Kryefjala Logo

Çfarë duhet të presin shenjat në këtë ditë që hap javën e fundit të muajit të parë të vitit?

22 Janar, 2024 | 8:48 am

Dashi-Ky fillim jave nis nga një vështrim prapa: pjesa e parë e janarit ishte e vështirë dhe ka të ngjarë që të mos keni më të njëjtat siguri si më parë dhe të kërkoni siguri të reja.

Demi-Në këtë moment je i fortë, i vendosur, ndoshta edhe shumë i emocionuar. Me siguri këtë të hënë do të vendosni se çfarë të bëni dhe do të keni sukses në gjithçka që keni në mendje. Në dashuri sot tregohuni të kujdesshëm me Gaforren, Peshoren dhe Dashin, të gjitha këto shenja mjaft nervoze.

Binjakët-Java juaj hapet në mënyrë konfuze, por konfuzioni nuk ju tremb dhe në fakt ju e gjeni atë një përbërës funksional për krijimtarinë tuaj. Në dashuri nuk është e lehtë të fshish plagët, ki kujdes që të mos të shtyjnë ata që duan të përfitojnë prej teje.

Gaforrja-Kjo është një periudhë në të cilën ndiheni pak nën presion. Më shumë se çdo gjë tjetër, këto janë dyshime që ju kapin, jo një krizë e vërtetë. Shumë pyetje që i bëni vetes janë ende pa përgjigje dhe po kërkoni siguri të reja.

Luani-Një periudhë disi konfliktuale po vjen, për të qenë të saktë stuhia do të shpërthejë në mes të shkurtit. Duke pasur parasysh këtë, tani e tutje duhet të jeni të kujdesshëm, të mos bini në provokime, të krijoni armiq të rinj në mënyrë që të mos e gjeni veten të rrethuar nga një mjedis i pafavorshëm.

Virgjëresha-Një lajm i madh po vjen për ju. Ka shumë planetë në favor të shenjës suaj në këtë qiell, por gjithmonë kushtojini vëmendje fjalëve të shumta, njerëzve të lidhur me marrëdhënie të shkëputura, edhe nëse keni vuajtur.

Peshorja-Një rënie e vogël në formë për ju këto ditë. Puna sjell keqkuptime të vogla, të gjitha çështje të vogla por që mund të krijojnë stres dhe nervozizëm shtesë. Këto ditë nuk mungojnë as tensionet në dashuri.

Akrepi-Dashuria është e mirë në fillim të javës, megjithatë shpenzimet vazhdojnë të jenë tepër të mëdha edhe nëse me siguri do të rikuperoni disa para së shpejti. Kujdesuni për pronat tuaja dhe kushtojini vëmendje kontratave, marrëveshjeve, shitjeve etj.

Shigjetari-Këtë të hënë dashuritë e reja që shfaqen në jetën tuaj vazhdojnë të jenë premtuese dhe interesante, ndoshta edhe transgresive duke qenë se në këtë moment jeni të shtyrë nga një frymë rebelimi që e bën veten të ndihet më shumë se zakonisht.

Bricjapi-Qielli juaj është i rëndësishëm. Shfrytëzoni vendosmërinë tuaj, përfshihuni, por jini të kujdesshëm vetëm për sa i përket shpenzimit të energjisë, rrezikoni të lodheni dhe të stresoheni shumë.

Ujori-Ju ndiheni sikur jeni në mëshirën e situatave të reja, të hedhur nga një vend në tjetrin pa e kuptuar qartë gjithçka që po ndodh. Nëse tek ju rritet dëshira për të hedhur gjithçka, jini krenarë tani dhe prisni majin për të marrë vendimet tuaja. Dashuria në shërim.

Peshqit-Ditët kur merrni aksione sa më i afruar fundi i muajit aq më mirë kalon. Oferta dhe bonuse të mira po vijnë. Në dashuri duhen kapërcyer polemikat e ditëve të fundit. Mërzia duhet shmangur, Demi dhe Bricjapi mund të fitojnë zemrën tuaj.

Të ngjashme