Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox ju uron Gezuar Krishtlindjet!

25 Dhjetor, 2023 | 11:00 am

Dashi-Hëna e favorshme dhe Merkuri aktiv në ditën e Krishtlindjeve, plus një Venus i shkëlqyer mbërrin nga 29 dhjetori: nëse duhet të bëni diçka si mbyllja e një marrëveshjeje, përcaktoni një projekt ose sqaroni një keqkuptim, do të ishte më mirë të nxitoni sepse java që çon në dhjetor. 31 do të jetë plot me perspektiva të mira dhe njohuri interesante (premtime dashurie, përparime në karrierë, vizione optimiste për të ardhmen dhe dhurata të tjera të veçanta të dhëna nga yjet). Gjithçka që do të lindë në orët e ardhshme do të ketë një rezultat të shkëlqyeshëm, edhe nëse ka disa hapa për të bërë në dashuri. Lëreni veten të tërhiqet nga entuziazmi!

Demi-Kjo periudhë e Krishtlindjeve do t’ju lejojë të verifikoni stabilitetin e disa marrëdhënieve. Në këto ditë (duke pasur parasysh se sa shumë kujdeseni për Krishtlindjet) ju duhet të ndiheni të kënaqur dhe të kuptuar, të emocionoheni pozitivisht dhe në fund të jeni të qetë, por mbi të gjitha shmangni çdo mosmarrëveshje, polemikë apo nervozizëm të kotë! Ndiheni në gjendje t’i kuptoni mirë nevojat e të tjerëve, por për sa i përket jush, së shpejti do të vijnë shenjat e para të disa sigurive që do të shfaqen deri në maj. Zgjidhje të mundshme ligjore apo burokratike brenda pesë muajve të ardhshëm falë Jupiterit në shenjë.

Binjakët-Hëna në shenjën tuaj do t’ju japë “A” për të zbuluar bujarinë tuaj, ndoshta edhe për të falur dikë që ju ka zemëruar muajt e fundit. Për më tepër, në çiftet në krizë, një gjest inkurajimi dhe afrimi do të ndihmojë në një afrim eventual! Një mbrëmje speciale për ju por vetëm nëse keni të bëni me probleme serioze sentimentale.Këto Krishtlindje mund të duken më të vështira apo të hidhura se zakonisht sepse mund të vini re një shembje në “barrierat mbrojtëse”, me alarme, polemika dhe diskutime. Shmangni derdhjen e tensioneve të krijuara nga puna në çift ose familje.

Gaforrja-Lëreni optimizmin t’ju udhëheqë gjatë këtyre festave të Krishtlindjeve! Shpresa është që të ketë njerëzit e duhur rreth jush, në mënyrë që t’i përjetoni ato në maksimum dhe në klimën më të përshtatshme. Për më tepër, Saturni i favorshëm do t’ju lejojë të vazhdoni dhe ndoshta edhe të përfundoni atë që keni filluar gjatë muajve të fundit. Tani ka më shumë kohë për t’iu kushtuar dashurisë dhe partnerit tuaj, Krishtlindjet mund të jenë mbrëmja më e mirë për të rindezur pasionin ose thjesht për t’i bërë ndjenjat të shkëlqejnë në maksimumin e tyre.

Luani-Krishtlindjet sigurisht që do të jenë të qeta dhe pozitive, një prelud për një 2024 të shkëlqyer, i cili do të shohë më të mirën e tij në pranverë: këtu do të vijnë mundësitë më të mira, do të duhet të jeni gati dhe t’i shfrytëzoni ato mundësi shpejt! Po pastroni gjithçka që është e kotë dhe që nuk dëshironi ta mbani, Hëna pozitive do t’ju ndihmojë humorin dhe do t’ju ndriçojë rrugën, si dhe do të jetë e rëndësishme për t’ju dhënë dëshirën për të bërë gjëra! Në dashuri, një shkëputje e matur nga një problem do t’ju ndihmojë të shikoni evolucionin e një historie nga një këndvështrim tjetër, duhet të besoni në ndjenjat dhe vlerat e vërteta të jetës! Flakët e dashurisë me Dashin, Binjakët, Luanin dhe Shigjetarin!

Virgjëresha-Kini kujdes nga një dyshim i vogël për dashurinë në këtë ditë Krishtlindjesh, dikush mund të ndihet më i vetmuar dhe për këtë arsye të reflektojë mbi forcën e një historie dhe sa mund të japë ajo për sa i përket ndjeshmërisë dhe emocioneve! Njerëzit e ndarë dhe ata që kohët e fundit kanë menduar shumë për punën duhet të ribalancojnë interesat e tyre. Ndërkohë, Mërkuri do të fillojë t’ju japë propozime konkrete (sidomos një projekt të këndshëm) që do të jenë të menaxhueshme në pak muaj. Megjithatë suksesi nuk na mungon, do të mjaftojë që deri në maj të ndryshoni ritmin dhe të diversifikoni pak punën tuaj. Përfitoni nga këshilla e një miku, i cili, duke vëzhguar një situatë nga jashtë, mund t’ju japë një dorë!

