Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox e ka gati horoskopin më shpejt se pula vezën!

15 Nëntor, 2023 | 9:08 am

Dashi-Nëse keni një ëndërr në sirtar ose një projekt që e kishit lënë mënjanë, kjo është një kohë e mirë për ta nxjerrë në pah, por mos e bëni atë në mënyrë të vrullshme. Ekzaminimi i tepërt mund të bëhet problem nga pikëpamja fizike, sepse çon në stres dhe sëmundje që duhen trajtuar. Në horoskopin e nëntorit sektori më delikat është ai i dashurisë. Kjo ndodh sepse nuk keni kohë të jeni me personin që doni ose ka probleme që lidhen me të kaluarën që duhet t’i kapërceni.

Demi-Do të duhet të jeni të mirë për t’i lënë gjërat të rrëshqasin mbi ju, gjë që nuk është një detyrë e lehtë. Nuk është një periudhë e vështirë për ndjenjat, por duhet të kujtojmë se nëse muajin e kaluar ka pasur një marrëdhënie në krizë apo ka pasur probleme, këshillohet të tregoheni të kujdesshëm. Paolo Fox veçanërisht u kujton çifteve të vjetra se do të duhet të gjejnë përsëri bashkëpunim të mirë. Çështjet e punës janë më të mira, por për shumë prej qershorit ka një ndryshim në rol, punë apo zyrë, gjithçka është ende në zhvillim, është mirë të gjesh një ekuilibër të caktuar.

Binjakët-Sot nuk do të jetë një nga të mërkurat tuaja më të mira. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të bëni gjërat që mundeni, pa u lodhur. Është një rënie fizike që përcakton Hënën në kundërshtim. Kur nuk arrin të bësh gjithçka që dëshiron nervozohesh, Paolo Fox nuk mund të përjashtojë mundësinë që të ketë një moment stresi dhe në mbrëmje të krijohet një komplikacion që duhet zgjidhur. Tensioni emocional është i përqendruar në aspektin praktik të jetës suaj. Ndryshe është situata për dashurinë, Afërdita ofron emocione në ditët në vijim.

Gaforrja-Rritja nga pikëpamja e punës, ata që kanë biznesin e tyre mund të kthehen në rrugën e duhur pas një periudhe eksperimentimi. Ajo që shqetëson qiellin e periudhës është sheshi i Venusit, i cili në astrologji shpesh përfaqëson shqetësime apo mosmarrëveshje të vogla në marrëdhëniet, vëmendjen me të afërmit dhe në lidhjet midis prindërve dhe fëmijëve. Dita e sotme duhet jetuar larg çdo lloj keqkuptimi dhe nëse keni ndërmend të fitoni zemrën e një personi që ju pëlqen, do të duhet të prisni të shtunën ose të dielën. Fundjava do jete me interesante.

Luani-Sipas yjeve kjo është një periudhë përgatitjesh për suksese të reja. Ka të ngjarë që të ketë pasur programe të reja dhe ndryshime drejtimi së fundmi, disa po fillojnë nga e para, por për fat ju Luanët nuk keni frikë të përfshiheni, sfidat i përballoni me guxim. Është një qiell i rëndësishëm për ndjenjat dhe Paolo Fox shpreson se dashuritë e sinqerta mund të jetohen në maksimum në këto orë.

Virgjëresha-Kujdes sepse sot nuk përjashtohet që të rrëshqasë një frazë e gabuar e cila rrezikon të dëmtojë marrëdhëniet me të tjerët të cilat duhen menaxhuar me kujdes. Aspekti ekonomik duhet mbrojtur, vendasit e Virgjëreshës zakonisht janë të kujdesshëm për shpenzimet, por ka të ngjarë që ato të jenë shtuar së fundmi për shkak të çështjeve familjare apo shtëpiake. Kujdes nga raportet që janë të paqarta.

