Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox ju uron një muaj të mbarë!

1 Gusht, 2023 | 9:47 am

Dashi-ky është një qiell fuqie, dielli është aktiv, Venusi është interesant. Ajo që lind në këtë periudhë është e dobishme edhe për të ardhmen, mos i humbisni lajmet. Nga pikëpamja e kontakteve është një qiell më i mirë.

Demi-Ka mendime për çështje pronësie. Në punë ka situata që duhen sqaruar. Kjo gjendje astrologjike është kontradiktore për ndjenjat ndaj kushtojini vëmendje.

Binjakët-Ka yje të mirë, ky është një qiell i bukur mbi të gjitha për dashuri. Hapeni zemrën tuaj, rikuperoni një pasion. Tani jeni më të guximshëm pavarësisht se ka një ngadalësim në punë.

Gaforrja-Këto kohë janë pak të vështira, por vetëm sepse ka pasur një mbyllje në punë. Korriku ishte paksa i lodhshëm për ju por gushti sjell disa lajme të tjera, sidomos nga data 15 e muajit.

Luani-Ky Jupiter kundër nuk duhet të konsiderohet si një bllok në punë, përkundrazi, mund t’ju japë energji të madhe. Ndoshta ka shumë përgjegjësi ose ju bëni shumë për atë që ju jepet. Përkushtojuni dashurisë që është e rëndësishme. Afërdita dhe dielli janë të shkëlqyera. Në këtë periudhë do të mund të zbuloni se cilët janë njerëzit që ju duan vërtet.

Virgjëresha-Shikoni të ardhmen me logjikë të madhe, si zakonisht. Mërkuri dhe Marsi janë të aspektuar mirë me Jupiterin, kështu që ju mund të bëni më shumë. Dashuria do të përmirësohet nga tetori.

Peshorja-Më në fund ka një hënë në aspektin e shkëlqyer që ju lejon të rikuperoni pak emocionalitet. Mes marsit dhe majit keni pësuar një tradhti pune, ndoshta nga një partner, por mos u zemëroni.

Akrepi-Mos lejoni që në këtë periudhë të triumfojë mërzia apo qëndrimi kritik. Jeni nervoz dhe tensioni është i gjithi në vendin e punës dhe sentimental. Kujdes me Ujorin dhe Luanin.

Shigjetari-Ata që kanë biznesin e tyre do të vërejnë ngadalësime. Kjo periudhë është e mirë për marrëdhëniet, ata që nuk kanë një histori mund ta kërkojnë.

Bricjapi-Ky është një vit në të cilin do të bëni zgjedhje të rëndësishme. Do të ketë një rikthim në të kaluarën, por në një mënyrë pozitive. Dashuria duhet trajtuar më mirë.

Ujori-Duhet të mendoni me kujdes për financat me Jupiterin disonant. Kjo është një shenjë që lulëzon në utopi, por tani duhet të mbajmë këmbët në tokë. Kujdes nga fjalët në dashuri.

Peshqit-Dy ditë interesante me sigurinë se në këtë periudhë do t’ju duhet të bëni zgjedhje të dobishme për të ardhmen. Mos e rrezikoni, mos e rrezikoni. Kjo është një shenjë e vëmendshme ndaj detajeve, por kalon nga periudha në të cilat është e kujdesshme tek të tjerët në të cilat është “pa vetëdije”. Meqenëse opozita planetare po vijnë tani, është më mirë të mos jemi shumë luhatës. Në dashuri, çiftet e vjetra duhet të konfirmohen. Me disa shenja si demi dhe bricjapi mund të ndërtohet diçka më shumë. Mos e prishni këtë qiell me një Saturn shumë të mirë kalimtar duke qenë argumentues.

Të ngjashme