Astrologu Paolo Fox e bën ditën e martë të duket si fundjavë

2 muaj më parë

Dashi-kjo është një ditë që do t’ju bëjë të mendoni për paratë. Jo gjithçka që dëshironi mund të arrihet sepse është shumë e shtrenjtë. Ju duhet të rregulloni financat tuaja dhe ekziston gjithashtu një dëshirë për t’iu përgjigjur në natyrë ndonjë provokimi. Venusi është miku juaj.

Demi-Sot nuk është dita më e mirë e javës dhe këshilla është të qëndroni larg komplikimeve. Jupiteri qëndron në shenjë dhe ju lejon të kapërceni shumë bezdi. Sot dhe nesër dikush mund t’ju bëjë nervoz.

Binjakët-Ky qiell është i bukur për ndjenjat, ndaj lëreni veten të dashuroheni. Kjo është një periudhë lajmesh të mira në sferën emocionale dhe ka disa dyshime për punën.

Gaforrja-Kjo është një periudhë rindërtimi për ju. Ju keni një ndjenjë të fortë hakmarrjeje dhe kjo do t’ju bëjë të jeni shumë të suksesshëm. Mund të ketë vonesa të vogla por nuk keni pse të shqetësoheni, çdo ndryshim që lind tani do ju çojë larg.

Luani-Tani është pak nervoz, je mjaft nervoz dhe, në fund të fundit, zakonisht zemërohesh kur nuk mund të bësh diçka. Kujdes mos ngacmoni luanin gjatë këtyre dy ditëve pasi mund të jetë i rrezikshëm.

Virgjëresha-Referencat kanë ndryshuar në punë dhe ka edhe nga ata që u është dashur të heqin dorë nga një rol të rëndësishëm ose të përballen me gabime. Jupiteri i favorshëm, megjithatë, ju bën të suksesshëm. Kujdes nga dashuria vetëm aty ku ka pak krizë.

Peshorja-Kjo periudhë e bukur rikuperimi vazhdon për ju dhe kjo e martë sjell zgjidhje të bukura dhe një dëshirë të madhe për të bërë. Ju ndiheni me kaq shumë përgjegjësi mbi supet tuaja, por sukseset në punë janë afër. Në dashuri do të arrini të kuptoni se çfarë dëshironi.

Akrepi-Prisni ndryshime në punë, veçanërisht nëse punoni si punonjës. Këto ditë të fundit të korrikut sjellin kthesa të rëndësishme por do të shpërbleheni. Në dashuri mos u fiksoni në mbajtjen e kontrollit, lëreni veten, por vetëm nëse ia vlen.

Shigjetari-E bukur sot edhe nëse nesër do të kesh akoma më shumë forcë. Do arrini të zgjidhni një problem me zemrën dhe beqarët duhet të largohen nga shtëpia dhe të jenë mes njerëzve. Mund të lindin projekte të reja.

Bricjapi-Kjo javë ka nisur disi çuditërisht me një të diel dhe të hënë më pak se optimale. Përpjekja e grumbulluar është e madhe edhe nëse roli juaj nuk vihet në dyshim. Në dashuri ka pak më shumë siguri.

Ujori-Çiftet që kanë debatuar dhe kanë qenë në shkrirje kohët e fundit, pothuajse kanë ardhur në një ultimatum, brenda ose jashtë. Kjo nuk është një periudhë shumë pasionante dhe për sa i përket parave, bëni kujdes që të mos bëni ndonjë gabim.

Peshqit-Jeni duke pritur për një përgjigje që duket se nuk do të vijë apo të paktën dëshironi të organizoni një projekt të ri në funksion të vjeshtës. Saturni në shenjë nënkupton një kthim në të kaluarën, një bashkëpunim i ndërprerë që bëhet sërish aktiv. Është një kohë e veçantë në dashuri. Mund të distancoheni nga dikush, veçanërisht nëse nuk jeni të bindur me kë po dilni.

Të ngjashme