Kryefjala Logo

Burri pret 10 ditë në aeroport për të dashurën që njohu në internet

5 Prill, 2023 | 3:39 pm

A ka vërtet diçka më romantike se një marrëdhënie në distancë që mund t’i rezistojë vërtet provës së kohës dhe distancës?

Të gjithë i kemi dëgjuar ato histori. Çiftet bëhen bashkë për shkak të fuqisë së internetit, më pas bien në dashuri dhe kanë një takim të ëmbël e të përzemërt për herë të parë në aeroport.
Në vitin 2016, kjo është ndoshta ajo që 41-vjeçari i atëhershëm Alexander Pieter Cirk shpresonte kur fluturoi nga Holanda në Kinë për të takuar më në fund të dashurën e tij në internet, një 26-vjeçare në atë kohë të quajtur thjesht “Zhang”.

Fatkeqësisht, Zhang nuk ishte në të njëjtin mendim me Cirk kur i tha asaj se do të vinte për një vizitë dhe një takim të parë romantik.
Sipas raportimeve, Cirk e kishte njoftuar Zhang se do të vinte për ta vizituar, por ajo nuk e besoi dhe mendoi se po bënte shaka!
“Ne kishim avancuar marrëdhënien tonë romantike, por më vonë ai u duk pak i pashpirt ndaj meje,” i tha Zhang një stacioni lokal në atë kohë.
“Një ditë më dërgoi një foto të biletave të avionit papritmas dhe mendova se ishte një shaka. Ai nuk më kontaktoi më vonë.”

Në intervistë, Zhang tha se kishte bërë plane për të kryer operacione plastike në një qytet tjetër, kështu që telefoni i saj ishte i fikur dhe Cirk nuk mund ta kontaktonte.

“Por Cirk priti. Ai priti për 10 ditë duke shpresuar se e dashura e tij do të shfaqej, ashtu siç kishte premtuar”, thuhej në një raport.

Holandezi i varfër përfundimisht u gjet i dobët në aeroport dhe më vonë u dërgua në spital për t’u shëruar.
Ndërkohë Zhang ishte ende në rikuperim nga operacioni plastik që kishte bërë, por ajo kishte thënë për mediat se ishte ende e interesuar për të ruajtur lidhjen e tyre romantike.

Fatkeqësisht, për shkak se Cirk kaloi pjesën më të madhe të kohës në Kinë duke pritur të dashurën e tij e cila nuk do të vinte kurrë, ai u desh të kthehej në Holandë shpejt pas kësaj.

Është disi tragjike, apo jo?

Të ngjashme