Kryefjala Logo

Çfarë mendojnë me të vërtetë burrat për gratë që fitojnë më shumë para sesa ata

10 muaj më parë

Ishte e lezetshme atëherë kur ai shprehej: “Ajo është shumë e zgjuar,”
“Po, ajo sapo u promovua, jam shumë krenar për të!” .
Dhe ajo ishte kaq mirënjohëse!
“Ai është shumë mbështetës,” u tha ajo shoqeve të saj mbi një gotë të dytë vere. Dhe kështu marrëdhënia juaj lulëzoi.

Pas atij promovimi erdhi një tjetër. Ju pëlqeu,vërtetoi inteligjencën dhe shijen tuaj të mirë.
Ah, krenaria që kishe për të qenë e tija.

Dhe kishte përfitime të tjera.
Pas punës, ndërsa ajo ishte duke bërë gjithçka që bëjnë për të ecur përpara, ju kishit kohë të shkoni në palestër, të luanit disa raunde PlayStation dhe të pini një birrë me miqtë tuaj.

•Ja çfarë mendojnë me të vërtetë meshkujt për femrat që fitojnë më shumë para se sa ato:

Pastaj, puna tjetër e madhe erdhi në rrugën e saj.
Ajo do të të telefononte e emocionuar dhe donte të festonte duke shkuar për darkë. Ajo sugjeroi vendin.
Ti përdore dritën romantike të qirinjve për t’u përvëluar me çmimet absurde në menu dhe nise të djersitesh.
Ndërsa ajo porosiste një shishe shampanjë, ju u shtrënguat nga mendimi i goditjes që do të merrte portofoli juaj.

Kur erdhi fatura, ju filluat të luteni që karta juaj të mos refuzohej.
Pikërisht atëherë ndodhi: Ajo kapi xhaketën e kartëmonedhës, nxori një kartë krediti verbuese me shkëlqim metalik dhe tha: “I kam unë”.

Fjalët të godasin si një grusht platini. Këmbët tuaja u çaluan, fyti juaj u shtrëngua dhe shtylla kurrizore filloi të dekompozohej.
Ju shikoni gruan tuaj të bukur. Drita e butë e qiririt i ka hedhur tiparet e saj engjëllore në një hije gati të keqe.

Në atë që disa ekspertë e quajnë “moment qartësie”, papritmas kuptove se ajo është më e suksesshme se ti.
Kjo është ajo që disa ekspertë të tjerë e quajnë “ndryshim paradigme”.

Suksesi është një gjë e veçantë. Ashtu si kokat e rruara, bikini dhe këmisha kaubojsh, është perfekte për disa njerëz, por shqetësuese për të tjerët.
Tek meshkujt, suksesi është një afrodiziak. Ajo tërheq gratë si shitjet e makinave ose martini falas.
Megjithatë, për gratë, suksesi është i vështirë për t’u kryer.
Me siguri do t’i zmbrapsë njerëzit e dobët të botës.
I veshur shumë paturpësisht, ai mund të dërgojë edhe gjahtarin më të fortë në kërkim të një loje më të vogël.

Të ngjashme