Peshorja-Ju duhet t’i bëni vetes një premtim për vitin 2024: mos jini më pesimistë ose mos lejoni veten të ndikoheni nga e kaluara, vetëm në këtë mënyrë mund t’i ndryshoni vërtet gjërat! Gjithashtu do të jetë e rëndësishme të përfitoni nga një projekt dhe të pohoni nevojat tuaja, duke rishikuar kështu të gjitha situatat që ju shkaktojnë pak stres. Keni arritur një ekuilibër të mirë përsa i përket marrëdhënieve dhe marrëdhënieve me të tjerët, në këto ditë e keni vendosur sërish dashurinë në krye të interesave tuaja dhe të gjitha historitë që nuk kanë kaluar mirë kohët e fundit do të përfitojnë prej saj!

Akrepi-Krishtlindjet me Venusin në kundërshtim për të lindurit e kësaj shenje, deri më 29 dhjetor mund t’ju duhet të jetoni me dyshime dhe tensione: shmangni vënien në dyshim të një dashurie ose të jeni tepër kritik sepse është një periudhë kalimtare, edhe për shkak të disa zgjedhjeve profesionale ( ose ndryshimeve të bëra gjatë vjeshta) kanë provuar të jenë të vlefshme dhe ju kanë sjellë përfitime. Hëna sonte do t’ju bëjë të ndjeshëm ndaj dashurisë dhe një emocion për të përjetuar me një person që keni takuar së fundmi.

Shigjetari-Për njerëzit vitalë dhe krijues si ju është e rëndësishme të bëni plane, keni ide të mira për të zhvilluar gjatë muajve të ardhshëm dhe do të mbështeteni nga Marsi dhe Mërkuri! Mbajeni vëmendjen lart në dashuri, sidomos nga data 29 me Venusin e cila do të hyjë në shenjë dhe do t’ju çojë në vlerësimin e çdo afere që nuk ka më arsye për të ekzistuar; në këtë rast mos kini frikë të vazhdoni dhe të shkruani një kapitull të ri në jetën tuaj. Në marrëdhëniet ku nuk ka probleme, por ndoshta pak më shumë kohë për të kaluar së bashku, mundësia e një afrimi apo dalja nga stuhia është në rrugë e sipër.

Bricjapi-Ju duhet një periudhë reflektimi, pak a shumë si miqtë e Shigjetarit, për të kuptuar se si të filloni përsëri: në realitet edhe vetëm një ditë do të mjaftonte sepse keni një seri yjesh të favorshëm (Jupiteri, Venusi, Saturni dhe Dielli) gati për t’ju dhënë një dorë, edhe nëse për fat të keq shpesh fluturoni shumë lart dhe kërkoni diçka që nuk është aty! Në çdo rast, viti 2023 ju ka sjellë disa burime të tjera për të shfrytëzuar sa më shumë vitin e ardhshëm, thjesht do të kërkojë një konsideratë më të madhe të dashurisë (ose ndoshta do të shfaqet nevoja për ta mbrojtur atë nga ndërhyrja e njerëzve ziliqarë). Nëse ka një person që ju pëlqen, afrohuni më shumë, ata që po mendojnë për një ndarje mund të rimarrin hapat e tyre!

Ujori-Ju pëlqen të eksperimentoni dhe të bëni gjëra që ju veçojnë, gjë që ndonjëherë është veçanërisht e lodhshme! Mundohuni t’u jepni hapësirë ​​të gjitha gjërave të reja pa humbur kontaktin me realitetin, por mbi të gjitha duke u distancuar nga komplikimet dhe duke qëndruar të vetëdijshëm se nuk ka probleme të pazgjidhshme! Në dashuri ndiheni më të disponueshëm, është koha për të rikuperuar intimitetin dhe pasionin pas një periudhe “distance” për shkak të një sërë faktorësh. Në natën e ndërrimit të viteve situata do bëhet interesante jo vetëm për çiftet por edhe për beqarët të cilët do të mund të përjetojnë emocione të forta, apo ndoshta të gjejnë një person të këndshëm për të dalë…

Peshqit-Shumë prej jush do të jenë të zënë me punë edhe në Krishtlindje, në një vit që ka sjellë disa ndryshime të rëndësishme dhe ka edhe disa shqetësime në këtë periudhë por asgjë të veçantë. Megjithatë, bëni kujdes nga debatet e mundshme mes çifteve, mund të ndodhë që të mos bini dakord se si t’i kaloni pushimet ose të shqetësoheni për dikë që nuk është mirë… por përpiquni t’i lini mënjanë këto shqetësime dhe mendoni të argëtoheni. . Nga data 27 do të filloni të rikuperoheni, kështu që qëndroni atje!

Të ngjashme