Peshorja-Krahasuar me kohët e fundit do të keni një avantazh, një ndjenjë rilindjeje dhe forcë që nuk kishte më parë. Dashuria ju lejon të bëni një zgjedhje të rëndësishme, Paolo Fox do të donte t’i nxiste të zhgënjyerit nga dashuria të ndërmarrin veprime sepse Afërdita dhe Mërkuri ndihmojnë për të bërë njohje, Peshorja është e kujdesshme në dashuri, nuk dorëzohet në lajkat e para. Ata që tashmë kanë një histori e vazhdojnë atë dhe ata që kanë pasur një problem në të kaluarën duhet ta harrojnë atë.

Akrepi-Krahasuar me problemet që mund t’ju kenë prekur ditët e fundit, tashmë mund të ketë më shumë përgjigje. E vetmja e metë përfaqësohet nga situata ekonomike, sipas të gjitha gjasave ky Jupiter në opozitë sjell dyshime për ata që kanë prona apo kontrata të skaduara. Pjesa më e mirë e këtij qielli është ajo e lidhur me dashurinë, Afërdita do të jetë në shenjë në dhjetor dhe ata që kërkojnë dashuri ose për të rimarrë një ndjenjë duhet të zënë menjëherë. Muajt ​​e fundit të vitit 2023 përfaqësojnë një lloj eksperimentimi në funksion të asaj që do të bëhet me më shumë siguri vitin e ardhshëm.

Shigjetari-Karakteri juaj optimist do ju lejojë të kapërceni çdo vështirësi. Duhet të ndiheni të lirë të mendoni pa u ndikuar. Kjo autonomi e mendimit zhvillon ide dhe projekte të reja, sot duke qenë se hëna prek shenjën ne kemi një horoskop të rëndësishëm për marrëdhëniet shoqërore dhe miqësitë, projekte që mund të bëhen realitet dhe kush e di, falë një sekreti nga një mik i veçantë, që mund të nuk merrni një sugjerim të dobishëm. Dritë jeshile për emocionet pozitive edhe në dashuri.

Bricjapi-Sot është një ditë e rëndësishme për punë dhe studime, për këtë do të binden të vetëpunësuarit dhe ata që duhet të bëjnë zgjedhje në të ardhmen. Shumë prej tyre kanë kapërcyer sulmet duke demonstruar forcë dhe aftësi të jashtëzakonshme për të vepruar. Por ka një mizë në vaj, problemet sentimentale mund të jenë ende të pranishme ose të pazgjidhura. Afërdita disonante sjell ndjenjat në lojë, nëse ato humbasin nuk mund të rikuperohen, por nëse ka pasur vetëm polemika banale, një problem mund të kapërcehet.

Ujori-Të gjithë ata që kanë ngecur për arsye të ndryshme do të fillojnë sërish me një veshje shtesë. Pas një vere të ngarkuar me ndjenja, fillon sërish dashuria, dëshira do të rikuperohet, dëshira për të qenë në çift apo për të bërë njohje të reja. Kjo është arsyeja pse ata që janë beqarë duhet të dalin me njerëz. Marrëdhëniet e dashura mund të sjellin një avantazh, ato kompensojnë disa vonesa në punë që kanë sjellë stres dhe pakënaqësi, një ditë e mirë për takime.

Peshqit-Kjo është një ditë e paqartë, vlera juaj apo suksesi juaj nuk vihet në dyshim, por rezultatet nuk do të jenë menjëherë të kënaqshme, vetëm me kalimin e kohës do të justifikoheni në përpjekjet tuaja. Prandaj kjo e mërkurë lë pak për të dëshiruar nga pikëpamja fizike, ju e dini që herë pas here jeni viktimë e melankolive dhe kujtimeve të vogla. Ju duhet t’i lini gjërat të rrëshqasin dhe të mos e merrni gjithçka shumë seriozisht, nëse diçka nuk shkon siç duhet sot, nuk është gjë e madhe, do të jetë e mundur të rikuperoni nga nesër.

Të ngjashme