Kryefjala Logo

26 dhjetor 2023:Parashikimet e astrologut Paolo Fox!

26 Dhjetor, 2023 | 10:46 am

Dashi-Ju duhet të luftoni me një mijë angazhime dhe në disa raste mund të përdorni një shkop magjik. Fatkeqësisht, megjithatë, ju nuk jeni Herry Potter dhe për këtë arsye do të duhet të jeni të mirë në kujdesin për gjithçka vetë. Mundohuni t’i jepni çdo angazhimi kohën e duhur dhe do të shihni që gjithçka do të funksionojë. Së fundi, disa këshilla: jini më të pranishëm për më të dashurit tuaj, sidomos gjatë këtyre ditëve festive.

Demi-Këto ditë mund të jenë vendimtare për ata që kërkojnë një shpirt binjak, sepse mund të ketë lajme të rëndësishme afër. Megjithatë, mos nxitoni të hidheni, por njihni mirë personin që ju intereson. Nëse nuk jeni reciproke, mos u dëshpëroni kurrë: një derë mbyllet dhe një tjetër hapet.

Binjakët-Jeni mësuar të bëni gjithçka sipas mënyrës tuaj, por sot mund të jetë një ditë e mirë për të dëgjuar më shumë miqtë tuaj dhe ata që ju duan vërtet. Nëse keni bërë gabime, qoftë edhe mjaft të rënda, përpiquni të kuptoni se çfarë ka ndodhur dhe mos i përsërisni ato. Mbani vëmendjen tuaj të lartë dhe shmangni debatet me ata që ju rrethojnë.

Gaforrja-Në të kaluarën, mendjengushtësia ju ka sjellë më shumë se pak dhimbje koke, por tani jeni më të hapur për dialog, veçanërisht me miqtë. Në punë ka nga ata që do të përpiqen të vendosin çelës në punët tuaja, por ju ecni drejt në rrugën tuaj. Në fund meritat dalin gjithmonë dhe sakrificat shlyhen.

Luani-Fatkeqësisht për beqarët nuk ka asnjë lajm të madh në horizont: është më mirë ta kaloni Vitin e Ri në shoqërinë e miqve sesa të kërkoni një partner të mundshëm. Ndoshta viti i ri do t’ju sjellë disa mundësi që do t’ju duhet t’i shfrytëzoni shpejt. Për pjesën tjetër, kënaquni me disa mbrëmje të lirë, thjesht qëndroni në shtëpi dhe ndaluni në të kaluarën.

Virgjëresha-Ju jeni ata tipa që nuk duan të fiken kurrë dhe që kanë një mijë mendime në mendjen e tyre. Megjithatë, e gjithë kjo duhet të ndalet për të paktën disa ditë: keni nevojë për një periudhë relaksi total, në të cilën mendimi juaj i vetëm duhet të jetë relaksimi. Lërini mënjanë ankthet e zakonshme dhe shtyni angazhimet më pak të rëndësishme.

Peshorja-Vetëkontrolli juaj i famshëm mund të zhduket së shpejti për shkak të dikujt që po përpiqet t’ju pengojë për disa kohë. Armatosuni me durim, por dijeni se kjo nuk është e pafundme. Megjithatë, përpiquni të preferoni dialogun ndaj argumenteve: nëse dikush ju ngacmon, ndjehuni superior. Kjo është e vërtetë si në dashuri ashtu edhe në punë.

Akrepi-Edhe nëse është një festë, kjo mund të jetë një ditë e mirë për të marrë lajme të mira në nivel profesional. Gjithmonë keni ëndërruar përparimin në karrierë dhe më në fund dikush është gati të realizojë dëshirën tuaj. Përsa i përket dashurisë nuk ka asnjë lajm të madh: ata që janë tashmë të shoqëruar do të vazhdojnë historinë e tyre të bukur të dashurisë, ndërsa beqarët do të duhet të presin deri në vitin 2024 përpara se të gjejnë dikë.

Shigjetari-Ndiheni paksa të papërshtatshëm në çdo gjë që bëni, sikur pesha e gjithçkaje që duhet të arrini është bërë e pakapërcyeshme. E juaja është mbi të gjitha një lodhje mendore, ndaj në këto ditë festive mbi të gjitha duhet të shkëputeni dhe të relaksoheni. Injoroni çdo pengesë.

Bricjapi- Po ndiheni pak të dëshpëruar, por nuk është koha për t’u trishtuar. Pranë jush keni shumë njerëz tek të cilët mund të mbështeteni dhe që ju duan. Mbajeni fort sepse këto ditë do të jenë plot emocione, edhe në punë ku produktiviteti juaj më në fund do të japë fryte.

Ujori-Disa debate me personin që doni mund të sjellin pak errësirë ​​në ditën tuaj. Do të varet nga ju që të jeni të mirë për të menaxhuar gjithçka dhe për të hekurosur dallimet. Shmangni marrjen e vendimeve të nxituara për të cilat mund të pendoheni. Kjo vlen edhe në vendin e punës: mësoni të dëgjoni dhe të bisedoni në vend që të veproni instinktivisht.

Peshqit-Në dashuri, nëse nuk jeni të interesuar për një person, bëjini të kuptojnë, nuk ka kuptim të pretendoni apo mashtroni njerëzit. Sinqeriteti gjithmonë paguan dhe shpërblehet herët a vonë. Nëse ndiheni vetëm, mos u dëshpëroni sepse ditët e fundit të 2024-ës mund të sjellin surpriza që do t’ju bëjnë ta shikoni 2024-ën me sy të ndryshëm.

Të ngjashme