Kryefjala Logo

Çdo mëngjes astrologu Paolo Fox sigurohet të sjellë horoskopin para kafes

22 Maj, 2024 | 8:46 am

Dashi-E premtja dhe e shtuna do te jene dite te rendesishme por tashme sot jeni super aktiv, po ashtu jeni totalisht ne humor qe te ju ndjekin ata qe ju duan, pasi ndjeni nevojen per njerez te besueshem rreth jush, nje jave e bukur edhe per zemrat e vetmuara. të cilët mund të bëjnë takime të mira.

Demi-Duhet të keni në dorë llogaritë, është diçka që nuk mund ta shtyni më, mendoni nëse duhet t’i drejtoheni profesionistëve, për fat të keq ju thërrasin detyrat burokratike. Megjithatë, tashmë jeni duke menduar për verën, si do të argëtoheni?

Binjakët-Ka filluar sezoni i cili do t’ju shohë si protagonistë absolutë: yjet e mirë nënkuptojnë propozime të mira edhe më kreative, projekte të vlefshme, kohë ideale për të ecur përpara dhe për të nisur një biznes.

Gaforrja-Gjithçka që mund të të themi është forcë, guxim, ec përpara, ky merkuri sjell diçka më shumë për sa i përket kënaqësisë, qoftë edhe materiale. Tani nisin dy vite forca të mëdha, jo provokimeve, mjafton të qash për të shkuarën.

Luani-Harro majin dhe vështirësitë që solli me të, sepse gjithçka po ndryshon vërtet, duhet të fillosh me rimëkëmbjen fizike, sepse do të të duhet energji për të kapur mundësi të reja.

Virgjëresha-Dy ditët e ardhshme puthen nga hëna e favorshme, kështu që dy ditë për t’u shfrytëzuar përpara një periudhe planetësh kundërshtarë që do t’ju bëjnë ditët dhe marrëdhëniet tuaja shumë të trazuara, ndaj veproni tani.

Peshorja-Shpesh dukeni shumë kontradiktore, tani mund të zhyteni në humorin e ndryshimit, në fund të muajit do të keni fuqinë e shumë planetëve aktivë që ju sjellin shumë mundësi dhe nëse dëshironi të transformoni diçka në jetën tuaj, do të ketë një mundësi.

Akrepi-Sot keni ende një hënë të bukur në shenjën tuaj në pjesën e parë të kësaj të mërkure: humor i shkëlqyer dhe fat i shkëlqyer. Duhet të adresohen çështjet e parave, burokracia, qiratë e kontraktuara, gatishmëria për të falur në dashuri

Shigjetari-Ju jeni në mes të rebelimeve, shumë planetë kundërshtarë po vijnë, kështu që ju duhet të përballeni me kundërshtarë, diskutime, probleme, por bëjeni me trurin tuaj: me çdo kusht ruani qartësinë për të kuptuar se kur duhet të shmangni konfliktin.

Bricjapi-Vendosmëria e mirë kthehet pas tre ditësh të lodhshme, maji ka qenë shumë bujar me ju, tani planetët do të dëshironin që të shkëputeni pak nga puna për të menduar më shumë për ndjenjat tuaja.

Ujori-Ju jeni në kërkim të dashurisë por edhe të kohës së humbur. Ju mund të harroni të gjitha problemet e muajit të kaluar, përfshirë problemet fizike. Jini më konkret dhe të hapur ndaj emocioneve, madje duke pasur guximin të jeni të sinqertë.

Peshqit-Kjo është një ditë e bukur për ju, me hënën dhe Saturnin që ju bëjnë të kuptoni se çfarë nuk shkon, çfarë ju bën të ndiheni intolerantë në punë, por duhet të jeni të matur si në biznes ashtu edhe në dashuri, mos i hidhni gjithçka. , të paktën tani për tani.

Të ngjashme