Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox ju uron një muaj të mbarë tetori

2 muaj më parë

Dashi-Momenti i ndarë përgjysmë për Dashin, i cili në pjesën e parë do të jetë në linjat e shtatorit por dalëngadalë do të lejojë që profili të gjejë një logjikë të rafinuar. Dashit do t’i duhet thjesht të mbajë pak mënjanë impulsin e tyre në veprime.

Demi-Demi do të përfitojë, ose mund të përfitojë nga një moment dukshëm pozitiv në dashuri. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht “lajm” por edhe vazhdimësi e situatave pozitive. Nëse këto janë të pranishme në sasi të kufizuar, atëherë Toro do të jetë në gjendje të kujdeset për marrëdhënien.

Binjakët-Disa argumente të mundshme dhe të padëshiruara nga ana e shenjës do të jenë “të bezdisshme” dhe shenja absolutisht do të shtyhet të perceptojë negativisht pjesën e parë të muajit. Nëse arrin të bëjë pak “pastrim” në miqësitë e tij më të gjera, gjithçka do të jetë fitim.

Gaforrja-Disa personalitete gjatë muajit do tentojnë ta bëjnë profilin shumë nervoz. Gaforrja do të duhet absolutisht të përqendrojë përpjekjet e tij në nivele të shumta, duke i dhënë rëndësi veçanërisht kontekstit të punës, i cili shpesh shpërfillet disi. Progresi do të jetë i rëndësishëm, por jo i menjëhershëm.

Luani-Përparim i mirë në dashuri, veçanërisht sepse do të rifitojë një pjesë të sharmit të tij, paksa i “shpërndarë” gjatë javëve të fundit. Megjithatë, ndjekja e pushtimeve të vjetra nuk do t’ju ndihmojë, do t’ju duhet të zgjeroni horizontet tuaja.

Virgjëresha-Fazë jothemelore por e rëndësishme në punë, por nuk do të pritet ndonjë përparim i madh nga pikëpamja financiare. Kujdes nga shpenzimet “të çmendura”!

Peshorja-Peshorja duhet të dëgjohet dhe kjo do t’i bëjë disa njerëz të “lënë mënjanë” në pjesë të ndryshme të muajit. Megjithatë, ne nuk duhet të gjykojmë para se të mos dimë sa duhet për situatat personale.

Akrepi-Kërkon ndihmë të madhe në fushën konservatore: Akrepi do të ketë prirjen të dëshirojë të bëjë gjithçka vetëm, gjë që është e pamundur dhe praktikisht e paparashikueshme. Por edhe ai do të duhet të jetë në gjendje të mashtrojë me angazhimet e tij të ndryshme.

Shigjetari-Tetori do të sjellë gjëra të reja, por ndoshta Shigjetari në përgjithësi do të jetë më i vendosur për të ecur në rrugët e përshkuar tashmë. Mund të jetë mirë në çdo kontekst, por jo në vendin e punës.

Bricjapi-Nuk është një muaj shembullor për Bricjapin, i rrethuar nga forma të reja të stresit të mundshëm. Shenjës do t’i duhet të gjejë një ekuilibër përpara se të zhytet në çështje të rëndësishme.

Ujori-Ujorit i duhet pak kohë për t’u përshtatur me ritmet e reja dhe kjo do të duhet të bëjë që ai të bëhet selektiv.

Peshqit-Kushtet në vendin e punës për Peshqit janë të shkëlqyera, me pak shqetësime dhe plane që do të ecin me shpejtësi në hapa të gjerë. Megjithatë, kini kujdes që të mos i “lëni” pas kolegëve.

Të ngjashme