Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox ju uron një javë të mbarë me këto parashikime

20 Maj, 2024 | 8:49 am

Dashi-Pas një fundjave të keqe, sot gjërat tashmë janë më mirë. Kjo javë është shenja e ndryshimit: Mbërrin Venusi, Jupiteri dhe nga sot dielli është në favor, që do të thotë rikuperim i vitalitetit dhe iniciativës, veçanërisht në dashuri.

Demi-Mërkuri në shenjën tuaj ju kërkon të rishikoni llogaritë tuaja edhe duke marrë ndihmë nga një ekspert, një kontabilist, një konsulent Këtë mbrëmje hëna e keqe sjell nervozizëm, por mjafton edhe një devijim i vogël për të ndryshuar humorin dhe për t’u ndjerë më mirë.

Binjakët-Sot vjen dielli në shenjën tuaj, por është vetëm fillimi sepse po vijnë planetë të tjerë që do t’ju hapin rrugën. Është koha për t’u vënë re, shtyni projektet tuaja në maksimum, Afërdita rrit dëshirën për të dashuruar.

Gaforrja-Mëngjesi i sotëm do të jetë paksa i ndërlikuar, por me kalimin e orëve nga dita, edhe humori juaj do të përmirësohet. Ende vuani nga disa shqetësime fizike, do të jeni më mirë në mbrëmje, mjaft polemika, pohohuni por pa e ekzagjeruar.

Luani-Shumë lajme pozitive për ju këtë të hënë: nga sot dielli më në fund nuk është më kundër jush dhe po vjen edhe një Jupiter i rëndësishëm që do t’ju bëjë të filloni sërish me projektet që ju janë për zemër. Edhe dashuria rikthehet pas një muaji të vështirë.

Virgjëresha-Përgjysmë më pëlqen ky qielli yt, ti je ende i fortë, por ka një vështirësi që nuk është evidente, e cila vepron e fshehur: një person që nuk mund t’i besosh, një problem i të tjerëve që bie mbi ty. Ju duhet të relaksoheni, të menaxhoni konflikte të vogla.

Peshorja-Është koha për të ecur përpara, nga sot dielli është përrallor, përpiquni të ndryshoni mjedisin, të bëni miq të rinj. Një ndryshim i madh është në ajër: i punës, i projekteve, i programeve. Javët e ardhshme do t’ju shohin në veprim të plotë.

Akrepi-Kjo hënë në shenjën tuaj do t’ju bëjë të bëni një vlerësim të qartë të jetës suaj, shikoni gjithçka që dëshironi të përmirësoni me sinqeritet sepse Jupiteri ju çliron nga fundi i majit dhe shumë qëllime do të bëhen sërish të arritshme. .

Shigjetari-Ekziston mundësia e debateve në ajër, nervozizmi është në rritje dhe pikërisht tani duhet të gjeni strategjitë e duhura për ta menaxhuar atë. Problemi është se ju ndiheni të kufizuar dhe dëshironi të rebeloheni kundër situatave që tani janë shumë të vështira për ju, por mendoni me kujdes përpara se të veproni.

Bricjapi-Këto janë ditë të ngarkuara por edhe të frytshme për ju. Nëse ka pasur ndonjë zhgënjim, mos u shqetësoni dhe vazhdoni. Keni nevojë për ide të reja, nxitni kreativitetin tuaj, në dashuri mundësinë për të pasur takime të mira.

Ujori-Sot ky qiell është interesant deri në orët e para të pasdites, nesër dhe pasnesër do të jenë ditë të karakterizuara më shumë nga detyra sesa nga kënaqësia. Javët e fundit kanë testuar shumë marrëdhënie, por takimet e reja janë premtuese.

Peshqit-Nga sot deri të mërkurën do të keni qiejt më të mirë këtë javë. Hiqni poshtë njerëzit toksikë që ju rrethojnë, sepse nuk mund të duroni më kritikat. Në dashuri, mos u dorëzoni përballë një krize, ka një mënyrë për ta rregulluar nëse mendoni se ia vlen.

Të ngjashme