Kryefjala Logo

Bëni mirë ti hidhni një sy astrologut Paolo Fox sot

3 muaj më parë

Dashi-Edhe nëse Hëna është në opozitë dhe lindin çështje parash, në përgjithësi është një ditë e favorshme dhe e dobishme: kujdesuni për financat tuaja.

Përveç kësaj, do të vijnë informacione të dobishme dhe të rëndësishme që do t’ju duhet të vlerësoni dhe aplikoni në projektet tuaja. Njerëzit që kërkojnë të kthehen në lojë mund të gjejnë burimet e duhura. Mos bëni gabim të shpenzoni energjinë tuaj për gjëra të padobishme ose t’i përdorni të gjitha së bashku. Ju nuk dëshironi të humbisni një mundësi interesante sepse jeni të lodhur ose duke e përdorur tepër forcën tuaj, apo jo?

Demi-Po kaloni një periudhë ndryshimesh, si në aspektin financiar, ashtu edhe në atë profesional dhe personal. Gjithsesi, qëndroni larg “armiqve” apo njerëzve me hije, të cilët ju kanë krijuar telashe kohët e fundit. Kujdes nga kushdo që përpiqet t’ju pengojë.

Binjakët-Edhe lidhja më e qëndrueshme mund të ketë probleme për shkak të çështjeve të punës që krijojnë tensione në shtëpi. Nga ana tjetër, në rastin e një lidhjeje afatgjatë, duke folur qartë dhe duke i dhënë përparësi dashurisë, gjithçka do të shkojë pa probleme! Pasi të jenë zgjidhur dyshimet sentimentale, hiqni këmbën nga përshpejtuesi dhe sillni projektin tuaj të punës drejt suksesit, hap pas hapi.

Gaforrja-Ndiheni pak të lodhur, por do të mund të rezistoni deri në mbrëmje. Në ditët në vijim, përgjegjësitë tuaja do të rëndojnë shumë dhe shumë prej jush do t’ju duhet të përballen me probleme (sidomos në punë) ose të debatojnë me partnerin ose personin me të cilin punoni. Shtatori do të jetë një muaj i mirë për romancë dhe për një kohë të shkurtër do t’ju lejohet të investoni në ndjenjat tuaja. Beqarët do mund të zgjedhin mes një lidhjeje me kohë të pjesshme apo jo të përkushtuar.

Luani-Jeni duke punuar për një projekt të bukur dhe të rëndësishëm, por ndoshta keni nevojë për ndihmë, mbështetje teknike ose emocionale. Ka edhe nga ata që ndjejnë nevojën për të bërë zgjedhje radikale, për të rishikuar në thellësi apo edhe për të hequr dorë nga një punë apo një kurs trajnimi. Ju keni vendosur të filloni një fillim të mirë dhe të bëni zgjedhje drastike në shtator, ndaj është e shenjtë ta bëni këtë lloj vlerësimi, qoftë edhe sentimental. Vetëm kini kujdes që të mos humbni kontrollin dhe t’i lini gjërat të dalin jashtë kontrollit.

Virgjëresha-I yti është një parajsë në të cilën rizbuloni dëshirën për të dashur, i kushtoni më shumë kohë ndjenjave tuaja dhe dëgjoni zemrën tuaj. Javët e fundit keni folur shumë për punën (ose i keni kushtuar shumë hapësirë ​​fushës suaj profesionale). Ka kohë për të zbatuar projekte dhe Jupiteri është në favorin tuaj, kështu që mbani këmbën në përshpejtuesin në frontin e punës, por gjeni një ekuilibër të mirë midis marrëdhënieve dhe gjërave për të bërë.

Peshorja-Mërkuri dhe Hëna janë aktive në shenjën tuaj: një ilaç i vërtetë për ata që duhet të zgjidhin probleme të të gjitha llojeve. Në dashuri ka ndjesi magjepsëse. Dukej se disa shtigje ishin shtruar, por papritmas diçka ndryshoi dhe ndjeve përsëri fluturat në stomak. Nëse doni t’i tregoni dikujt se si ndiheni, ndiqni intuitën tuaj dhe shkoni drejt saj. Guximi dhe guximi gjithmonë shpërblehen.

Akrepi-Shmangni sulmin e tepërt të të tjerëve ose të qenit shumë kritik. Ky qëndrim (i forcës dhe sigurisë së dukshme) ndonjëherë fsheh drojë dhe pasiguri të madhe. Mos jini shumë agresivë, sepse yjet dhe ndikimi i Venusit mund t’ju vënë në telashe dhe t’i lënë dikujt një përshtypje të keqe për ju. Kjo nuk do të thotë të heqësh dorë nga transparenca apo të fshehësh të vërtetën, por vetëm të formësosh karakterin.

Shigjetari-Në këtë periudhë yjet ndihmojnë ata që punojnë në fushën krijuese, ndoshta ata që merren me reklama dhe marrëdhënie me të tjerët. Duhet të merret në konsideratë edhe aspekti dashamirës i Jupiterit, i cili është premtues si për punën ashtu edhe për marrëdhëniet romantike (mund të takoni një person të ri shumë tërheqës). Në thelb, hapet një fazë konfirmimesh dhe sigurish të reja. Dyshimet e ditëve të fundit mund të zhduken në çdo moment, por kini kujdes të mbani këmbët në tokë: të kalosh “nga pasuria në lecka” është vetëm një moment. Trajtoni gjërat mirë.

Bricjapi-Duhet më shumë forcë mendore sesa fizike për të bërë përparim në çdo gjë që keni në mendje. Ndaj sot duhet të përveshni mëngët dhe t’i shkoni punës. Duhet më shumë energji sesa pritej për të luftuar ata që përpiqen t’ju pengojnë dhe të bllokojnë përparimin tuaj. Ju jeni të fortë, por gjithmonë jini të përgatitur! Jupiteri është në opozitë dhe ju nuk mund të lini vigjilent.

Ujori-Me Venusin në opozitë, ekziston rreziku që disa tensione dashurie të rriten dhe të bëhen më të mëdha se sa janë në të vërtetë. Nga ana tjetër, beqarët nuk kanë gjetur ende një pasion të madh dhe po e humbin entuziazmin, por kujdes mos e bëni këtë gabim. Dikush është zhytur shumë në punë, duke lënë mënjanë jetën e dashurisë dhe duke shkaktuar heshtje të çuditshme në shtëpi. Nëse keni diçka për të thënë, thuajeni tani!

Peshqit-Lajme të mira ka të ngjarë të vijnë, veçanërisht në lidhje me situatat e vazhdueshme: nxitni rivendosjen e besimit të ndërsjellë dhe mbani gjithçka nën kontroll. Dita e sotme mund të jetë aktive dhe në disa raste edhe plot gjallëri. Të punosh me qetësi është thelbësore, kështu që nëse ndihesh i tensionuar ose i zemëruar, mos e mbaj për vete dhe fol. Mund të jetë shumë e dobishme t’i besoni dikujt që keni besim. Spontaniteti, sinqeriteti dhe guximi do të sjellin rezultate të mira në çdo situatë.

Të ngjashme