Kryefjala Logo

Astrologu më i famshëm jep çdo ditë parashikimet e tij për të lindurit nën shenjat e ujit, ajrit, tokës dhe zjarrit

19 Qershor, 2024 | 10:36 am

Dashi-Të mërkurën ka të ngjarë të zgjoheni të lodhur dhe nervoz. Me këtë gjendje shpirtërore, kushtojini vëmendje marrëdhënieve tuaja me familjen, jini më pak inatosur dhe më të duruar. Në mbrëmje do të filloni të gjeni pak paqe të brendshme. Mund të ketë bllokime, ose thjesht vonesa, që duhen marrë parasysh edhe nëse një kërkesë mbetet e pakënaqur.

Demi-Afërdita është rikthyer me forcën e saj proverbiale dhe do t’ju japë aftësinë për të kapërcyer dhimbjen e dashurisë me të cilën jeni përballur në të kaluarën. Që sot e tutje do të filloni të ndihmoni dhe të bëni durim me të tjerët dhe si me magji do të fillojnë të shfaqen zgjidhjet. Do të hyni në gjysmën e dytë të muajit e cila do të sjellë miq të rinj dhe ngjarje interesante ku mund të krijoni kontakte, përfshirë ato të biznesit.

Binjakët-Kjo është një kohë shumë fitimprurëse për ata që kanë projekte për të nisur nga tani deri në maj. Ata që janë ndarë do të mund të ecin përpara. Jupiteri në këtë shenjë është mbrojtës, me fat dhe inovativ. Ju duhet t’i përdorni këto ditë për t’u rikuperuar fizikisht. Në të gjitha këto, dashuria rrëshqet në plan të dytë, por nëse e doni vërtet personin pranë jush, do të duhet të përpiqeni të gjeni kohë për të qenë me të.

Gaforrja-Afërdita dhe Mërkuri sapo kanë hyrë në shenjë, në këtë pikë mund të prisni ndryshime pozitive tani e tutje. Kushdo që pret një punë do të marrë një lajm të mirë. Në ditët në vijim yjet do të favorizojnë dashurinë me shikim të parë dhe takime të reja veçanërisht intriguese. Kjo do të thotë që ju duhet të dilni jashtë dhe të mos hapeni në shtëpi. Këto janë kohë të mira për të vetëpunësuarit.

Luani-Sipas horoskopit të Paolo Fox, me kalimin e kohës, ju rifitoni forcën dhe energjinë. Fundi i qershorit do të ndihmojë çiftet në vështirësi të gjejnë harmoninë dhe një mënyrë më të mirë për t’u shprehur për të kuptuar më mirë nevojat e personit tjetër. Takimet favorizohen për beqarët iniciativë. Korriku është një muaj shumë pasionant.

Virgjëresha-Më në fund do të nisë një fazë e re, pasi më parë keni pasur probleme të ndryshme pune, tani e tutje dhe deri në fund të muajit duhet të zgjidhni problemet e qenësishme. Ju duhet të rishikoni me kujdes kontratën tuaj të re të punës. Ata që kanë ndryshuar grupe do të jenë në gjendje të ecin përpara dhe të ecin përpara më shpejt dhe në mënyrë paqësore.

Peshorja-Nëse keni pasur probleme në të kaluarën në lidhje me familjen ose shtëpinë, duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje. Një shesh i Mërkurit do të nxjerrë në dritë disa probleme të vjetra që do ju bëjnë të ndiheni paksa të tensionuar. Në ditët në vijim duhet të flasim për llogaritë, pasurinë dhe martesën. Qëndroni larg diskutimeve që marrin një ton të nxehtë, vetëm duke rivendosur qetësinë do të jeni në gjendje të arsyetoni pa qenë impulsivë.

Akrepi-Brenda pak ditësh do të mbështeteni nga katër planetë: çfarë do të thotë kjo në aspektin praktik? Ju duhet të përgatiteni për të përjetuar ngjarje të reja dhe emocionuese, për të takuar njerëz që mund të jenë të rëndësishëm për punën tuaj, kështu që ka mundësi për të zgjedhur dhe marrëveshje për të nënshkruar. Muaji Qershor do të mbyllet në një mënyrë shumë premtuese nga pikëpamja e dashurisë.

Shigjetari-Për fat të mirë, kohët e vështira kanë kaluar. Tani e tutje rruga juaj vazhdon tatëpjetë. Injoroni plotësisht kritikat që mund t’ju bëjnë të tjerët. Afërdita ka një aspekt pozitiv dhe mund të filloni të bëheni të pasionuar pas njerëzve dhe projekteve të reja. Mundohuni të harroni se kush ju lëndoi. Me pak fjalë, fillon një fazë e re, përfitoni prej saj.

Bricjapi-Sipas horoskopit të Paolo Fox, kjo gjysmë e dytë e muajit do t’ju kërkojë të ngadalësoni, disa prej jush do të detyrohen të ndalojnë. Stresi dhe tensioni i tepërt po ju ndërpresin. Korriku është një muaj fuqie në të cilin do të jeni në gjendje të rikuperoni energjinë tuaj. Ndërkohë, vazhdoni të lini të rrëshqasin mbi ju provokimet që ju nënshtrojnë të tjerët.

Ujori-Kjo nuk është një kohë e mirë për kompromis. Nuk bëhet fjalë as për të marrë rreziqe. Ju duhet të veproni vetëm kur ndiheni të sigurt. Edhe nëse është një ndryshim karriere, ju duhet të qëndroni në fushën tuaj të ekspertizës dhe të mbështeteni në përvojën dhe aftësitë tuaja. Jupiteri mbron projekte të reja krijuese.

Peshqit-Sipas horoskopit të Paolo Fox, tani e tutje do të vijnë zgjidhje, ngjarje të reja të këndshme, si takimet. Mund të lindë një dëshirë e ndryshme për t’u rebeluar nga kushtëzimi i vjetër. Disa njerëz i kërkojnë kompanisë për më shumë informacion për t’u ndjerë të qetësuar, ndërsa të tjerë do të rinovojnë kontratat e tyre. Do të jetë e vështirë të shkosh deri në fund të qershorit pa qenë i dashuruar…

Të ngjashme