Kryefjala Logo

29 nëntor 2023:Astrologu Paolo Fox

29 Nëntor, 2023 | 9:26 am

Dashi-Ka ditë kur duhet të distancohemi nga ajo që na rrethon, por është gjithashtu e vërtetë që në këtë periudhë mund të zemërohesh dhe të kërkosh drejtësi. Në dashuri kjo është një periudhë rishikimesh. Mbrëmje e qetë, bëni kujdes të mos reagoni ndaj polemikave.

Demi-Kjo është një periudhë e rishikimit pozitiv të gjithçkaje që keni bërë së fundmi. Në çështjet ligjore dhe nëse ka një problem parash për të zgjidhur, veproni deri në maj të vitit të ardhshëm. Në dashuri, nëse ka një problem, përpiquni ta zgjidhni në fillim të dhjetorit.

Binjakët-Sot do të keni sukses të madh. Hëna është interesante dhe përfiton humorin tuaj por edhe punën tuaj. Muaji dhjetor do jetë interesant për dashurinë. Të gjitha dashuritë e mbytura nga angazhimet duhet të lirohen.

Gaforrja-Yjet e së mërkurës ndihmojnë por ka ende konflikte të hapura. Aftësia juaj mund të shqetësojë dikë. Çiftet që kanë debatuar dhe i kanë dhënë hapësirë ​​xhelozisë do jenë më të qetë në dhjetor.

Luani-Sillni në lojë cilësitë tuaja më të mira dhe impononi idetë tuaja sepse ky është një qiell i mrekullueshëm. Vetëm kini kujdes të mos e teproni. Yjet e kësaj jave premtojnë dashuri dhe diçka më shumë se në të kaluarën.

Virgjëresha-Duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje gjendjes tuaj fizike në këtë periudhë ku jetoni vetëm nga puna, por përpiquni të mos e neglizhoni shumë sferën private sepse mund të prekeni. Do të ishte gabim të lini mënjanë ndjenjat.

Peshorja-Kjo është një periudhë rikuperimi dhe kjo ditë nuk bën përjashtim. Zemrat e vetmuara mund të kenë takime të rëndësishme dhe madje çiftet afatgjata mund të përjetojnë sërish kohë të mira pas krizës së kësaj vere. Favorizohen njerëzit kreativë, kjo është periudha e ideve të mira.

Akrepi-Sa më shumë t’i afrohemi dhjetorit, aq më mirë duket se shkojnë gjërat. Ky është një qiell i rëndësishëm që sjell disa lajme. Ata që kanë jetuar në keqkuptime tani do të kenë më shumë siguri. Tani mund të ecim përpara, mbetet vetëm një Jupiter i kundërt që sjell telashe të vogla burokratike.

Shigjetari-Kjo do të jetë një javë vendimtare për ju ku do të përballeni me të gjitha nyjet në jetën tuaj për t’i zgjidhur ato. Qëndroni në qendër të vëmendjes dhe inkurajohen kontaktet. Vetëm kini kujdes që të mos dëshironi me çdo kusht atë që nuk mund ta merrni.

Bricjapi-Mos u shqetësoni nëse sot nuk shkon gjithçka mirë. Ka dyshime, vonesa dhe bezdi të vogla për të kapërcyer. Në dashuri është më mirë të mbani gjithçka nën kontroll, sepse një fjalë e tepërt mund të rrëshqasë.

Ujori-Hëna është në formë të shkëlqyer sot dhe nesër sjell një përmirësim të këndshëm psikofizik. Mirë në punë, por kujdes në dashuri, sepse nëse kohët e fundit keni përjetuar një krizë, mund të rikthehet pak humor i keq.

Peshqit-kjo e mërkurë është më e mirë se dje, por ka ende një konfuzion në ajër. Me sa duket ju nuk mund të bëni gjithçka ose keni nevojë për një ndihmë të vogël që nuk arrin. Në mbrëmje yjet janë më të mirë. Diskutimet? Më mirë t’i shtyni ato deri të enjten.

Të ngjashme