Astrologu Paolo Fox sigurohet çdo mëngjes të sjellë parashikimet i pari

11 Qershor, 2024 | 10:21 am

Dashi: Sot do të keni shumë yje në krah. Do të jeni në gjendje të ekspozoni veten, të thoni atë që mendoni pa pasur frikë nga pasojat. Janë ditë interesante edhe për çiftet, të dashuruarit apo për ata që duan të kenë një takim të veçantë.

Demi:Edhe sot hëna në aspektin e kundërt mund të shkaktojë stres, madje edhe dëshirën për të prishur gjithçka. Tranziti i kaluar i Jupiterit ka nxjerrë në pah të gjitha qoshet e errëta të jetës suaj dhe ka zbuluar ata njerëz që mendonit se ishin besnikë, por që nuk ishin.

Binjakët: Po kaloni një fazë me interes të madh. Çdo ditë që kalon shtohet dëshira për të lënë pas kujtimet e lidhura me të shkuarën, vështirësitë e muajve të mëparshëm, sidomos në dashuri. Këto tranzite të reja rrisin kreativitetin: Binjakët më kreativë, artistët, do të përfitojnë nga kjo.

Gaforrja:Janë ditë të dobishme për të rizgjuar ndjenjat, për të rikthyer dashurinë në plan të parë. Aq më tepër nëse keni parasysh që nga java e ardhshme Afërdita do të hyjë në shenjën tuaj. Duhet ta çlironi zemrën nga tensionet dhe pakënaqësitë e vjetra dhe t’u lini vend emocioneve më të bukura. Favorizoni pajtimet dhe afrimet.

Luani: Ditët e para të javës do ju japin shumë vendosmëri dhe energji. Bëhuni gati për sfida të reja për të kapërcyer. Vetëm të lindurit në fund të korrikut duhet ta teprojnë, sepse kalimi i ri i Marsit në Demi mund t’i bëjë ata të ndihen më të lodhur se ç’duhet.

Virgjëresha: E sotmja premton të jetë një ditë interesante, edhe nëse më e mira do të vijë mes të mërkurës dhe të enjtes, kur Hëna hyn në shenjën tuaj. Do të jetë një shije e vogël e asaj që do t’ju ndodhë në ditët në vijim kur edhe Venusi do të aktivizohet sërish. Më në fund shërohemi!

Peshorja: Sot yjet do të nxisin një dëshirë të përtërirë për butësi, për të luajtur, për të qenë mes njerëzve, madje edhe për t’u dashuruar. Të gjitha marrëdhëniet që përfunduan keq duhet të harrohen, nëse nuk dëshironi të keni mosmarrëveshje të reja në gjysmën e dytë të qershorit, kur Afërdita do të jetë e kundërta.

Akrepi: Sot do të jetë një tjetër ditë mjaft e ndërlikuar. Tensionet mund të rriten, ritmi do të jetë më i shpejtë. Ata që janë të përfshirë në negociata, ata që po përpiqen të mbyllin një marrëveshje, mund të marrin diçka më shumë në ditët e ardhshme. Këto janë ditë përgatitjeje për gjysmën e dytë të muajit që do t’ju lejojë të përjetoni një rikuperim të rëndësishëm.

Shigjetari: Nëse keni tension të thellë që nga fundi i majit, duhet të bëni përpjekje që të mos e shfryni atë nga jashtë, por të kontrolloni agjitacionin që ndjeni. Kujdes nga thashethemet! Nuk duhet t’u besoni njerëzve që nuk janë shumë besnikë.

Bricjapi: Sot me Marsin sërish aktiv do të mund të festoni rezultate të mira dhe objektiva të rëndësishëm të arritur. Megjithatë, në ditët në vijim, yjet do t’ju ftojnë ta trajtoni veten me më shumë momente relaksi: keni akumuluar shumë stres!

Ujori: Sot Hëna në opozitë mund të krijojë vështirësi të reja, pak tension për një person. Do të duhet shumë kujdes, është më mirë të shmangni polemika të panevojshme. Të gjitha propozimet e këtyre ditëve do të duhet të shqyrtohen me shumë kujdes.

Peshqit: Sot do të nisë një rikuperim i cili do të arrijë kulmin duke filluar nga gjysma e dytë e qershorit. Dikush mund të ketë mendime të dyta nëse thotë ose ka bërë diçka shumë të rrezikshme në fillim të qershorit

Të ngjashme