të rëndësishëm që sjell mundësi të mëdha.

Ujori-Për ju po fillon një fazë rishikimi të jetës që do të vazhdojë me muaj të tërë. Një miqësi që fillon në këtë kohë premton mirë dhe mund të kthehet në diçka më të rëndësishme.

Peshqit-Pak ankth, tensione të cilat megjithatë do të kapërcehen. Përfitoni nga ndjesitë pozitive të kësaj periudhe dhe këtë fundjavë për të rizbuluar dashurinë.

Të ngjashme