Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox ju uron një muaj të mbarë nëntori

4 muaj më parë

Dashi-Këto janë ditë të lodhshme por edhe produktive. Nëse keni kohë që dëshironi të riktheheni në lojë, do të jeni gjithashtu në gjendje të sqaroni çështjet e pazgjidhura edhe nëse ka një rënie të lehtë të përgjithshme, veçanërisht në nivel fizik.

Demi-Rekomandimi është të tregoheni të kujdesshëm në dashuri, sepse kundërshtimi ka ardhur që nga mesi i tetorit që tregon një konflikt. Megjithatë, ato janë vetëm hije kalimtare. Përpiquni të gjeni qetësinë si në dashuri ashtu edhe në punë ku keni përjetuar probleme të ndryshme.

Binjakët-Këto janë ditë të veçanta. Disa tensione mbeten me Venusin disonante. Edhe nga pikëpamja financiare ka probleme për të zgjidhur. Këto ditë është më mirë të shmangni përplasjet e drejtpërdrejta.

Gaforrja-Është një moment i rëndësishëm për ty që të shtyn të shpengosh veten pas një momenti gri. Vetëm kushtojini vëmendje disa tensioneve në lidhje me paratë dhe punën. Në këtë muaj të ri të nëntorit, lëreni veten më shumë në dashuri dhe do të ketë mundësi për të demonstruar vlerën tuaj në nivel profesional.

Luani-Takimet janë të inkurajuara ndaj mos shmangni si daljet personale ashtu edhe ato profesionale. Nga shkurti e deri më sot ka pasur shumë tensione dhe përgjegjësi, por tani mund të rifillojmë me më shumë forcë. Është koha për t’u përmirësuar, Nëntori do të sjellë një kthesë pas ditës së 8-të.

Virgjëresha-Nëse keni një projekt për të filluar, mos u dorëzoni. Kjo është një periudhë me Saturnin e kundërt e cila sjell ndryshime të vazhdueshme por kjo është një javë e bukur. Pak harmoni i kthehet dashurisë. Mos jini shumë të turpshëm dhe të matur në dashuri, vlerësoni ndjenjat tuaja.

Peshorja-Gjërat janë më mirë se në fillim të tetorit. Disa shqetësime mbeten por nga pikëpamja e punës ka të reja dhe ndryshime të mira. Kthehet edhe optimizmi.

Akrepi-Këto ditë janë të bukura me jo pak planetë në shenjën tuaj. Edhe nëse mbetet ndonjë mosmarrëveshje në punë, do të ketë diçka më shumë. Dashuria gjithashtu zgjohet.

Shigjetari-Një projekt mund të japë kënaqësi të madhe dhe këta yje rrisin aspektin profesional. E meta e vetme ka të bëjë me sferën sentimentale e cila mbetet pak e njollosur. Kujdes nga mosmarrëveshjet.

Bricjapi-Duhet të shmangni konfuzionin dhe të ndaloni për një moment. Kjo është një kohë zgjedhjesh dhe nuk ju mungon vendosmëria. Nga dita e 8-të çështjet e dashurisë do të duhet të menaxhohen me më shumë vëmendje. Për ju është ose e zezë ose e bardhë, kështu që nëse disa marrëdhënie janë në ekuilibër, me siguri do të thoni ndaloni.

Ujori-Është e rëndësishme të mbani nën kontroll tensionin. Nëse fillojnë projekte të reja, kënaqësia mund të mos vijë menjëherë. Dëshironi të bëni gjëra të ndryshme, të ndryshoni peizazhin.

Peshqit-Ky është një qiell që mundëson shërim të mirë. Rezultatet më të mira vijnë. Nga java e ardhshme nuk do të jetë më as Venusi kundër saj kështu që ndjenjat do të përmirësohen. E enjtja dhe e premtja janë shumë intriguese.

Të ngjashme