Kryefjala Logo

Astrologut Paolo Fox nuk i bie asnjë fjalë poshtë

5 Shtator, 2023 | 10:06 am

Dashi-Keni një rrugë të gjatë për të bërë si në dashuri ashtu edhe në punë. Fati duket se po ju mbështet dhe energjia juaj është në kulmin e saj. Ulje-ngritje të vogla për shëndetin, mos u shqetësoni. Kushtojini më shumë vëmendje financave, pa tronditje apo ngjarje të papritura do mbeten të qëndrueshme. Gjithmonë me një shpirt aventuresk, u ndale pak, është koha për të nisur një rrugë të re, thirrje aventure.

Demi-Jeta nuk po ju buzëqesh veçanërisht në këtë fazë. Fati nuk është në anën tuaj, por është neutral. Në fushën profesionale situata nuk është e lehtë, rruga është e përpjetë. Në dashuri, rezistenca juaj luan një rol themelor, i cili tani po testohet nga disa lëkundje emocionale. Ju jeni në gjendje të përballeni më mirë me këtë situatë. Niveli juaj i komunikimit është në krye, do t’ju duhet për të zgjidhur disa probleme. Financat ju testojnë, por ekuilibri i brendshëm do ju pengojë të bëni ndonjë gabim.

Binjakët-Në qiellin tuaj ka turbulenca, aftësia juaj për t’u përshtatur me të gjitha situatat do të vihet në provë. Disa pengesa parashikohen nga pikëpamja ekonomike. Mos harroni se gjithmonë mund të përdorni mençurinë tuaj për të lundruar pa u zhytur në vështirësi. Pak fat do ju sjellë disa surpriza. Dashuria shpërblehet në këtë periudhë të paqëndrueshme, por karizma juaj do t’ju lejojë të përballoni situatën. Mbani një sy në shëndetin tuaj, jini të ekuilibruar nga të gjitha këndvështrimet.

Gaforrja-Pajtueshmëria juaj me të tjerët është e lartë në këtë periudhë. Mund të keni disa probleme me përshtatjen, por do të mbështeteni nga ekuilibri juaj i brendshëm. Pasiguri në dashuri, megjithatë nuk do ketë probleme të mëdha për shkak të mençurisë dhe fatit tuaj që kthehet në favorin tuaj. Ju do të jeni në gjendje të ktheheni në fund. Mbani gjithmonë një nivel të lartë komunikimi dhe ushtroni udhëheqjen tuaj kur është e nevojshme.

Luani-Sado të larta të jenë nivelet tuaja të përputhshmërisë, mund të lidheni thellë me më shumë njerëz. Shëndeti është i mirë, duhet të rishikoni rutinën tuaj të përditshme. Nuk ka lëkundje në fushën profesionale, ai ruan gjithmonë një ekuilibër të brendshëm të caktuar. Disa probleme komunikimi, ndoshta duhet të dëgjoni më shumë dhe të flisni më pak. Financat nuk janë shumë të qëndrueshme, por besoni intuitës suaj.

Virgjëresha-Po kaloni një periudhë ulje-ngritjesh. Përputhshmëria juaj është shumë e lartë, siç është edhe niveli i komunikimit, i cili ju lejon të lidheni në mënyrë të rëndësishme me disa njerëz. Pasuria ju ndihmon, por pavarësisht kësaj duhet të mbani një sy te financat, asnjë detaj nuk duhet t’ju ikë. Dashuria duket premtuese, por mos harroni karrierën tuaj, mund të ketë disa mundësi të reja.

Peshorja-Shumë energji dhe më shumë kreativitet. Nga pikëpamja ekonomike, fati kthehet në favorin tuaj, përpiquni të përfitoni nga momenti. Probleme të vogla shëndetësore që nuk duhen anashkaluar. Në dashuri gjithçka duket se po ecën në mënyrë të qëndrueshme, mos i merrni shumë seriozisht disa diskutime të vogla. Pritet një periudhë rritjeje për karrierën tuaj.

Akrepi- Po kaloni një periudhë përshtatshmërie dhe kreativiteti të madh. Në fushën profesionale ka pasur disa pengesa, por ju vijnë në ndihmë dy cilësitë drejtuese. Dashuria është paksa e pakapshme, por nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, energjia juaj po rritet dhe së shpejti do të korrni atë që mbillni. Kushtojini vëmendje financave, kujdes shpenzimet. Ana juaj shpirtërore do të bëjë një hap përpara.

Shigjetari-Ju puth fati si në fushën profesionale ashtu edhe në dashuri. E gjithë kjo ju sjell adrenalinë të madhe, por nuk duhet të lini pas dore shëndetin tuaj për këtë. Ju jeni pak të nënshtruar përsa i përket aftësive tuaja sociale, duhet të jeni të durueshëm. Fryma e aventurës dhe mençuria janë në maksimumin e tyre, përfitoni nga kjo periudhë për të eksploruar shtigje të reja në jetë. Disa vështirësi në financa, asgjë që intuita juaj nuk mund ta korrigjojë. Përshtatshmëria është fjala kyçe.

Bricjapi-Përputhshmëria juaj me të tjerët po rritet, përpiquni të lidheni me ata që ju rrethojnë. Përshtatshmëria juaj është e nivelit të lartë, siç është lidershipi juaj, këto janë pika të forta për t’u shfrytëzuar. Kishte disa ndalesa, por tani fati është kthyer në anën tuaj. Në dashuri gjërat mund të jenë më të komplikuara nga sa pritej, por mos e humbni shpresën për të gjetur zgjidhje. Ana juaj shpirtërore po përmirësohet, kujdes me financat.

Ujori-Me kulmin e energjisë duhet ta shfrytëzoni sa më shumë. Në punë mund të keni disa surpriza të mirëseardhura. Dashuria kalon nëpër ulje-ngritje, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Kujdesuni për shëndetin tuaj, kontrolloni dhe mos e neglizhoni. Financa të qëndrueshme, por një sy i ngushtë nuk dëmton. Keni një intuitë të madhe në krah që mund t’ju ndihmojë në momente kritike, kur duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme.

Peshqit-Ju keni dhuratën e zotërimit të përshtatshmërisë së jashtëzakonshme në të gjitha situatat. Përputhshmëria juaj me të tjerët është gjithashtu e lartë, por ju duhet të mprehni komunikimin tuaj. Shenjat pozitive në planin e punës dhe financave, megjithatë, shëndeti kërkon vëmendje, por pa alarme. Kujdesuni pak më mirë për veten. Tani për tani ju duhet të gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm dhe gjithashtu duhet të forcohet ana shpirtërore, duhet të menaxhoni më mirë emocionet tuaja.

Të ngjashme