Kryefjala Logo

Astrologu Paplo Fox nuk bën mungesa as të dielën,13 gusht

13 Gusht, 2023 | 11:44 am

Dashi-Nëse ka zgjedhje të rëndësishme në lojë, këshillohet që ato të shtyhen deri pas mesit të gushtit: ndryshimet duhet të menaxhohen me kujdes. Nëse keni plane për shtatorin, gjithsesi është e këshillueshme që të filloni të mendoni për to dhe të mos arrini të papërgatitur për momentin kyç.

Demi-Ndryshimet në sferën profesionale mund të krijojnë disa vështirësi. Disa pasiguri do të gjejnë përgjigje brenda disa javësh. Sfera sentimentale ju duket e dobët: zhvlerësimet e njerëzve të vlerësuar më parë janë të mundshme ose ndoshta, thjesht, në momentin që po përjetoni shumë pavendosmëri.

Binjakët-Këshillohet të përfitoni nga kjo gjysmë e dytë e gushtit: nëse do të krijohen mundësi për beqarët, është mirë të mos i humbisni. Ata që kanë qenë të zënë për ca kohë duhet të jenë të kujdesshëm që të mos bien në tundime të lehta. Për shkak të keqkuptimeve apo zhgënjimeve, do të jetë e nevojshme të bëni më shumë përpjekje për të kaluar testet, veçanërisht nëse ato janë profesionale dhe/ose ekonomike.

Gaforrja-Kohët e fundit kanë sjellë energji dhe dëshirë të re për të bërë: favoret e Hënës sugjerojnë të përfitoni nga kjo e diel. Nëse kohët e fundit në familje ka pasur grindje apo keqkuptime, mësimet do të jenë të dobishme për rivendosjen e marrëdhënieve të mira.

Luani-Energjia që tregoni në këtë periudhë mund të pushtojë shumë njerëz: vitaliteti mund të japë fryte të veçanta në fushën sentimentale. Në sferën familjare, nga ana tjetër, është rasti i rregullimit të marrëdhënieve të komprometuara nga keqkuptimet e shkaktuara nga këndvështrime të ndryshme.

Virgjëresha-Prirja juaj për të mbajtur gjithçka nën kontroll dhe për të mbillogaritur mund të dëmtojë qetësinë e nevojshme. Puna premton projekte të favorshme në funksion të sezonit të ri; dashuria, nga ana tjetër, po zbulon shumë nervozizëm.

Peshorja-Puna ka sjellë shumë më tepër se një problem muajt e fundit. Situata e përgjithshme ende nuk është zgjidhur plotësisht, por nëse asgjë tjetër po rikuperohet dhe është e mundur të projektohemi me optimizëm drejt së ardhmes. Sot është shumë e padëshirueshme të hidheni në provokime dhe diskutime të kota.

Akrepi-Periudha po nxjerr në pah disa vështirësi; për ata që janë në mëshirën e problemeve ligjore së pari, por kurrsesi nuk jeni mendjeshkurtër. Kujdes këshillohet për të gjithë ata që janë duke ndërruar punë ose thjesht zyrë. Flirtimi i thjeshtë mund të japë kënaqësi, veçanërisht për më të rinjtë. Për një lidhje të gjatë, shmangni gënjeshtrat dhe premtimet e rreme.

Shigjetari-këshillohet të menaxhoni paratë tuaja në mënyrë metodike. Nëse keni ndërmend të realizoni një projekt, është mirë të studioni dinamikën për të përfunduar gjithçka brenda muajit shtator. Si beqarët, ashtu edhe personat e zënë, këtë të dielë mund të zënë punë dhe të përfitojnë nga yjet e favorshme.

Bricjapi-Nuk duhet të harrojmë kurrë se për ju 2023 është viti i zgjedhjeve të rëndësishme: si në vendin e punës ashtu edhe në atë sentimentale, ndaj ftesa është që të vazhdoni të realizoni projektet. Nëse kultivohen siç duhet dhe me vëmendjen e duhur, ëndrrat do të shkëlqejnë deri në fund të vitit.

Unori-Vendi i punës po përjeton bezdi ose lajme që po ju shtyjnë të diskutoni me partnerët dhe kolegët: padyshim ky mund të jetë një moment i përbërë nga zgjedhje të rëndësishme. Në çdo rast, kënaqësitë profesionale do të vijnë së shpejti. Rekomandimi, për këto ditë specifike, është të mos krijoni polemika të kota në fushën sentimentale: rrezikoni të komprometoni 15 gushtin tuaj.

Peshqit-Nëse ka kontrata pune apo projekte në ajër për t’u realizuar në muajin shtator, është mirë të përveshni mëngët dhe të mendoni për to duke filluar nga sot. Megjithatë, momenti më i frytshëm për zgjedhje të rëndësishme vjen në javën e fundit të muajit aktual. Ka ardhur koha për ndryshime dhe kjo do të çojë në përmirësime të qarta.

Të ngjashme