Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox sjell parashikimet e së premtes

6 Tetor, 2023 | 10:35 am

Dashi-Vjen një moment rikuperimi edhe nëse e sotmja sjell akoma pak stres. Mbërrijmë të rraskapitur në mbrëmje. Megjithatë, ky qiell favorizon aftësinë për veprim dhe dëshirën për t’u përmirësuar. Dashuritë e reja janë të rëndësishme.

Demi-Me Jupiterin në shenjën tuaj, me shumë mundësi e keni gjetur veten në një pozicion komandues, në një rol drejtues, por me koston e nevojës për të sakrifikuar diçka. Fillon një periudhë përgjegjësie dhe projektesh të reja dhe në dashuri shikoni gjithmonë përpara.

Binjakët-Dëshira për të bërë është e madhe, po ashtu edhe krijimtaria, edhe nëse nuk ndiheni plotësisht të kënaqur në punë, ndoshta sepse jeni në një mjedis jo të mirë me njerëz që nuk ju kuptojnë. Marrëdhëniet problematike të dashurisë duhet të trajtohen me kujdes.

Gaforrja-Ka disa probleme në punë dhe madje mund të merreni në pyetje sepse bëni shumë. Nga ana tjetër, marrëdhëniet e dashurisë kanë yje interesante. Vetëm kini kujdes nga disa xhelozi në çiftet e vjetra.

Luani-Ju duhet të rizbuloni pak entuziazëm që zakonisht ju dallon. Kohët e fundit keni bërë zgjedhje nga krenaria dhe jo aq nga pasioni, përpiquni ta rregulloni. Ka pasur ndryshime të qarta në jetën tuaj, por ju keni filluar të merrni frymë. Në punë dhe në dashuri, largoni ata që nuk ju meritojnë.

Virgjëresha-Emocionet janë sërish protagonistët e jetës suaj dhe nga java e ardhshme edhe Venusi do të hyjë në shenjën tuaj. Jeni njerëz shumë të përkushtuar ndaj punës, por pas stresit të madh të kësaj periudhe, keni nevojë të fortë për dashuri dhe qetësi.

Peshorja-Prej tre muajsh jeni në një luftë të vazhdueshme mes vështirësive në punë, forcës fizike që ju ka munguar dhe disa tensioneve të tepërta, madje edhe në dashuri. Pikërisht në këto momente mund të verifikohet stabiliteti i një marrëdhënieje. Jeni në një fazë të rimendimit total për gjithçka.

Akrepi-Ky Venus në tranzit të vështirë krijon disa bezdi dhe shqetësime dhe madje edhe çiftet më të qëndrueshme kanë disa vështirësi. Së shpejti, megjithatë, do të vijnë kohë më të mira, kështu që gjithmonë shikoni përpara.

Shigjetari-Ju keni qenë veçanërisht të shqetësuar dhe nervoz nëse jo plotësisht të mërzitur për disa kohë. Ju dëshironi të bëni gjëra të ndryshme. Kjo ditë është përgjithësisht e favorshme, por në dashuri është më mirë të flisni gjithmonë qartë.

Bricjapi-Megjithëse kjo është një periudhë e rëndësishme për evolucionin tuaj, ajo sjell pak tension dhe ngadalësim. Do të dëshironit diçka më shumë, por shfrytëzojeni këtë moment për të bërë plane për të ardhmen.

Ujori-Ju keni një dëshirë të madhe për të revolucionarizuar jetën tuaj edhe nëse ta bëni këtë papritur është fjalë për fjalë e pamundur. Jepi kohe. Nëse keni një dashuri të rëndësishme, përpiquni ta mbroni atë.

Peshqit-Këto ditë duket sikur gjithçka ju kushton shumë përpjekje. Për fat të mirë, kundërshtimi i Mërkurit ka përfunduar, por njëfarë stresi mbetet ende. Tetori për dashurinë do të jetë një muaj sqarimesh.

Të ngjashme