Astrologu Paolo Fox sot shpjegon me detaje

3 muaj më parë

Dashi-Jo çdo gjë do të shkojë mirë sot, por mos u shqetësoni, nesër do të jetë më mirë.
Mund të takoni edhe disa njerëz shumë të këndshëm, por shmangni përballjet pasi kjo është një ditë që duhet marrë me pak kripë. Në punë përqendrohuni në projekte afatgjata sepse ajo që filloni tani do të japë fryte të mëdha brenda një kohe të shkurtër. Jeni shumë të fortë dhe deri të hënën do ndiheni mirë.

Demi-Po përjetoni një moment të fortë transporti që ju jep pasion të madh, por në të njëjtën kohë mundim. Kini kujdes sepse idealizmi i tepruar mund të çojë në zhgënjime. Në punë, edhe pse jeni një person shumë konstruktiv, së fundmi keni pasur probleme me zgjidhjen e disa situatave. Jeni pak të lodhur, duhet të pushoni më shumë.

Binjakët-Po përjetoni një moment plot emocione dhe takime të reja stimuluese. Herë pas here keni ndjenjën se gjithçka që keni ndërtuar deri tani mund të dalë jashtë kontrollit. Në vendin e punës, ata që janë të vetëpunësuar mund të ndjejnë nevojën për të ndryshuar. Përpiquni të mbani nervozizmin tuaj me ilaçe natyrale.

Gaforrja-Tashmë jeni lodhur duke pritur, ndaj keni vendosur që do të bëni një luftë të vërtetë kundër atyre që nuk ju respektojnë. Nëse personi me të cilin po takoheni mendon se nuk mund të jetë i duhuri për ju, jeni krejtësisht i lirë të hiqni dorë nga gjithçka. Në punë keni mundësi të hapni rrugë të tjera, sfera ekonomike është e favorshme dhe do sjellë mundësi të mëdha. Duhet të pushoni më mirë dhe të kujdeseni më mirë për dietën tuaj.

Luani-Ju jeni shumë intolerant dhe durimi juaj tani ka arritur kufirin. Parajsa është në anën tuaj, ju jeni elegante dhe simpatike dhe sot dëshironi të përmirësoni imazhin tuaj. Të rinjtë që kërkojnë një punë të parë duhet të shkojnë në të gjitha fushat. Mundohuni të pushoni sa më shumë që të mundeni.

Virgjëresha-Sot Hëna është në favor dhe nëse jeni të pavendosur mes dy personave, mund të bëni një zgjedhje deri në fund të muajit.
Nëse personi pranë jush nuk ju do, më mirë shikoni përreth. Në punë do keni energji të mirë për të bërë zgjedhje të rëndësishme si ndryshimi i kursit apo mbyllja e një situate mjaft të mprehtë. Mirë për shëndetin tuaj pasi jeni duke pasur një rikuperim të përgjithshëm.

Peshorja-Për momentin jeni shumë simpatik dhe keni aftësinë për të tërhequr, përfitoni sa më shumë nga këto cilësi. Duhet të shmangni situatat shumë stresuese që ju shkaktojnë mendime. Ata që kanë biznesin e tyre dhe janë përballur me shpenzime të rëndësishme, tani e gjejnë qetësinë e tyre. Kohët e fundit keni qenë nën stres të madh, ndaj duhet të rimbushni bateritë.

Akrepi-Do të ishte më mirë të mos i shtynit diskutimet sepse sonte keni mundësinë t’i menaxhoni ato në mënyrën më të mirë të mundshme. Do të shihni që me kalimin e kohës do të arrini të kapërceni një hidhërim. Në punë përpiquni të jeni të duruar, nuk mund t’i merrni gjithçka menjëherë. Jeni shumë të tensionuar, duhet të përpiqeni të relaksoheni pak.

Shigjetari-Një kthesë e papritur do të vijë në jetën tuaj të dashurisë, Venusi dhe Marsi janë të favorshëm, ndaj do t’i japin avantazh dashurisë dhe pasionit. Në punë do të duhet të keni një debat të vogël për të treguar se çfarë vleni, por mos u shqetësoni është një çështje e vogël. Lajm i mirë për shëndetin tuaj sepse terapitë që do të filloni tani janë të favorshme.

Bricjapi-Nëse jeni beqar, mos humbisni më kohë, duhet të takoni njerëz të rinj dhe ndoshta edhe të merrni pjesë në disa festa. Hëna në opozitë sjell pak eksitim. Karriera është e favorizuar, por nëse duhet të bëni kërkesa, është mirë ta bëni tani sepse përgjigjet e rëndësishme do të vijnë në fund të muajit. Studentët janë gjithashtu të preferuar. Ju keni marrë ritmin e duhur për të promovuar mirëqenien tuaj, ndaj mos e teproni.

Ujori-Më në fund është kthyer një sens i shëndoshë dhe aftësia për të jetuar histori për atë që janë, pa hezitim. Nëse keni pasur disa keqkuptime në marrëdhënien tuaj në çift apo me një mik, është më mirë të shikoni më tej dhe të mos mendoni shumë për këtë. Në punë këto ditë do ketë shumë polemika, duket se jeni keqkuptuar nga të tjerët. Për sa i përket shëndetit tuaj, mos e sforconi shumë stomakun, ndaj hani më shëndetshëm.

Peshqit-Kujtimet e këqija tani janë larg dhe tani mund të jetoni një periudhë më të mirë, në fakt mund të vijnë përgjigje, lajme ose telefonata të rëndësishme. Në punë bëni të gjitha kërkesat, mos u trembni dhe nuk do të pendoheni. Lajm i mirë për shëndetin tuaj sepse po kaloni një rikuperim të shkëlqyer psikofizik dhe keni gjetur qetësinë tuaj që është gjithashtu ngjitëse.

Të ngjashme