Arsyeja aktuale pse Kardashians dyshohet se u përjashtuan nga lista e të ftuarve të Met Gala

6 muaj më parë

Kardashian është përfolur se do të përjashtohen nga lista e të ftuarve në Met Gala të këtij viti dhe pak gërmimi në marrëdhëniet e modës me yllin mund të shpjegojë arsyen.

Page Six po pretendon se familjes Kardashian nuk do t’i bëjnë ftesa për Met Gala 2023, pavarësisht pamjeve të shumta të tyre të famshme në ngjarjen prestigjioze të modës ndër vite.
Organizatorja Anna Wintour po redukton numrin e ndikuesve të ftuar sepse disa të brendshëm të modës së lartë mendojnë se Met Gala është pushtuar nga ai lloj i veçantë i famshëm i epokës së internetit.

Ndërsa Kardashians kanë shtrirë ndikimin e tyre nga të qenit yje të realitetit televiziv te manjatët e modës dhe bukurisë, jo të gjithë në industri kanë dashur t’i mirëpresin ata në qarqet e brendshme, duke përfshirë edhe vetë Wintour.

Wintour ka bërë disa komplimente mbrapa për Kardashians vitet e fundit, duke treguar se ajo nuk është fansja më e madhe e familjes së famshme virale.

Në një intervistë të vitit 2014, Wintour mbrojti zgjedhjen e saj për të vendosur Kim në kopertinën e Vogue, duke thënë: “Unë e shoh rolin e Vogue për të pasqyruar atë që po ndodh në kulturë”.

“Mendoj se nëse mbetemi thellësisht me shije dhe thjesht vendosim njerëz me shije të thellë në kopertinë, do të ishte një revistë mjaft e mërzitshme”, tha Wintour, duke i hedhur hije Kim-it se nuk ishte “me shije”.
Në vitin 2019, Wintour lavdëroi por në fund fyeu evolucionin e modës së Kim. “Kim nga të gjithë ata mendoj se ka ndryshuar më shumë.
Unë personalisht e admiroj mënyrën se si ajo është bërë pak më minimale në mënyrën se si vishet dhe pak më e mbuluar.”

Por Wintour nuk është e vetmja figurë e modës së lartë që nuk e ka përqafuar plotësisht familjen Kardashian.
Si i nderuari i këtij viti, a mund ta shpjegojë mospëlqimi i Karl Lagerfeld për familjen që ata të largohen nga lista?

Mospëlqimi i supozuar i Karl Lagerfeld ndaj Kardashians mund të shpjegojë gjithashtu mungesën e ftesës së tyre.

Para vdekjes së tij, Lagerfeld, stilisti ikonë i Chanel, i bëri hije Kimit pas grabitjes së saj famëkeqe në Paris, duke dëshmuar se ai mund të mos ketë qenë fansi më i madh i Kardashian, pavarësisht admirimit të dukshëm të Kim për të.

“Ju nuk mund të shfaqni pasurinë tuaj dhe pastaj të habiteni që disa njerëz duan ta ndajnë atë me ju.”

“Unë nuk e kuptoj pse ajo ishte në një hotel pa siguri dhe mendonte kështu,” tha Lagerfeld pas grabitjes së Kim, me sa duket duke e fajësuar atë për krimin dhe duke hedhur poshtë logjikën dhe nivelin e saj të inteligjencës.

Pavarësisht komenteve të tij, Kim ndau sërish nderimin e saj për stilistin pas vdekjes së tij në 2019.

Të ngjashme