Kryefjala Logo

Babai i preu flokët vajzës 13-vjeçare pasi mamaja i dha leje për fije në ditëlindjen e saj pa lejen e tij

20 Shkurt, 2024 | 9:20 am

Në janar 2018, Kelsey Johnson, e cila ishte 13 vjeç në kohën e incidentit, iu dha dhuratë një ditë spa nga nëna e saj Christin për ditëlindjen e saj. Kelsey zgjodhi t’i vinte në pah flokët gështenjë si pjesë e dhuratës së ditëlindjes nga e ëma. Disa ditë më vonë, Christin e la vajzën e saj adoleshente në shtëpinë e babait dhe njerkës së saj, vetëm që ajo të kthehej në shtëpi pa flokët e saj të sapo lyer.

Babai i saj e detyroi atë t’i priste të gjitha flokët pasi nëna e saj i dha leje për fije pa lejen e tij. Christin postoi fotografi të adoleshentes në Facebook më 31 janar, duke buzëqeshur dhe dukej krenare për modelin e saj të ri. Megjithatë ato foto u shoqëruan me foto të tjera të Kelsey me flokët e prerë, duke mbuluar fytyrën në duar.

Christin njoftoi në Facebook se fotoja e Kelsey-t me flokë të gjatë e bjonde ishte “si dukej ajo të dielën kur e çova në shtëpi”, ndërsa fotot e saj me flokë të shkurtër ishin “ajo që ndodhi sot para se të ma sillnin. . mbi mua duke i vënë fije në flokët e saj për ditëlindjen e saj!”

Postimi në Facebook u bë viral, duke shkaktuar zemërim në mesin e komentuesve dhe madje duke ndezur një hetim për abuzim të mundshëm të fëmijëve kundër babait dhe njerkës së Kelsey.

Siç komentoi një përdorues i Facebook-ut, “ajo është e bukur me flokë të gjata ose të shkurtra, por në fund të fundit po e detyron të presë flokët në këto rrethana nuk është asgjë më pak se abuzim!”

Një person tjetër tha se “abuzimi emocional dhe mendor që mbani me vete, ky lloj abuzimi mund t’ju vrasë për një kohë të gjatë. Faktet janë se askush nuk ka të drejtë të vërë dorë mbi askënd”.

Të ngjashme