Kryefjala Logo

Beso dhe kontrollo me astrologun Paolo Fox!

24 Gusht, 2023 | 10:18 am

Dashi-Dita e sotme është më stimuluese dhe më e favorshme se ajo e djeshmja zhgënjyese: padyshim gushti po rezulton të jetë një muaj luhatës. Energjia është aty, ekuilibri pak më pak. Muaji shtator parashikon projekte të reja.

Deni-Ju po lëvizni me shpresën për të gjetur më shumë stabilitet. Shtatori mund të sjellë përgjigje të shumëpritura ose të zhbllokojë situatat ekonomike. Duhet të sqarohen disa çështje familjare dhe të shmangen xhelozitë e padobishme dhe mosmarrëveshjet e dashurisë.

Binjakët-Duke u kthyer nga një javë kritike dhe e shqetësuar, tani është e rëndësishme të përballoni rikuperimin pa nxitim. Disa përplasje mund të shërohen dhe, duke filluar nga java e ardhshme, mund të lindin situata të reja dhe interesante pune.

Gaforrja-Kapërceni zhgënjimet e marra në familje, tani jeni në pritje të përgjigjeve. për të sqaruar se çfarë nuk shkon në disa marrëdhënie romantike. Nga fundi i gushtit pritet një përmirësim i përgjithshëm i gjërave.

Luani-Afërdita ju jep një energji të bukur, por kjo nuk do të thotë që disa gjëra duhet t’i merrni si të mirëqena: në punë ka nyje për të zgjidhur, për disa për shkak të risive dhe përgjegjësive më të mëdha. Dashuria buzëqesh: keqkuptimet mund të shqetësojnë vetëm çiftet që ndajnë biznesin dhe punën.

Virgjëresha-Javët e fundit kanë prodhuar lodhje dhe stres, por ky mbetet një vit interesant për shenjën, duke qenë se disa mbyllje janë shoqëruar me hapje prodhimi. Sot, megjithatë, është e dobët, pak e përmbajtur.

Peshorja-Parashikimet e kësaj periudhe përfshin edhe sferën tuaj sentimentale: do të jetë e mundur të lini pas zhgënjimet e së kaluarës dhe të filloni nga e para. Marrëdhëniet me partnerët dhe bashkëpunëtorët mund të mos jenë optimale, por për fat do të mund të injoroni ata që nuk e meritojnë.

Akrepi-Tani e gjeni veten duke u përballur me realitete të reja, me rrugë jete që, në të njëjtën kohë, ju stimulojnë dhe ju lënë në dyshim. Megjithatë, mendimet e mëvonshme duhet të trajtohen me kujdes. Mosmarrëveshjet financiare me ish-et mund të shkaktojnë siklet. Mund të bëni hakmarrje të vogla me ata që kanë qenë të pasaktë me ju.

Shigjetari-Dashuria ju buzëqesh: çiftet e vjetra do të jenë në gjendje të verifikojnë forcën e ndjenjave të tyre; Beqarët do mund të krijojnë miq të rinj, të aftë për t’u kthyer në diçka më intime. Imagjinata juaj është e shtypur pak nga rutina e punës. Në vend të kësaj, favorizoni aktivitetet ku kreativiteti luan një rol parësor.

Bricjapi-Duhet të shohim përpara: mos u shqetësoni për njerëzit që duan t’ju pengojnë dhe mos u bëni shumë vetëkritikë. Ndërkohë jeni në pritje të një lajmi: tashmë është marrë një vendim i rëndësishëm dhe në ditët në vijim do të vijnë edhe emocionet e pritshme. Megjithatë, është gjithmonë një ide e mirë të shkëputeni dhe të pushoni herë pas here.

Ujori-ëshilla është të jeni në vëzhgim të ndjenjave dhe çështjeve familjare. Venusi në kundërshtim sjell ulje-ngritje: nevojat dhe emocionet çojnë në njëfarë pavendosmërie. Ditët e ardhshme kanë nevojë për mendjelehtësi: ngushëllimi është se natyra juaj ju bën të distancoheni nga ata që ju kanë bërë keq.

Peshqit-ëto ditë jeni shumë të prirur për t’u futur në polemika sterile dhe gjithashtu jeni të pavendosur për projektet e punës që duhet të ndërmerrni: kundërshtimi i Marsit dhe Mërkurit bën hile. Për fat të mirë, duke parë drejt së ardhmes, mund të shihen disa hapje dhe mundësi për t’u kapur. E rëndësishme është të gjesh pak qetësi, si dhe të sqarosh përfundimisht emocionet e fundit dhe të ngatërruara në fushën sentimentale.

Të ngjashme