Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox sjell parashikimet e datës 26 gusht

26 Gusht, 2023 | 10:53 am

Dashi-Ekziston dëshira për dashuri, për të kaluar kohë të këndshme me partnerin ose për beqarët, për të takuar ndonjë shpirt të afërm. Duhet t’i kushtojmë vëmendje çështjeve ekonomike dhe të menaxhojmë me kujdes angazhimet e punës. Dita e sotme ofron më shumë stimuj gjatë mëngjesit sesa pasdite, ndoshta paksa e plogësht.

Demi-Ekziston një rrugë e favorshme që ju lejon të ndani kohën dhe emocionet me njerëzit e tjerë: për këtë arsye favorizohen dashuria ose miqësitë e mira. Krahasuar me të kaluarën, problemet në vendin e punës ju bëjnë të vuani më pak, në pritje të një përgjigjeje që vjen në mes të shtatorit.

Binjakët-Me yjet në favor dhe një hënë të kundërt, ka disa aspekte në procesin e përmirësimit. Dashuri e mirë, përderisa ka të paktën iniciativa minimale. Prandaj, organizoni një fundjavë të këndshme, të aftë për të sjellë takime të këndshme dhe, ndoshta, njohje të reja. Për të zgjidhur me qetësi vonesat dhe shqetësimet e punës javën e ardhshme.

Gaforrja-Rekomandimi i vetëm por i rëndësishëm është të harroni hidhërimet e vogla që mbani me vete dhe të ecni përpara pa mendime të dyta. Viti 2023 mbetet një vit i favorshëm dhe në javët në vijim do të jetë edhe më e lehtë për të menaxhuar zgjedhjet e punës dhe projektet e rëndësishme.

Luani-Sigurisht që ka akumulime tensioni dhe gjendje dobësie: problemet fizike, së bashku me sjelljet jo shembullore që dikush ka pasur ndaj jush, kanë favorizuar disa shqetësime. Stresi në vendin e punës do të rikuperohet së shpejti, por për fundjavë këshillohet një dozë e mirë relaksi.

Virgjëresha-Vipat e mira po trokasin në derë këtë fundjavë, të sjella direkt nga Venusi. Sigurisht që është e nevojshme të mos grumbulloheni shumë dhe të përgatiteni mirë për t’u rikthyer në lojë, por me dashuri mund të kaloni orë të lumtura. Gënjeshtrat dhe çështjet ekonomike mund të shkaktojnë tensione të mëtejshme në çiftet që po ndahen.

Peshorja-Saturni është aktualisht shkaku i pasigurive, bllokimeve dhe rikthimeve; por me Jupiterin favorizohen ndryshimet. Sigurisht që duhet të lëmë pas gjëra që nuk kënaqin më dhe nëse mbështeten disa çështje ekonomike dhe juridike mund të kapërcehen dalëngadalë. Ndjenjat e reja presin të lulëzojnë.

Akrepi-Dita e sotme shënon një rikuperim të lehtë nga pasiguritë e fundit. Ju vazhdoni të prisni për disa shpërblime dhe disa prej jush janë në proces të ndryshimit të punës. Në dashuri mund të ketë një mundësi për të sqaruar marrëdhëniet së fundmi plot me të pathëna dhe keqkuptime. Beqarët e sapolindur nuk duan ende të angazhohen seriozisht për një lidhje tjetër.

Shigjetari-Ju duhet të përfitoni nga një ditë me një Venus dhe Hënë të favorshme në shenjën tuaj: nëse dikush ju ka zhgënjyer tani dëshironi të vazhdoni: muajt e fundit dikush nuk i ka përmbushur pritshmëritë tuaja. Do të ishte koha për të zgjeruar rrethin e njohurive.

Bricjapi-Ditët aktuale po rezultojnë të favorshme. Falë angazhimit të vendosur tashmë ka stabilitet dhe dëshirë për të bërë dhe, pasi kemi punuar tokën për një kohë të gjatë, ka ardhur koha për t’u rikthyer në lojë. Nuk përjashtohen edhe dashuritë intensive, përderisa gjendet një ekuilibër i përgjithshëm.

Ujori-Për shumë prej jush muajt e fundit kanë qenë të paplotësuar, ndoshta për shkak të përvojave të reja zhgënjyese dhe dërrmuese të jetës. Tani ka një dëshirë për shëlbim, në disa raste për të thyer rregullat. E rëndësishme është të mos nervozoheni shumë për projektet e pasuksesshme, të cilat shkaktojnë shumë stres.

Peshqit-Pritet një ditë fillimisht kritike me një përmirësim pasdite: ndoshta agjitacioni është për shkak të ndryshimeve dhe projekteve të reja, të cilat ju bëjnë të pasigurt. Në dashuri, keqkuptimet duhen mbajtur larg; ata që kanë qenë së bashku për një kohë të shkurtër duhet të kuptojnë se sa përmbushëse është marrëdhënia.

Të ngjashme