Kryefjala Logo

Astrologu Paolo Fox dhe parashikimet e datës 2 nëntor

2 Nëntor, 2023 | 9:46 am

Dashi-Nga natyra jeni luftëtarë dhe në këtë periudhë pikërisht për këtë natyrë tuajën jeni shumë të lodhur. Ju po përpiqeni të bëni gjëra të mëdha, keni synime të rëndësishme në mendje, por tani është koha për të gjetur pak qetësi. Kjo është një ditë që lind me një hënë katrore dhe ka akoma më shumë tension.

Demi-Duhet të bëni durim sepse pjesa e dytë e nëntorit do të jetë më e mirë. Jupiteri në shenjë do të thotë mbrojtje ndaj mos u shqetësoni. Sot horoskopi është më i mirë se dje, por është gjithmonë e rëndësishme të ruani një ndjenjë të shëndetshme diplomacie.

Binjakët-Nevoja më e madhe që keni është të fshini gjithçka negative në të kaluarën. Sot keni disa mendime për paratë. Saturni negativ bllokon pak, por Afërdita bëhet sërish e favorshme nga java e ardhshme dhe do të sjellë pak qetësi në dashuri.

Gaforrja-Mund të përdorim pak relaksim në këtë javë që ju sheh si protagoniste. Mos kini kujdes sepse me Jupiterin dhe Saturnin në favor çdo gjë është drejt greminës. Nëse një marrëdhënie është në krizë, menjëherë flisni për atë që nuk shkon.

Luani-Duhet t’u qasemi me kujdes zgjedhjeve të javëve të ardhshme. Disa çifte po debatojnë ndaj bëni kujdes. Kur një Luan ndihet i shqetësuar, ndoshta ai bëhet i trishtuar dhe e shfryn këtë zemërim me krenari të tepruar. Rri i qete.

Virgjëresha-Marsi është në aspekt të mirë, Hëna është e favorshme ndaj kjo e mërkurë është shumë interesante. Kjo është një periudhë përshtatjeje që ju ka shtyrë të mësoni të jetoni nga dita në ditë dhe për ju që jeni racionalë nga natyra nuk ishte e lehtë.

Peshorja-Nuk është e lehtë të gjesh një ekuilibër të mirë në këtë periudhë. Në marrëdhëniet me të tjerët dhe në dashuri ka ende shumë mosbesim dhe frikë, por ky është një qiell evolucionar. Nga data 8 e muajit Afërdita do të jetë në shenjë dhe do të sjellë lajme të mira. Kujdesuni për trupin tuaj.

Akrepi-Kohët e fundit jeni përballur me probleme të ndryshme, pjesërisht nga fati dhe pjesërisht nga zgjedhja. Ka pak tension por kjo ditë është shumë interesante me shumë planetë në favor të cilët ju bëjnë më të sigurt për veprimet tuaja.

Shigjetari-Kjo është një ditë disi e veçantë për llogaritë dhe dashurinë. Kjo e enjte nuk shkëlqen, disa situata në dashuri nuk u trajtuan si duhet. Lajm i mirë për ata që kërkojnë një ndjenjë të re. Nëntori është një muaj që do të japë diçka më shumë.

Bricjapi-Mundësi të reja në dashuri po vijnë, veçanërisht për ata që sapo i kanë dhënë fund një lidhjeje. Në punë është një kohë kënaqësie falë Marsit, Venusit dhe Saturnit në aspektin e shkëlqyer. Prisni edhe takime të veçanta.

Ujori-Ditët e para të muajit do të jenë paksa kontradiktore ndaj përballeni gjithçka me qetësi. Pavarësisht konfuzionit të madh, kjo e enjte ofron diçka shtesë. Kjo është një shenjë e lirë ndaj kur ka shumë ankthe, Ujori nuk e ka problem të heqë qafe disa ngarkesa.

Peshqit-Mos e nënvlerësoni atë që po ndodh tani, sepse ky është një qiell shumë i rëndësishëm. Gjërat që nuk funksionojnë mund të ndryshohen dhe ju mund të rriteni në punë dhe të arrini rezultate të shkëlqyera. Ky është një qiell i rimëkëmbjes së madhe ndaj jetoni si të tillë pa rënë në melankoli. Shkoni më tej, bëni gjërat siç duhet për veten tuaj, por edhe për ata që ju rrethojnë.

Të ngjashme