Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox sjell parashikimet e datës 5 dhjetor

5 Dhjetor, 2023 | 8:30 am

Dashi-Jeni kapur në shumë situata në këtë periudhë me një javë që mes të enjtes dhe të premtes sjell një siklet. Këshilla është të matni fjalët tuaja këto ditë. Kjo javë duhet jetuar me shumë vëmendje.

Demi-Disa mosmarrëveshje familjare ose sentimentale mund të kthehen në modë, kështu që nëse keni një marrëdhënie të vazhdueshme, prisni ndryshime dhe grindje. Në këtë muaj dhjetor dashuria është paksa e komplikuar. Këshilla është të përfitoni nga hëna në aspektin e mirë që sjell më shumë energji në punë.

Binjakët-Këto ditë ka tensione të vogla. Tashmë dje ka pasur një moment stresi dhe polemika të vjetra rikthehen. Ndiheni të sulmuar nga të tjerët dhe ky është efekti i planetëve të kundërt. Kini kujdes që të mos merrni gjithçka kokë më kokë.

Gaforrja-Ky Merkur i kundërt përfaqëson nevojën për të kuptuar se cilat janë nevojat tuaja të reja dhe të familjes suaj. Mes të enjtes dhe të premtes do të ketë një moment tensioni të fortë.

Luani-Nuk ka asnjë pengesë për ju që nga natyra nuk ndaloni kurrë por në këtë ditë ka një dyshim të vogël në lidhje me një ndjenjë. Kohët e fundit çiftet afatgjatë mund të kenë marrë gjithçka si të mirëqenë. Dhjetori do të jetë muaji që do t’i ftojë ata që dyshojnë në dashuri të flasin qartë.

Virgjëresha-Ka një qartësi të madhe mendore që ju lejon të kapërceni pengesat e krijuara nga kundërshtimi i Saturnit. Kohët e fundit keni bërë gjithçka vetëm dhe ndiheni sikur nuk keni ndihmën e askujt. Mos e humbisni dashurinë sepse ajo mund të jetë në përmirësim.

Peshorja-Duhet thënë se të enjten dhe të premten hëna do të kalojë tranzit nëpër shenjën tuaj, ndaj planifikoni një takim të veçantë ose diçka të këndshme për të bërë me partnerin tuaj. Kohët e fundit ka pasur një bllokim personal por tani fillojmë sërish.

Akrepi-E shtuna dhe e diela do të jenë të veçanta me Hënën dhe Venusin në shenjën tuaj. Planifikoni një takim pasionante sepse fundjava do jetë shumë intriguese. Ka më pak ankth se në muajt e kaluar dhe përgjigjet e mira do të vijnë.

Shigjetari-Që nga e hëna keni qenë pak nën mot. Ndoshta ka shumë gjëra për të bërë dhe nervozizmi kalon nga çatia, por të enjten dhe të premten yjet do të jenë më të mirë. Ky qiell premton diçka të mirë edhe në dashuri.

Bricjapi-Merkuri që kalon në shenjën tuaj është një ndihmë e mirë në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve të hapura. 2024 është një vit i rëndësishëm me muajt e parë të një rëndësie të madhe. Vetëm jini pak më të shpejtë në lëvizjet dhe vendimet tuaja të ardhshme. Projektet e reja të favorizuara brenda gjashtë muajve.

Ujori-Ka shumë tensione dhe provokime në jetën tuaj dhe për shumë gjëra do të jeni të detyruar të filloni nga e para. Jeni shumë të fokusuar në punë, studim, gjëra praktike ndërsa dashuria është në plan të dytë.

Peshqit-Kjo ditë është ende nën një hënë të kundërt, por nuk ka yje të rëndë nga java e kaluar dhe fundjava do të jetë e bukur për dashuri. E shtuna 9 dhe e diela 10 do të jenë ditë frymëzuese dhe do t’u japin hapësirë ​​ideve të rëndësishme ose do të japin një intuitë të lumtur. Ka zgjedhje për të bërë këtë javë.

Të ngjashme