Kryefjala Logo

3 receta të thjeshta si të mbani mushkonjat larg!

4 Qershor, 2021 | 10:27 am

Përzieni pluhur vanilje me pudër për fëmijë në raportin 1 deri në 10 dhe aplikoni atë në të gjitha pjesët e hapura të trupit tuaj. Ju gjithashtu mund të përzieni vaniljen me ujë dhe ta vendosni në një shishe me sprucim e më pas të lyeni trupin tuaj.

Vendosni 5 g thelpinj karafili në një gotë me ujë dhe vlojini ato për 15 minuta. Përzieni 10 pika të kësaj substance me 1 lugë gjelle të çdo parfumi që përdorni dhe më pas spërkateni në trupin tuaj.

Lulet e kamomilës janë një ilaç i vjetër natyror kundër mushkonjave. Lulet e thata dhe gjethet e kesaj bime ndikojnë ne qelizat nervore te insekteve. Ju mund të vendosni vetëm disa grumbuj të vegjël kamomilë rreth banesës ose shtëpisë tuaj.

Të ngjashme