Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox ju uron një muaj të mbarë shtatori

1 Shtator, 2023 | 10:01 am

Dashi-Falë lidhjes së Hënës me Venusin në shenjën tuaj, sot dhe nesër do të jenë në gjendje të sqarojnë disa situata që kanë kaluar keq prej disa kohësh dhe, në të njëjtën kohë: në dashuri si në punë, do të hapen ata që kapërcejnë grackat më të mëdha. perspektiva interesante tashmë duke filluar të dielën.

Demi-Shumë prej tyre kanë akumuluar stres të rëndë gjatë verës: në raste të tilla, rifitimi i forcës mbetet prioritet; për të hedhur më shumë dritë mbi lidhjet e dashurisë të lënë pas dore. Një lajm i mirë përpara për ata që presin lajme të mira për prioritetet: Shtatori do të jetë një muaj i mirë.

Binjakët-Ekziston një dëshirë për t’u rikthyer në lojë: kjo është e vërtetë si për përkthyes të pavarur ashtu edhe për punonjësit, të cilët kanë nevojë për garanci më të mëdha. Në dashuri mund të ketë pasur pak agjitacion, por faza e rikuperimit tashmë mund të materializohet nga nesër.

Gaforrja-Do të ishte me vend të bëni një bilanc sqarues, të kuptoni se cilat janë prioritetet dhe gjërat që janë të gabuara. Pas zhgënjimeve dhe pikëllimeve lind dëshira për të zgjuar dëshirat e fjetura. Sytë hapur sepse shumë prej jush janë në pritje të mundësive në fushën e dashurisë.

Luani-Hëna e favorshme, e kombinuar me Marsin, mbi të gjitha rinis marrëdhëniet pozitive, nga dashuria në miqësi. Në mjediset e punës dhe studimit, mund të ketë rrugë për rishikim, më shumë përgjegjësi për të marrë, por zgjidhja e problemeve është afër.

Virgjëresha-Pas disa arsyetimit dhe modifikimeve që ju kanë lejuar të kapërceni krizat dhe dhimbjet, ka pak lodhje të mbetur, nervozizëm të përgjithshëm: është absolutisht e nevojshme të shmangni diskutimet sterile. Ndjenja juaj e përgjegjësisë ju ka bërë të lini mënjanë hobi dhe pasionet tuaja: mund të lini mënjanë projekte që nuk ju interesojnë më.

Peshorja-Për të mos zvarritur dyshimet dhe hezitimet gjatë gjithë fundjavës, sot do të ishte e përshtatshme të shprehni dyshimet tuaja, të komunikoni hutimet tuaja personale; në përgjithësi për të përcaktuar marrëdhëniet që ju kanë lënë plot pyetje për një kohë të gjatë. Për ta bërë këtë, përdorni metodën dhe durimin.

Akrepi-Po shkojmë drejt rrugëve të rikuperimit, të ndryshimeve: sigurisht që mund të ketë pak shqetësim për ata që kanë ndërruar punë, por nga ana tjetër ju është ringjallur dëshira për sfida të reja, dëshira për t’u përballur. situata stimuluese të punës dhe sentimentale.

Shigjetari-Pas një fillimi të plogësht, pasditja e sotme dhe fundjava ofrojnë momente të favorshme, të cilat mundësojnë kapërcimin e akumulimeve të tensionit të fundit. Sugjerimi është që të zgjidhen keqkuptimet me kolegët e punës dhe anëtarët e familjes. Vështrimet aktuale për dashurinë mund të çojnë në diçka të madhe në të ardhmen.

Bricjapi-Ngarkesat e punës shpesh ju bëjnë më mirë gjithçka, por edhe nëse besoni shumë në një projekt, është mirë të shkëputeni herë pas here; edhe sepse shumë ju kërkojnë këshilla se si të zgjidhni dyshime ose probleme të caktuara. Duhet të kapërcejmë disa aspekte kritike në marrëdhëniet në çift: për ata që duan të hedhin hapa të rëndësishëm (nga martesa në bashkëjetesë) viti 2023 mbetet një vit i rëndësishëm.

Ujori-Fundjava është interesante për ata që kanë projekte dhe aktivitete,mundësi dhe ide në horizont (edhe nëse duhen përcaktuar). Megjithatë, disa prej jush janë marrë nga rezolutat e natyrshme në sferën sentimentale, por jo të gjithë ata që përjetojnë marrëdhënie të kota kanë dëshirën për të bërë angazhime më të mëdha.

Peshqit-Kjo mund të jetë një ditë interesante, por do të ketë disa paqartësi dhe vështirësi. Duhet të shmangen diskutimet me ata që kanë pikëpamje të ndryshme; disa marrëveshje mund të çojnë në trazira dhe paqartësitë rrezikojnë t’ju lëndojnë. Vjeshta do të sjellë gjëra të reja: idealja do të ishte të arrije atje me qetësinë e duhur.

Të ngjashme