Kryefjala Logo

Çfarë fshehin retë gri sot për shenjat tona të horoskopit?

29 Gusht, 2023 | 9:54 am

Dashi-Nuk mungojnë qëllimet e mira dhe ka dëshirë për të dashur dhe ndarë. Pas një periudhe ngërçi, shumë do të fillojnë me ide të reja dhe brilante, ndoshta për t’i ndarë me njerëz të besuar. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të bëni kritika dhe zili në vendin e punës.

Demi-Disa çështje ekonomike në rrezik do të zgjidhen brenda muajit shtator edhe nëse momenti do t’ju kërkojë të vendosni pak rregull. Çiftet afatgjata do t’i nënshtrohen testeve të rëndësishme; të gjithë të tjerët duan të jetojnë përvoja të reja emocionuese: idealja do të ishte të planifikonit diçka të bukur deri në fund të muajit të ardhshëm.

Binjakët-Ju jeni të etur për t’u rikthyer në lojë dhe në këtë kuptim jeni të favorizuar nga një përqendrim interesant emocionesh dhe humori. Sigurisht, jo gjithçka shkon mirë: provokimet dhe diskutimet vijnë nga jashtë. Në rrethana të tilla është e nevojshme të armatoseni me durim të mirë dhe të prisni kohë më të mira për të realizuar projekte të rëndësishme.

Gaforrja-Nëse sfera sentimentale aktualisht po përjeton një ngërç, ajo e punës është duke u përkulur dhe parashikon një shtator shumë të pasur. Disa shpresa dhe përgjigje janë përplasur me murin, duke ju detyruar të rimendoni, qoftë edhe tërësisht, veprimet dhe projektet tuaja.

Luani-Ka sinjale shumë pozitive në nivelin relacional, edhe në rastin e keqkuptimeve ose sjelljeve të parregullta të njerëzve të tjerë: aftësia juaj për t’u përgjigjur në mënyrën e duhur në kohën e duhur do të zbulohet. Situata e punës është më delikate: në rast të pengesave dhe zhgënjimeve, rreziku nuk rekomandohet. Më mirë të prisni dhe të riorganizoni sesa të reagoni me impuls.

Virgjëresha-Muaji shtator më në fund do t’ju japë një shpengim, por ju duhet të kaloni situata delikate ose të paktën të bëni sakrifica në mënyrë që të mund të vazhdoni me zgjedhje të reja dhe projekte stimuluese. Lajm i mirë për beqarët afatgjatë: Afërdita do të sjellë emocione intensive.

Peshorja-Shenja përparon drejt një rikuperimi të dëshiruar dhe të plotë. Megjithatë, fillimisht duhet të zgjidhen disa probleme pune, për shkak të ngjarjeve të paparashikuara apo marrëveshjeve të paarritura në gjysmën e parë të vitit. Ndërsa marshoni ngadalë, ndjenjat drejtohen drejt një rilindjeje dhe dashuria më në fund do të jetë në gjendje të afrohet.

Akrepi-Stresi dhe lodhja duhet të menaxhohen siç duhet: është e rëndësishme të mos e teproni. Puna do shkojë mirë, por ju duhet pak durim. Në dashuri, shumë varen edhe nga pala tjetër: sigurisht nëse keni personin e duhur pranë jush, rruga do të jetë drejt greminës; përndryshe mundësitë do të luftojnë për të marrë rrugën e drejtë.

Shigjetari-Nëse ndryshimet kanë shënuar 2023 deri më tani, tani do të ishte koha për të gjetur qetësi dhe qartësi. Nervozizmi i kuptueshëm do të shfaqet tek ata që janë ende të varur në ekuilibër dhe, siç është e vetëkuptueshme, stresi duhet të qëndrojë larg sferës së ndjenjave. Gjithashtu sepse në dashuri ka një Venus të favorshëm, si për çiftet tashmë të testuar ashtu edhe për beqarët.

Bricjapi-Ata që tashmë kanë realizuar projekte pune apo angazhime të llojeve të ndryshme, tashmë do të mund të shijojnë frytet e suksesit. Për ata që po planifikojnë gjëra për të bërë së bashku me të tjerët, rekomandohet që të rrethoheni vetëm me njerëz vërtet të interesuar. Për shumë prej jush, puna po shtyp pak sferën sentimentale: duhet të kujdesemi më mirë për të.

Ujori-Situata e përgjithshme është delikate dhe Hëna në shenjën tuaj nuk i përmirëson gjërat. Të paktën për momentin ekseset dhe kumari në dashuri rezultojnë të pasuksesshme; ndërsa çiftet prej kohësh kanë nevojë për më shumë stimulim. Kini kujdes që të mos humbisni atë që keni fituar me kaq shumë përpjekje: mos i merrni gjërat e bukura që zotëroni si të mirëqena.

Peshqit-Brenda jush ka një përqendrim dyshimesh dhe tensionesh, kryesisht për shkak të projekteve dhe lajmeve që nisin në shtator: këndvështrime të ndryshme me partnerët dhe kolegët do të jenë në axhendë. Emocionet dhe disponimi pozitiv do ja dalin ende të bëjnë zgjedhje të mira.

Të ngjashme