Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox ka gjithçka gati për secilën shenjë

22 Gusht, 2023 | 10:27 am

Dashi-Hëna e favorshme ju lejon të mendoni për projekte të reja, që do të zbatohen nga shtatori. Ndoshta ju jeni zhgënjyer nga dikush: bujaria juaj nuk është shlyer gjithmonë, siç e prisnit. Një ngërç në fushën sentimentale: duhet të armatoseni me durim.

Demi-Aspekti ekonomik dhe profesional nxjerr në pah hutimet dhe ankthet; edhe për këtë fillimi i kësaj jave duket mjaft i plogësht. Nëse ndodhin ngjarje të paparashikuara familjare ose sentimentale, nuk duhet të nxitoni: rikuperoni pak energji përpara se të ndërhyni me vendosmëri.

Binjakët-Kjo fazë e gushtit është thelbësore për të rikuperuar energjinë e humbur gjatë rrugës; edhe nëse ata me aktivitete pune ose përgjegjësi mendojnë se mund të bëhet më shumë për të arritur rezultatet e dëshiruara. Në fushën sentimentale dikush është distancuar nga partneri – emocionalisht apo fizikisht – por këshillohet që të flitet më qartë.

Gaforrja-Pas një fundjave stresi dhe agjitacioni ndjehen mbetjet. Tani, megjithatë, duhet të rifitojmë forcat dhe disa ditë shkëputje nga rutina e përditshme u rekomandohet të gjithë atyre që mund të largohen. Duhet të tregoheni pak më bujar me të tjerët, t’u jepni diçka më shumë njerëzve që ju duan.

Luani-Gjysma e parë e kësaj jave është e mbushur me nervozizëm: ndjeheni sikur nuk mund të përballoni përgjegjësinë dhe lodhjen. Për shumë është një shtet për shkak të përgjegjësive dhe ndryshimeve të reja. Do të ishte rasti të mos ngriheshin polemika të panevojshme në të ardhmen e afërt dhe të kujdeseshim më mirë për pamjen fizike dhe shëndetin.

Virgjëresha-Zgjedhjet e gabuara të muajve të fundit kanë ndihmuar që sot të filloni rrugët dhe strategjitë fituese, duke i kushtuar më shumë vëmendje gjërave thelbësore dhe duke lënë mënjanë rreziqet e panevojshme. Është e mundur të zhvillohen projekte të reja dhe terreni për çifte të lidhura ngushtë është veçanërisht pozitiv: yjet janë në anën tuaj.

Peshorja-Periudha mund të jetë pjellore për të lënë mënjanë rrugët e pakënaqshme, edhe nëse disa do ta gjejnë veten duke diskutuar (sidomos problemet ekonomike) me ish të dashurit. Nga ana tjetër, Afërdita e favorshme të jep hijeshi dhe besim. Mbani një sy në formën tuaj fizike: nuk duhet të neglizhohet.

Akrepi-Këto janë ditë të dobishme, para së gjithash, për të gjetur pak forcë. Shumë prej jush po dridhen sepse do të kishte më shumë siguri për muajt e ardhshëm: është e rëndësishme të hiqni qafe ngarkesat dhe dyshimet, edhe nëse disa situata ju kanë rënë pa paralajmërim. Dashuria tani është në mëshirën e uljeve dhe uljeve të momentit.

Shigjetari-Ndodhta dashuria është aspekti më i mirë i këtyre ditëve, i cili gjithashtu na lejon të shohim fundin e gushtit me një këndvështrim të mirë. Për beqarët favorizohen takime të reja dhe interesante. Në pak ditë më në fund do të nisë rikuperimi i forcës fizike dhe mendore.

Bricjapi-Stresi dhe lodhja janë ende të perceptueshme, por rruga drejt rikuperimit është marrë. Shumë angazhime kanë sakrifikuar sferën e dashurisë: çiftet e vjetra mund të bëjnë projekte më të pjekura; ata që kanë lindur kohët e fundit mund të përpiqen të kalojnë në një hap më të pjekur dhe të vetëdijshëm.

Ujori-Shumë prej jush tani po jetoni me dyshime dhe shqetësime, për shkak të zgjedhjeve të gabuara ose fjalimeve të dështuara në punë. Tashmë favorizohen diskutimet dhe keqkuptimet e kota në fushën sentimentale: duhet të merrni frymë dhe të hiqni qafe paqartësitë dhe konfuzionin.

Peshqit-Hëna do t’ju ndihmojë të mendoni për projekte interesante, të zhvilloni ide në funksion të shtatorit. Edhe nëse rrethina juaj sjell mosmarrëveshje, shumica prej jush do të dalin në krye. Keni dhënë kaq shumë, duke marrë më pak se sa pritej: zhgënjimi është i dukshëm, por nevojitet pak durim.

Të ngjashme