Kryefjala Logo

30 dhjetor 2023:Parashikimet e Paolo Fox

30 Dhjetor, 2023 | 11:32 am

Dashi-Sot mund të jetë dita e duhur për të zgjidhur problemet e vjetra. Megjithatë, jini të kujdesshëm ndaj disa sëmundjeve që janë zhvilluar javët e fundit, ndoshta edhe një dëmtim ose stres të tepruar të shkaktuar nga një shpërqendrim. Më pas ka nga ata që duhet të përballen me disa dyshime, por me këta yje gjithçka do të zhduket shumë shpejt, në të vërtetë… nëse doni të rikuperoni marrëdhëniet ose të “kaloni” një situatë sentimentale potencialisht interesante, kjo është koha për t’u zënë!

Demi-Përkundrazi, Hëna ju ka futur në telashe në një farë mënyre, veçanërisht rreth 16 dhjetorit, me polemika dhe probleme delikate për t’u përballur, por nuk duhet të keni frikë ose të humbni shpresën: shumë nga gjërat që tani duken të pazgjidhshme, në fakt, do të jenë të adresueshme. gjatë rrjedhës së kohës, prandaj kini durim dhe besim! Dashuria ka nevojë për hapësirë ​​dhe marrëveshje, Viti i Ri do të lindë me hënë të mirë në këtë kuptim, por mos u hutoni nga puna apo problemet e tjera…

Binjakët-Jeni të zhgënjyer sepse një projekt për të cilin po punonit nuk shkoi siç shpresonit: do të dëshironit të riktheheni menjëherë në lojë, por është e mençur të prisni edhe pak. Dyshimet e mundshme në dashuri, veçanërisht në histori në të cilat ka pasur vështirësi, me durim dhe qartësi do të mund të kapërceni akoma fazën e bllokimit ose të lodhjes së fortë.

Gaforrja-Hapësirë ​​e bollshme për projekte të reja pune si dhe histori të lindura në dhjetor, situata më se të vlefshme dhe që duhen çuar përpara me përkushtim dhe vëmendje; Për më tepër, dashuritë që do të lindin në javët në vijim do të kenë një rëndësi të madhe! Qielli do të jetë i favorshëm për dy vjet, kështu që deri në vitin 2025, do të duhet ta shfrytëzoni sa më shumë!

Luani-Ndaloni së menduari për të kaluarën, është koha për t’u fokusuar në të tashmen dhe të ardhmen. Filloni të shikoni përpara dhe do të shihni avantazhet që do të keni. Kjo padyshim vlen si në dashuri ashtu edhe në punë. Merrni edhe pak kohë të lirë për veten tuaj, me të vërtetë e keni merituar.

Virgjëresha-Ka ardhur koha për të eliminuar të tepërt nga jeta juaj: për një kohë të gjatë keni duruar njerëz dhe situata që ju kanë krijuar vetëm probleme, ndonjëherë jeni ndjerë edhe të “shfrytëzuar” nga ata që ju rrethojnë dhe keni vendosur të thoni mjaft. ! Është koha për një rishikim total të gjithçkaje që keni bërë deri tani, si dhe për t’u larguar nga ajo që nuk ju intereson në favor të çdo gjëje që ju emocionon.

Peshorja-Është koha për buxhete dhe burime të reja në një periudhë reflektimi të thellë për atë që është bërë: shumë prej jush u është dashur të përballen me disa probleme fizike, të tjerëve tani e gjejnë veten pa energji sepse kanë dhënë aq shumë dhe në çdo rast më shumë se ata. kam marre. 2024 sigurisht që do të jetë më i mirë se viti që po mbyllet, veçanërisht në aspektin e mbështetjes dhe solidaritetit, kështu që do të jemi shumë më pak nervozë! Në vend të kësaj, mendoni të jetoni në qetësi natën e Vitit të Ri, të afroheni më shumë me të lindurit e shenjës së Demit dhe të qëndroni larg Binjakëve me të cilët mund të krijohet një tension.

Akrepi-Jini më të vetëdijshëm për atë që po bëni dhe të tjerët gjithashtu do t’ju japin besim. Në dashuri shpresa është që të kesh personin e duhur në krah, është në rregull t’i kushtosh rëndësi parave, por mos harro se je i përshtatshëm për të dashuruar dhe për të ndjekur rrjedhën e ndjenjave. Në punë vijnë vendime të rëndësishme.

Shigjetari-Ndiheni të kënaqur me veten, jeni gati të shikoni në pasqyrë dhe të jeni krenarë për atë që keni bërë këto ditë. Ky “humor” do të ndihmojë shumë nisjen e projekteve të reja, veçanërisht atyre që duhet të shpengojnë veten dhe pjesa e parë e vitit 2024 do të jetë një këshillë e shkëlqyer për t’i bërë gjërat siç duhet.

Bricjapi-Ndiqni intuitat tuaja të shkëlqyera në këtë periudhë dhe jepini vazhdimësi planeve që keni hartuar. Fundi i këtij viti është i rëndësishëm pikërisht për të përcaktuar se çfarë duhet t’i jepet përparësi në të ardhmen e afërt. Takime me fat!

Ujori-Jeni sigurisht më të qetë dhe më të qetë se javët e fundit, dukeni si njerëz “të rinj” të gatshëm për të reaguar sa më mirë ndaj çdo provokimi në jetë dhe mbi të gjitha për të përjetuar ndjesi të veçanta. Ndiheni më të gatshëm për të dashuruar dhe për të bërë miq, aspekte që janë shumë të rëndësishme për ju dhe të cilat kohët e fundit janë “në hije” nga problemet dhe dyshimet që keni pasur (ose që ndoshta janë ende të pranishme, por që ju i jepni më pak rëndësi). Ata që janë mbyllur duhet të fillojnë të rihapen, ky qiell me siguri do t’ju ndihmojë ta bëni këtë.

Peshqit-Ndiheni nervoz dhe kjo mund të çojë në përfundimin e vitit 2023 me disa diskutime që do të shmangeshin më mirë. Në natën e Vitit të Ri imperativ është që ta organizoni sa më mirë, të shtyni takimet e padëshiruara (ose të merrni kohë nëse duhet të lëvizni) dhe të mendoni vetëm për ta jetuar atë në maksimum. Mos mbërrini në minutën e fundit për takime, merrni parasysh disa vonesa të vogla për shkak të organizimit të darkave e kështu me radhë!

Të ngjashme