Ben Affleck u quajt ‘deluzional’ pasi komplimenton këngën ‘profesionale’ të Jennifer Lopez

6 muaj më parë

Ben Affleck, 50 vjeç dhe Jennifer Lopez, 53, duket se do të jenë në qëndër të vëmendjes pasi Affleck ka reaguar për komentet e fundit që ai ka bërë për zërin e gruas së tij.

Lopez është e njohur gjerësisht për talentin e saj të aktrimit dhe karrierën e saj në të kënduar por jo aq shumë talentin e saj për të kënduar.
Por Affleck duket se mendon ndryshe. Aq shumë, në fakt, sa disa fansa mendojnë se ai mund të ketë humbur kontaktin me realitetin.
Ben Affleck komplimentoi zërin e këngës së Jennifer Lopez dhe e quajti atë “performuesja më e madhe në historinë e botës”.

Lopez sigurisht që ka pasur një varg megahite, veçanërisht në fund të viteve ’90 dhe 2000 me këngë si “Love Don’t Cost a Thing” dhe “Jenny From the Block”.
Gjithsesi, zëri i këngës së Jennifer Lopez nuk ka shkëlqyer kurrë aq sa ylli i saj në arkë, ku ajo ka pasur një varg hitesh 30-vjeçare si “The Wedding Planner” dhe “Hustlers”.

Por kjo nuk e pengoi Affleck-un të fliste për talentin muzikor të gruas së tij në një episod të fundit të podcast-it “Smartless” të Jason Bateman, Will Arnet dhe Sean Hayes.
“Duhet një burrë i madh që të mos ndihet i papërshtatshëm përballë shumë e shumë arritjeve të gruas sime”, u tha Affleck mikpritësve, duke shtuar, “Unë nuk ndihem keq për veten”.

Megjithatë, atij iu desh të tërhiqte pak nga ky pretendim kur do të flitej për të kënduarin e saj.
Zëri “shkëlqyes” i këngës së Lopez, tha Affleck, është aq i mirë sa e bën atë të ndihet i turpëruar për të tijën.

“Ja kjo aktore e pabesueshme dhe kjo interpretuese e jashtëzakonshme,” tha ai për Lopez.
“A e dini të gjithë muzikën e saj? Mos gënjeni,” pyeti Bateman – Affleck gjatë intervistës.
“Unë e njoh të gjithë muzikën e saj,” u përgjigj Affleck ndërsa Sean Hayes filloi të këndonte hitin e Lopez të vitit 1999 “Waiting for Tonight”.

Po për këngët që janë shkruar posaçërisht për vetë Affleck-un? Natyrisht, hitet si “Dear Ben” i vitit 2002, që tregon romancën e tyre të dështuar të viteve 2000 dhe “Dear Ben Part 2” i vitit 2023 që kronika e tyre aktuale, janë të gjitha rreth dashurisë së saj për Affleck.

Por me sa duket ka disa këngë që Lopez ka shkruar për Affleck pas ndarjes së tyre të parë në vitin 2004, që janë… më pak se komplimentuese – ose siç e tha Affleck, “ka disa gjëra negative aty”. Megjithatë, ai e do çdo këngë të gruas së tij, të cilën ai e quajti “e shkëlqyeshme”!

“Këngët që janë shkruar për mua janë shkruar nga interpretuesja më e madhe në historinë e botës, Jennifer Lopez,” tha ai, duke shtuar më tej, “Unë e dua muzikën e saj dhe është e shkëlqyer dhe i di të gjitha. , faleminderit.”

Të ngjashme